23 kasım tool
milliyet logosu
gani.gif

Herkesin elindeki belge kendine!..

Gani Müjde

EVET herkesin elindeki belge kendisine aittir ve açıklanmalıdır. Ama farkındaysanız Susurluk olayı ile ilgili olarak elimde belge var diyen Mesut Yılmaz bir türlü elindeki belgeyi açıklamıyor. "Elimdeki belgeleri Başbakan'a ilettim" diyen Kemal Yazıcıoğlu ise İçişleri Bakanı belgeleri isteyince "elimde yok" diyor.
Doğrudur. Çünkü o belgeler bende... İşte açıklıyorum.

SORU -Abdullah Çatlı'ya silah taşıma ruhsatını kim verdi?
CEVAP- "Abdullah Çatlı ya silah taşıma ruhsatını Mehmet Özbay verdi... Mehmet Özbay devlet görevlisiydi ve Abdullah Çatlı'nın takma isimiydi.

SORU-Peki takma isimle dolaşan ve interpol tarafından aranan bu sanık nasıl devlet görevlisi oldu?
CEVAP- Mehmet Özbay daha doğrusu Abdullah Çatlı, Süha Parlak'ın tavsiyesi ile Memur oldu. Ama referansı veren Süha Parlak da, Abdullah Çatlı'nın sahte kimliklerinden biriydi.

SORU - Peki bu sahte kimlikler nasıl alındı?
CEVAP- Sebati Döndüren adlı şahıs Abdullah Çatlı'ya bu kimlikleri verdi. Ama Nüfus memurluğunda çalışan Sebati Döndüren de Abdullah Çatlı'dan başkası değildi.

SORU- Peki Asala'yı kim çökertti?.
CEVAP- Asala'yı kesinlikle bu çete çökertmedi. Asala'yı Ali Şen tek başına çökertti. Önce haklarında söylenti çıkartıp örgütü ikiye böldü sonra da bir deplasman galibiyeti ile son darbeyi vurdu. Asala şu anda hala var, ama daha çok bir satranç kulübü olarak faaliyet gösteriyor.

SORU- Şerefli Katil nasıl olunur?
CEVAP- "Ülkesi için sağa sola ateş eden herkes şerefli Katildir. Şu anda Afrika kabileleri arasında bol miktarda şerefli katil görebilirsiniz. Eskiden Avrupa'da da vardı.
Hatırlarsanız Fransa'nın şerefli katilleri nükleer denemelerini engellediği için Greenpeace gemisini batırmış, iki kişiyi öldürmüş ama bu şerefli katiller mahkeme önüne çıkmaktan kaçamamışlardı.

SORU- Mesut Yılmaz niye konuşmuyor?
CEVAP- Mesut yılmaz konuyla ilgili belgeleri hiçbir zaman açıklayamaz. Çünkü Mesut Yılmaz belgeleri okuyana kadar olayda adı geçenlerin çoğu yurt dışına kaçar da iki çocuk yapacak zamanı bile bulur?

SORU- Madem ki devlet için kurşun atan da yiyen de bir oluyor. Peki yıllar önce köylülere bok yedirenler niye yargılandı?
CEVAP- Bu şahıslar bilinenin aksıne israftan yararlandı. Aynı boku sekiz köye daha yedirecekken bir köyle yetinen görevlilerin kamu malını israf etmek suçundan yargı önüne çıkartıldıklarını da ilk kez açıklayayım bari.

SORU- Kemal Yazıcıoğlu niye görevden alındı?
CEVAP- İçişleri Bakanı'na telefonda teyze derseniz siz de görevden alınırsınız. Akşener yaşı ile ilgili yapılan bu espriyi hükümete yönelik bir hakaret saydı ve Yazıcıoğlu'nu görevden alıp trafik polisi yaptı.

SORU- Sedat Bucak niye öyle bakıyor?
CEVAP- Kaza sırasında emniyet kemeri takılı olduğu için kurtulan Bucak'ın gözleri çarpışmanın şiddeti ile öne doğru fırlamış ve öylece kalakalmıştır. Bir hastalık söz konusu değildir.

SORU- Erbakan niye susuyor?
CEVAP- Olay sırasında bir torunu olan Erbakan olayı henüz kavramış değil. Yani aslında bir çocuğu olduğunun farkında değil.

SORU- Susurluk olayının arkasında karanlık güçler var mı?
CEVAP- Var ama bu karanlık güçler olaya engel olamamışlar. Zenci futbolcu Kompela kaza yerinden yüz metre önce Mercedes'i uyarmış. "Durun, benzinciden kamyon çıkıyor şeklinde" el işaretleri yapmış ama kimse Kompela'nın gece vakti farkına varmamış.

SORU- Çete ile ilgisi saptanan bir eski bakandan söz ediliyor bu bakan kim olabilir?
CEVAP- Bu konuda kesin bir bilgi yok. Her kafadan bir ses çıkıyor. Ama isimler önemli değil bu bakan Ahmet de olabilir, Mehmet de...
Yeter ki gün ağarsın gerçekler ortaya çıksın.

SORU- Peki çetelerle ilişkisi olan ünlü bir politikacı eşinden de söz ediliyor bu kim olabilir?
CEVAP- Bu konuda da rivayet muhtelif. Rahşan Ecevit, Sevinç İnönü, Nermin Erbakan gibi isimlerin adı geçiyor. Bir de şey vardı... Özür... Özür.. Özür dilerim adını hatırlayamadım...

Kitapsızlara kitaplar...

Canım Türkiyem hep kapak toplayacak değilsiniz ya biraz da kitap okuyun diyorum.
Örneğin Ümit Ünal "Aşkın Alfabesi"ni yazmış. A harfinde Bütün aşkların yükselen burcu Alaturka var. Herfler sırayla devam ediyor. Unutmak en zor iştir. Ümit boşunadır. Vahşiler tarafından sarılmış durumdayız. Yengeçlere yem olacağız. Zaman geçip gidecek üzerimizden diyor Ümit.
Bir de Lütfi Oflaz'ın "Yazıkatür" kitabı geçti elime. Lütfi ağabey bu memleket uzun laftan battı diyenlere kısa yazıları ile katkıda bulunuyor.
Ya Metin Üstündağ Bey'e ne demeli? "Zemheri" diye bir kitap yazmış. İçinde Zehir zemherek şiirleri var. Mutlaka okuyun. Bu arada benim son kitabım "Aramızda Kalsın" 2. baskısını yaptı bile. Ama boşuna aramayın bulamazsınız. Geçen gün Kadıköy'deki kitapçılarda dolaşıyordum yeni kitabımı hiçbir tezgahın üzerinde bulamadım. Yılda 40 bin kitap satan bir yazarın kitabının bile yeni kitabının sergilenmediği bir ülkede aradığı kitabı bulup da okuyabilen herkese helal olsun be...

Küçük İbo'nun tost-iti

* İsimde derhal bir değişiklik yapılacak. Özellikle Radyolardan yapılan "Küçük İbo söylüyor" anonsları yanlış anlamalara neden oluyormuş"
* Turgut Özal gibi giyinmekten vazgeçilecek. Geçen gün çocuk parkında sallanıyordum. "Kocaman adamsın, müsade et de çocuklar sallansın" deyip indirdiler beni.
* Cüce olduğum söylentisi çıkartılacak. Beni kucağına oturtup oramı buramı sıkıştıran Hülya Avşar 45 yaşında bir cüce olduğumu duyunca ne yapacak merak ediyorum?
* Hülya'nın öptüğü yanak artık yıkanacak.

[Ana Sayfa] [Siyaset] [Ekonomi] [Dünya] [Magazin] [Sanat] [Yaşam]
[Entellektüel] [Spor] [Köşe Yazarları] [Dizi Yazı] [Eğitim]