'Zalim İstanbul' bildiğiniz gibi...

‘Zalim İstanbul’, geçtiğimiz sezon, beklenen izlenme oranını aldı. Yeni sezon açıldı. Cemre (Sera Kutlubey) Nedim’i (Berker Güven) kaçırıyor. Bir pansiyonda iş buluyor. Evden kaçış ve sürülen iz sonucu, Cenk’le Cemre sokakta karşı karşıya geliyor. Olayların gidişatı, kendi içinde bir bütünlük içinde... Kötülük, entrika ve itiş kakış mevcut. Soru sormadan, olayların akışına bırakmak yeterli. Tam bir ‘soap opera’...

‘ÇOCUK’ AÇIK KANAL DİZİSİ OLMASAYDI!

‘Çocuk’ dizisi, konusu itibarıyla açık kanalın ‘reyting meselesi’ yüzünden melodramın dibine vurmuş ama şöyle biraz rahatlayınca, kendi anlatmak istediği meseleyi su yüzüne çıkaran bir yapım... Efe Karasu’nun, yani çocuğun arkasında koca bir ‘başka çocuklar’ın hikayesi var. Anneannesi Asiye Karasu’nun kimsenin bilmediği oğlu Hasan (İsmail Hacıoğlu) onun asıl babası, diğer oğul Ali Kemal Karasu (Serhat Teoman) bundan habersiz, gelin Şule Karasu (Ceyda Ateş) ve aslında yine bilinmeyen gelini Akça (Merve Çağıran). Tüm hikayenin merkezinde, Asiye Karasu (Nazan Kesal) var. Proje, ilk bölümde tüm bu ilişki ağını bizlere verdi. Devreye ‘reyting’ girince, o küçük çocuk, birden başına gelmeyen felaket kalmayan, ‘Yeşilçam Ömerciği’ oluverdi. Gözyaşı sahneleri uzadıkça, uzadı.

Oynayan oynuyor!

Merve Çağıran, ‘Çarpışma’da da kendini gösterdi. Genç yaşına çok dizi sığdıran, artık ‘oyunculuk’ payesini hak eden, bir isim. Bazıları gibi ‘pazarlama’yla değil, oynaya oynaya geldi. Akça rolüyle “Dizinin starıyım” diyor.
Hapisten çıkan Hasan’ın (İsmail Hacıoğlu), Akça’yla bir kahvaltı sahnesi vardı. Ev ahalisine baktım, izliyor. O mimikleri, hem severim hem de kızarım hali, ‘karnım aç’ karşılığı olarak ağzına lokma atması ve bunu bizlere hissettirmesi... Oynuyor işte İsmail kardeşimiz de... Ceyda Ateş, Kenan Acar (Murat Karasu), Akça’nın annesi rolünde Nimet İyigün Nalbant (Emine) ve sayamadıklarım hepsi yerli yerinde... Efe (Mehmet Emin Güney) tüm bu resmi geçide tanıklık ettiğini, bakışlarıyla veriyor. Yani bu yapım konusu itibarıyla bir dijital dizi olsaydı, hikayesini daha ‘gerçekçi’ sunabilirdi. Ha biraz da diyaloglara bakmak gerek.
Arada fazla basite kaçıyor.