Dünya
17.02.2017 - 16:21 | Son Güncelleme: 17.02.2017-16:22

Afrikalı göçmenler, 6 metrelik duvarı aşıp İspanya'ya ulaştı

İspanya'nın Fas'taki toprağı Ceuta'ya girmeyi başaran 400'ü aşkın göçmenlerden bazıları yeri öptü, bazıları da 'Özgürlük' diye bağırdı.

Sitene Ekle

400'den fazla Afrikalı göçmen Ceuta'daki dikenli tellerle kaplı duvarı aşıp, İspanya'ya giriş yaptı. Ellerinden ve yüzlerinden yaralanan bazı göçmenleri Kızıl Haç tedavi etti.

Reuters haber ajansının geçtiği görüntülerde, göçmenlerin dikenli tellerle kaplı 6 metre uzunluğundaki duvarı aşıp Ceuta'dan İspanya'ya geçtiği görülüyor.

Bazı göçmenler İspanya'ya girince yeri öptü, bazıları da "Özgürlük" diye slogan attı. Polis ve yerel yetkililerden henüz göçmenlerin durumuyla ilgili bir açıklama gelmedi.

İspanya'nın Fas'ta iki toprağı bulunuyor. Melilla ve Ceuta. Bu bölgeler Afrikalı göçmenlerin Avrupa'ya Kaçak giriş için kullandığı iki kritik nokta niteliğini taşıyor.

En son Ocak ayında 1100 göçmen Ceuta'dan İspanya'ya geçmiş, İspanya göçmenlerin çoğunu sınırdışı ederek ülkelerine geri göndermişti.

Kaynak: BBC Türkçe


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Çakıl Taşları" adlı şarkısıyla kendinden söz ettiren rock sanatçısı, kimdir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.