Siyaset
23.03.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 23.03.2012-2:30

4. yargı paketi geliyor

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, 4. yargı paketi ile ilgili hazırlıklarda sona gelindiğini, yeni pakette Türkiye aleyhindeki 2 bin 400’e yakın AİHM kararında işaret edilen insan hakkı ihlallerinin giderilmesine yönelik adım atılacağını ifade etti

Sitene Ekle

ANKARA Milliyet

Ergin, pakette, kadınların evlenmeden önceki soyadlarını, sonuna eşlerinin soyadı eklenmeksizin kullanmasına olanak tanınacağını, tutukluluk kararlarına karşı etkili itiraz yolu getirileceğini söyledi. AİHM kararlarının askeri yargı için yeniden yargılama nedeni sayılacağını belirten Ergin, asker intiharları ve mayın gibi nedenlerle ölümler konusunda da adımlar atılacağını vurguladı. Ergin, özel yetkili mahkemelerin yetkilerinin daraltılacağı sinyali de verdi.
NTV’ye konuşan Ergin, hazırlanan yeni yargı paketi için, “AİHM’nin Türkiye aleyhine verdiği 2400’e yakın ihlal kararında ne varsa, bu pakette önemli ölçüde bunlar olacak” dedi. Ergin,  ifade özgürlüğü ihlalleri hakkında 2 bin 400 AİHM kararı  olduğunu belirterek, “İhlal kararı olan her konuya ilişkin çalışmamız var” diye konuştu.


Etiketler:
Yorum Yazın
Gönder
Bilgi YarışmasıKadınların kirpiklerine sürdükleri yağlı sürmeye ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Aşiyan'daki evi öldükten sonra müze haline getirilen şair kimdir?

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX