Milpa
19 Mayıs 2000 Cuma 
 ANA SAYFA
 SİYASET
 HABER
 EKONOMİ
 DÜNYA
 SANAT
 EĞİTİM
 YAŞAM
 SPOR
 YAZARLAR
 ENTELLEKTÜEL B.
 OKUR TEMSİLCİSİ
 ÇİZERLER
 KENT HABERLERİ
 SAĞLIK
 ÇEVRE
 MAGAZİN
 OTOMOBİL
 ASTROLOJİ
 İNTER EKRAN
 HAVA DURUMU
 VİTRİN
 TEKNOLOJİ
 İŞ YAŞAMI
 TURİZM
 PAZAR SOHBETİ
 E-POSTA
 ARŞİV
 KÜNYE
 TÜRKÇE KARAKTER
 REKLAM TARİFESİ
 YARDIM SAYFASI
Aslanlara Üstün Hizmet Madalyası

"Maçı seyretmeye doyamadım" diyen Ecevit, Galatasaray Kulüp Başkanlığı'na Üstün Hizmet Madalyası verileceğini açıkladı. Demirel, "ben de söz verdim" dedi


       Galatasaray Kulüp Başkanlığı'na UEFA Kupası'ndaki başarısı nedeniyle Devlet Üstün Hizmet Madalyası verilecek.
       Başbakan Bülent Ecevit, Başbakanlık Merkez Binası'ndan ayrılırken Galatasaray'ın başarısını değerlendirdi. Ecevit, Galatasaray'ın başarısının futbol konusunu aşan yansımalar getireceğini belirterek, "Bundan eminim. Nitekim, biraz önce Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Sayın Prodi, telefon ederek Galatasaray'ın zaferi dolayısıyla bizi kutladı" dedi.
       Tüm futbolcu ve yöneticileri temsilen Galatasaray Spor Klubü Başkanlığı'na "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" verilmesinin kararlaştırıldığını ve buna ilişkin kararnamenin hazırlandığını söyleyen Ecevit, Galatasaray Kulübü'ne parasal yardım yapılıp yapılmayacağı yönündeki bir soruya, "Öyle ayrıntıları henüz görüşmedik. Eğer bir ihtiyaçları varsa elbette karşılamaya çalışırız" diye konuştu.

Yasada engel var

       Madalyanın kulübe mi yoksa ayrı ayrı futbolculara mı verileceğinin sorulması üzerine Ecevit, "Evvela ayrı ayrı düşündük. Fakat yasada küçük bir engel var. Onun için hepsini temsilen Kulüp Başkanlığı'na verdik" yanıtını verdi.

Ödül fikri Baba'nın

       Demirel, Güniz Sokak'taki evinde Galatasaray'a "Devlet Üstün Hizmet Madalyası" verilmesiyle ilgili soru üzerine önerinin ilk önce kendisinden çıktığını anımsatarak, "Evet, onun takipçisi olacağım. Hükümetin de bunu düşüneceği tabiidir. Ama ben daha evvel beyan ettim bunu. Hatırlayacaksınız bununla ilgili beyanım vardı. O zaman denildi ki, 'Üstün Hizmet Madalyası verilsin.' Ben dedim ki, kupayı alsın gelsinler o zaman. Devlette devamlılık esastır, yani verilen bir söz tutulacaktır."

GS'ye Eximbank desteği

       ANAP Genel Başkan Yardımcısı Işın Çelebi de Galatasaray'ın başarısının devam etmesi için Hazine garantisiyle uzun vadeli kredi bulmasının sağlanması gerektiğini ifade etti. Çelebi, Kopenhag'tan yaptığı yazılı açıklamada, ciddi döviz geliri elde eden Galatasaray'ı Eximbank'ın da desteklemesi gerektiğini söyledi.


© 2000 Milliyet