Siyaset
20.05.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 20.05.2017-2:30

‘Mavi Gözler’le Ata’ya saygı dalışı

Derinlere Saygı Dalış Topluluğu, Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ‘Ata’ya Saygı Gençlik Dalışı’ gerçekleştirdi.

Sitene Ekle

GÖKHAN KARAKAŞ İstanbul

Dalgıçlar, İngiliz ressam Ned Pamphilon’un Atatürk’ün mavi gözlerini ön plana çıkararak çizdiği ‘Atatürk’ün Gözleri’ tablosunun kopyasını Türk bayrağıyla birlikte denizde açtı.
Suyun içinde meşaleler yakan ve “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganı atarak, İzmir Marşı ve 10. Yıl Marşı’nı söyleyen dalgıçlara, sahildeki izleyiciler de eşlik etti. Bu arada, Atatürk hayranı olduğu belirtilen Derinlere Saygı Dalış Topluluğu üyesi Japon Yoshinori Mariwaki’de, grupla birlikte Türk bayrağının yanında denizde Japon bayrağı açtı. Etkinliğe Koç ve Bahçeşehir Üniversiteleri Sualtı Kulüpleri’nin de destek verdi. Derinlere Saygı Dalış Topluluğu İletişim Koordinatörü Alp Armutlu, saygı dalışı için iki haftadır yoğun bir hazırlık çalışması yaptıklarını söyledi. 

Etiketler:
Bilgi Yarışması"Şifo Mehmet" olarak bilinen eski BJK futbolcusunun tam adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Anadolu Notları" adlı eserin türü nedir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX