Geri Dön

Salak Milyoner filmi kaç yılında çekildi? Salak Milyoner filmi konusu ve başrol oyuncuları

Türk sinemasının sevilen filmleri arasında yer alan Salak Milyoner filmi konusu ve oyuncu kadrosu filmi izlemeyi düşünen vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Yönetmen koltuğunda Ertem Eğilmez'in yer aldığı filmin başrollerinde Kemal Sunal, Zeki Alasya, Halit Akçatepe ve Metin Akpınar yer alıyor. Peki Salak Milyoner filmi ne zaman çekildi? İşte filmin konusu ve oyuncu kadrosu...

Salak Milyoner filmi kaç yılında çekildi? Salak Milyoner filmi konusu ve başrol oyuncuları

Salak Milyoner filmi bu akşam TV ekranında izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor. Filmi izlemeyi düşünen seyirciler filmin kaç yılında çekildiğini konusu ve oyuncu kadrosunu araştırmaya başladı. Peki Salak Milyoner filminin başrollerinde hangi isimler yer alıyor?

Salak Milyoner, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı 1974 yapımı komedi sinema filmi. Film define bulmak için İstanbul'a gelen köylülerin büyük kentteki öyküsünü anlatmaktadır. Filmde Türk sinemasının önemli güldürü sanatçıları Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Münir Özkul, Adile Naşit ve Halit Akçatepe rol almıştır. Bu filmin yakaladığı başarı sonrasında devam filmi niteliğinde Köyden İndim Şehire yapılmıştır. Konusu Ankara'da geçen bu devam filminin başrol kadrosunda ise Münir Özkul ve Adile Naşit'in yerine Leman Çıdamlı ve Tekin Akmansoy yer almıştır.

SALAK MİLYONER FİLMİ KONUSU

Kayserili Behçet (Ali Şen), ölüm döşeğinde oğulları Saffet (Kemal Sunal), Himmet (Zeki Alasya),Hayret (Metin Akpınar) ve Gayret (Halit Akçatepe) 'e İstanbul'a gidip Mehmet Çavuş'u bulmalarını ve Mehmet Çavuş'ta onlara ait bir define haritası olduğunu söyler. Dört kardeş arasında altınların nasıl paylaştırılacağına bir türlü karar veremeyen Uyanık kardeşler, Hanımlarını da ayarlayarak birbirlerinden habersiz İstanbul'a doğru yola çıkarlar. Ancak ne kötüdür ki tren istasyonunda dördünün yolları kesişir. Bunun üzerine İstanbul'da yepyeni bir komedinin temelleri atılır.

Kardeşler İstanbul'un altını üstüne getirirler. Başlarına gelen olaylar sonunda hanımları da İstanbul'a gelir ve Mehmet Çavuş'un evine yerleşirler. Definenin aslında Mehmet çavuş'un evinin altında olduğunu bilmeden günlerce İstanbul'u delik deşik ederler. Bu yüzden pek çok kez karakolluk olan kardeşler sonunda hazinenin Mehmet Çavuş'un evinin altında olduğunu fark ederler. Fakat bu sefer de Mehmet'e belli etmeden evin altını nasıl kazacaklarını düşünürler. Köylerinden kocalarını basmaya gelen Gülsüm, Emine ve Himmet'in hanımı kazılan tüneli saklamak için bir çare bulurlar. Bu aşamada acemi defineciler evin temeline ulaşmıştır. Himmet'in define sandığı bakır kabı çekmesiyle ev temelden sarsılır ve yıkılır.

SALAK MİLYONER OYUNCU KADROSU

Kemal Sunal - Saffet
Zeki Alasya - Himmet
Metin Akpınar - Hayret
Halit Akçatepe - Gayret
Münir Özkul - Mehmet Çavuş
Adile Naşit - Mesude
Hulusi Kentmen - Komiser
Meral Zeren - Emine
Perran Kutman - Gülsüm
Oya Alasya - Himmet'in Hanımı
Ali Şen - Kayserili Behçet
Haluk Orçun - Müteahhit
Mürüvvet Sim - Randevuevi Sahibesi
Arap Celal - Namaz kılan adam
Cemil Turan - kendisi
Osman Arpacıoğlu - kendisi

Magazin Haberleri Bülteni (13 Nisan 2021)İşte magazin gündeminin öne çıkan başlıkları;

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet