Siyaset
14.11.2016 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.11.2016-2:30

‘Her sorumluluk sahibi aklını başına devşirmeli’

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, “Eğer iktidar ve muhalefeti ile el birliğini başaramazsak önümüzdeki zaman diliminde 15 Temmuz’dan bin beter belalara hazır olmamız gerekir. Onun için  Türkiye’deki her sorumluluk sahibinin aklını başına devşirmesi gerekmektedir”  dedi.

Sitene Ekle
Manisa’da parti toplantısına katılan Akçay, Türkiye’de derin bir  yönetim krizinin yaşandığını belirtti. Türkiye’nin yönetimini yerli yerine oturtacak yeni anayasa çalışmalarını başlatacaklarına işaret eden Akçay, “Bütün milletimiz müsterih olsun MHP ne diyorsa o olacaktır. Yeni  anayasada MHP’nin hassasiyet gösterdiği ilk 4 madde ve onun dışındaki temel ilkelerin yer alacaktır. Bunlar kuvvetler ayrılığıdır. Yasama yargı yürütme yani güçlendirilmiş parlamento ve yetkiyi kullanan bütün görevlerin makam sahiplerinin aynı zamanda hukuki ve siyasi sorumluluklarının kalın harflerle altının çizildiği bir anayasa” diye konuştu.

 

Etiketler:
Bilgi YarışmasıHangisi bir nota adı değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX