Geri Dön

Teşkilat Tövbekar diziden ayrıldı mı, öldü mü? Tövbekar'ı oynayan Hakan Boyav kimdir, nereli, kaç yaşında?

Teşkilat dizisinde Tövbekar karakterine hayat veren isim Hakan boyav'ın hayatı merak konusu. Başarılı oyuncu, ekibin üyelerindendir. Teikilat dizisinde sık sık tehlikelerle karşı karşıya kalan Tövbekar diziden ayrılacak mı, ölüyor mu? soruları da gündemde yer almaya devam ediyor. Peki, dizinin Tövbekar'ı Hakan Boyav kimdir?

Teşkilat Tövbekar diziden ayrıldı mı, öldü mü? Tövbekar'ı oynayan Hakan Boyav kimdir, nereli, kaç yaşında?

Hakan Boyav, TRT1'in fenomen haline gelen dizisi Teşkilat'ın oyuncu kadrosunda yaprak dökümü sürüyor. Tövbekar'ı oynayan Hakan Boyav veda edecek isimler arasında bulunuyor. Mesut Akusta ve Ezgi Eyüboğlu ardından iki ismin daha kadrodan ayrılacağı belirtildi. Peki, Tövbekar diziden neden ayrılıyor?

TÖVBEKAR ÖLÜYOR MU, DİZİDEN AYRILIYOR MU?

Teşkilat dizisinde Tövbekar karakteri ilkgi çekmeye devam ediyor. Dizinin Tövbekar'ı Hakan Boyav, kadrodan ayrılıyor. Gazeteci Birsen Altuntaş haberinde, ''Dizide ayrıca yakında iki ayrılık yaşanacak. Ezgi Eyüboğlu’nun ardından dizinin Hakkı Dayı’sı Tuncer Salman ve Tövbekar’ı Hakan Boyav da ekibe veda edecek.'' ifadeleri yer aldı.

HAKAN BOYAV KİMDİR?

Boyav, 10 Ocak 1964 tarihinde Ödemiş, İzmir'de dünyaya geldi. 1984 yılında Suphi Koyuncuoğlu Lisesi'nden, 1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden mezun oldu. Üniversite yıllarında bir yerel gazetede çizerlik ve mizah yazarlığı yaptı.

Başarılı oyuncu, 1988 yılında Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nun kuruluş kadrosunda görev aldı ve 1988 yılından 1993 yılına kadar Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. 1993 yılından 2003 yılına kadar Antalya Devlet Tiyatrosu'nda yer aldı. 2003 yılından itibaren Ankara Devlet Tiyatrosu'nda görev alıyor.

Karikatür alanında Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü karikatür dalı ödülü (1988) ve Yunus Nadi Karikatür Ödülü (1989) sahibidir.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber