Golleri sayacaksın, sakın şaşırma!

İlk yarının skoruna bakalım: 5-0... Maçın sonu: 7-0… Peki kaç kurtarış yapmış Munir Mohammedi: 6… Toplayın gollerle kurtarılanları: 13 gol olabilirmiş yani…
Bu Beşiktaş, Formula 1’de finişe yaklaşırken keskin virajları süper hızla dönen pilotlar gibi… Kartallar yüksek ve hızlı uçuyor (5000 m - 320 km/saat)… Beşiktaş da hızlı oyun ve yüksek skorla (7 gol) oynuyor.
Formula’dan maratona dönelim: Yarışı hep önde götüren atletin 42 bin 195 metrelik mesafeyi bitirirken zafer turuyla stada girdiğini düşünün… Dünkü Beşiktaş öyle bir şeydi işte…
Goller tespih taneleri gibi sıralandı… Oyun, oyun olmaktan çıktı şova dönüştü...
Yine de öksüzdü o goller, o oyun, o lider.
Biliyorsunuz, sıkı kapandık… Yasak bölge tribünler.
Vardır bunda da bir hayır… Taraftar olsaydı şayet dünkü maçta… Vodafone stadı yıkılırdı coşkudan ve alkıştan… İlk yarıda değil, ama ikinci yarıda yıkılırdı mutlaka… Acaba saat kaçta?
Hayır, Beşiktaş’a çiçek filan atmıyorum. Futbolsever olarak oyundan aldığım zevki ve keyfi kutluyorum. Başka takımlar da oynasın, hazırım: onlara da şimdiden bin alkış!
***
Pardon… Her şeyden önce Ömer Erdoğan hocamıza geçmiş olsun. Kovid-19’a bırakmayız onu… Kimseyi bırakmayız... Maç, rekabet, gol, mol… Hiçbiri sağlıktan önemli değil. Ömer Erdoğan’dan daha öncelikli değil. Hatayspor, Beşiktaş’ı yenemese de Ömer Hoca Kovid’i yenecektir. Çabuk dön Hocam!.
***
Maç başladı, sağa sola bakalım, kim n’apıyor derken… Henüz ikinci dakikaya girmişken, Ghezzal’ın attığı ilk kornerde bir kaza golüyle öne geçti Beşiktaş. Akintola’nın kafa vuruşu kendi kalesine.  Maç başladı, sağa sola bakalım, kim n’apıyor derken… Henüz ikinci dakikaya girmişken, Ghezzal’ın attığı ilk kornerde bir kaza golüyle öne geçti Beşiktaş. Akintola’nın kafa vuruşu kendi kalesine.  Acayip hızlı, zincirleme bol paslı, akıl ve beceri dolu turnikeye girdi Beşiktaşlılar. En geride Welinton - Vida makine dairesinde istim basar gibi topu hep ikinci - üçüncü bölgeye attılar. Orada da Rosier, Ghezzal, Atiba, Ljajic, Larin, N’Koudou, arkasında N’Sakala vardı. Josef’i de unutmayalım yani… Kötü oynayan mı var, hani? Geriye kim kaldı? Kaleci… Evet, Ersin de en az 1 tane kurtardı, dahası bir pozisyonda da liberoluk yaptı. 
***
Böylesi güzel, akıcı ve yakıcı oyunun en ateşli golcüsü Cyle Larin oldu… Rizespor’a attığı gibi dün de dörtledi. Böylece santrforda yapamadığını yazan, düşünen ve söyleyen bizlere dört dörtlük bir yanıt verdi, iyi mi?
Derken N’Koudou sahne aldı. Üst üste üçüncü maçta dördüncü gol. Aaa… Sen de mi Rıdvan?. Oyuna girdi, dakikasında Rosier’in nefis asistiyle kendi tarihine ilk golü yazdı. Aferin ona!
Önce N’Koudou (geçmiş olsun)-Rıdvan, sonra Atiba-Dorukhan, Ljajic-Necip, Ghezzal- Mensah değişiyorlar. Sergen Hoca, Galatasaray maçına yorgun adam istemiyor anlaşılan.
Şunu da yazalım: Ceza sınırındakiler derbi öncesi sarı kart görmeden maçı tamamladı. Burası da önemli.
7-0’a son söz: Beşiktaş’ı izlerken golleri sayacaksın..
Sakın şaşırma!