Geri Dön

10 yıl garanti!

Fenerbahçe'nin iki genç yıldızı; Oğuz Kağan ile Elif Elmas, teknik direktör Aykut Kocaman'ın gelecek planlarını oluşturuyor.

10 yıl garanti!

SENAD OK

Uzun vadede bu iki oyuncunun takımın değişmezleri olması ve sarı-lacivertli takımın orta sahasını oluşturması bekleniyor. Önceki hocalardan farklı olarak Kocaman seçimlerinde tamamen performansa baktığını ifade etmişti. Sezonun en kritik maçında Oğuz Kağan’ı oynatması da bunun göstergesiydi. Deneyimli çalıştırıcı benzer şekilde Elif’ten de ikinci yarı faydalanmayı düşünüyor.

Fenerbahçe’de ligin ikinci yarısında tarihi bir tablo ortaya çıkabilir. İki genç isim; Oğuz Kağan ile Elif Elmas’ın takımın önemli parçalarından biri olması hedefleniyor.

Uzun vadede bu iki futbolcunun takımın değişmezleri olması ve orta sahayı oluşturması bekleniyor. Atiker Konyaspor maçında ilk 11’de forma giyen 18 yaşındaki Oğuz Kağan ile ligin ikinci yarısı lisansı çıkacak Elif Elmas, Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın gelecek planlarını oluşturuyor.

Konyaspor maçında ilk 15 dakika tutuk bir görüntü çizdikten sonra toparlanan Oğuz Kağan; kritik müdahaleleri, basit oyunu, pozisyon bilgisi ve oyunu iki yönlü oynamasıyla beğeni toplamıştı. Bu ismin yanına şimdi de Elif Elmas ekleniyor.

FIFA’dan geç onay gelmesi sebebiyle ligin ilk yarısında forma giyemeyen Makedon futbolcunun lisansı ikinci yarı çıkacak. Makedonya’nın en değerli genç futbolcusu seçilen yıldız adayının kadroya katılımı ile orta sahada daha önce hiç yaşanmamış bir tablo ortaya çıkacak. 18 yaşındaki iki genç futbolcu hücum ve ofansif yönde takıma katkı sağlayacak.


Lisans çıkacak

Önceki teknik adamlardan farklı olarak Teknik Direktör Aykut Kocaman seçimlerinde tamamen performansa baktığını ifade etmişti. Sezonun en kritik maçında Oğuz Kağan’ı oynatması bunun göstergesiydi. Kocaman benzer şekilde Elif’ten de kesin olarak faydalanmayı düşünüyor. Van Persie’nin ayrılmasıyla Elif’in lisansı çıkacak. Hollandalı futbolcunun ayrılığında sorun yaşanırsa bu sefer lisansı askıya alınacak ve yabancı kontenjanı çerçevesindeki lisans hakkı Elif için kullanılacak.

Oğuz Kağan özellikle orta sahanın savunma yönünde öne çıkarken, Elif ise hücum hattında görev yapacak. Mehmet Topal, Souza, Giuliano şu an ilk tercih. Ancak bazı maçlarda kadroda yaşanacak olası sıkıntıda teknik heyet olası boşlukları bu genç isimlerle dolduracak.


5 yıllık imza
Elif Elmas’ın 18 yaşına gelmesiyle birlikte sarı-lacivertliler futbolcunun sözleşmesine iki yıl daha ekledi. 17 yaşında olduğu için üç yıllık yapılan anlaşma geçtiğimiz günlerde 2022’ye kadar uzatıldı.

Rıza Çalımbay: “Hakemler bilerek hata yapıyor”YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet