Fas

Fas

Son dakika Fas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Fas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Fas haber sayfamızda...

Fas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.535 fas haberi bulunmuştur.
İfşa Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? İfşa Etmek Nedir?
İfşa Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek? İfşa Etmek Nedir?Gizli bir bilgiyi ya da belgeyi, başkalarıyla paylaşmaya ifşa denir. Kelimenin kökü faş, kökeni ise Arapçadır. Bir şeyin ifşa olarak nitelendirilmesi için, söz konusu bilgilerin tek kişiyle değil, kalabalık bir grupla paylaşılması gerekir. İfşa etmek ne demek? Bu kelimeyle eş ve zıt anlamlı olan sözcükler nelerdir? İşte, tüm detaylar.
25.05.2022Eğitim
Urfi Çetinkaya'nın kardeşi ve yeğenine 'kapsül' gözaltısı
Urfi Çetinkaya'nın kardeşi ve yeğenine 'kapsül' gözaltısıFas’tan Türkiye’ye sistemli şekilde uyuşturucu kaçakçılığı yapan uluslararası çete hesabına kuryelik yapan yabancı uyruklu 3 kadın ile çete lideri ve oğlu da dahil 14 şüpheli yakalandı. Uyuşturucu çarkını deşifre eden polisin operasyonu ile yakalanan çete liderinin, ünlü uyuşturucu kaçakçısı firari Urfi Ç.’nin kardeşi A.Ç. ile kardeşinin oğlu C.Ç. olduğu ortaya çıktı.
18.05.2022Haberler
Uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya'nın kardeşi ve yeğenine 'kapsül' gözaltısı
Uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya'nın kardeşi ve yeğenine 'kapsül' gözaltısıİstanbul Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri, 774 parça kapsül halinde 4 kilo 862 gram esrarı kadın kuryelere yutturarak Türkiye'ye getiren şebekeye operasyon düzenledi. Operasyonda uyuşturucu baronu Urfi Çetinkaya'nın kardeşi ve yeğenin de bulunduğu 14 şüpheli gözaltına alındı.
18.05.2022Gündem
‘Yatırımlara hız verdik’
‘Yatırımlara hız verdik’Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, “Ekonomik krizler gelir geçer, kurlar artar düşer, enflasyon artar düşer, bir şekilde denge bulunur ve çözülür. Ama yatırım yapmazsanız onun maliyeti katlanarak gider” dedi.
16.05.2022Ekonomi
Göçmenler otobüsün deposunda sıkışmış halde yakalandı
Göçmenler otobüsün deposunda sıkışmış halde yakalandıEdirne'de yabancı plakalı tur otobüsünün deposundan sesler gelmesi üzerine polis ekiplerinin kontrolünde açılan depoda 3 göçmen sıkışmış halde bulundu. Göçmenleri sıkışmış halde görenler gözlerine inanamadı.
15.05.2022Haberler
Görenler inanamadı! Otobüsün deposundan çıktılar
Görenler inanamadı! Otobüsün deposundan çıktılarEdirne'de yabancı plakalı tur otobüsünün deposundan sesler gelmesi üzerine polis ekiplerinin kontrolünde açılan depoda 3 göçmen sıkışmış halde bulundu. Göçmenleri sıkışmış halde görenler gözlerine inanamadı.
15.05.2022Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Kuzey Afrika’da barış ve istikrarın önemine dikkat çekti
Bakan Çavuşoğlu, Kuzey Afrika’da barış ve istikrarın önemine dikkat çektiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fas Dışişleri Bakanı Nasser Bourita ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Kuzey Afrika’nın barışı, istikrarı ve refahı Akdeniz, Afrika ve hatta Avrupa’nın istikrarı için vazgeçilmez” dedi.
11.05.2022Siyaset
Bakan Çavuşoğlu, DEAŞ ile Mücadele Toplantısı’na katılacak
Bakan Çavuşoğlu, DEAŞ ile Mücadele Toplantısı’na katılacakDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fas ve ABD’nin ev sahipliğinde düzenlenecek DEAŞ ile Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı’na katılacak.
10.05.2022Siyaset
Bakan Nebati, Fas Ekonomi ve Maliye Bakanı Nadia Fettah ile bir araya geldi
Bakan Nebati, Fas Ekonomi ve Maliye Bakanı Nadia Fettah ile bir araya geldiAvrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları için Fas'ın Marakeş kentinde bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fas Ekonomi ve Maliye Bakanı Nadia Fettah ile bir araya geldi.
10.05.2022Ekonomi
‘Her türlü tarımsal gelişme ve iyileştirmelerin destekçisiyiz’
‘Her türlü tarımsal gelişme ve iyileştirmelerin destekçisiyiz’1989’da komisyonculuk faaliyeti ile tarım sektörüne başlayan Durdaşlar, geçen zaman içerisinde komisyonculuğun yanında üretim, paketleme, soğuk hava deposu, tedarik ve ihracat olarak birbirini tamamlayan üretimden tüketiciye kadar sektörün her aşamasında yer alıyor.
10.05.2022Ekonomi
Bakan Nebati, Fas'ta EBRD toplantısına katılacak
Bakan Nebati, Fas'ta EBRD toplantısına katılacakHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Fas'ın Marakeş kentinde düzenlenecek 'Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Guvernörler Kurulu Yıllık Toplantıları'na katılacak.
8.05.2022Ekonomi
Otomotiv ihracatı nisanda arttı
Otomotiv ihracatı nisanda arttıUludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre otomotiv endüstrisinin nisan ayı ihracatı yüzde 11,5 artış ile 2,7 milyar dolar oldu. Aylık bazda bu yılki en yüksek ihracat rakamına ulaşan sektörde, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar ve otobüs-midibüs-minibüs ürün gruplarında çift haneli artış kaydedildi. Ülkeler arasında ise ABD, Slovenya ve İsrail’e yüksek oranlı ihracat artışları dikkat çekti.
8.05.2022Uzmanpara
Otomotiv ihracatı nisanda yüzde 11,5 arttı
Otomotiv ihracatı nisanda yüzde 11,5 arttıUludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) verilerine göre otomotiv endüstrisinin nisan ayı ihracatı yüzde 11,5 artış ile 2,7 milyar dolar oldu. Aylık bazda bu yılki en yüksek ihracat rakamına ulaşan sektörde, eşya taşımaya mahsus motorlu taşıtlar ve otobüs-midibüs-minibüs ürün gruplarında çift haneli artış kaydedildi. Ülkeler arasında ise ABD, Slovenya ve İsrail’e yüksek oranlı ihracat artışları dikkat çekti.
8.05.2022Ekonomi
Türkiye gümüş üretimini en hızlı artıran 3’üncü ülke oldu
Türkiye gümüş üretimini en hızlı artıran 3’üncü ülke olduBu yıl dünyada gümüş üretimin yüzde 2.5 artarak 843 milyon onsa çıkması öngörülen Uluslararası Gümüş Enstitüsü raporuna göre Türkiye 2021’de üretiminin en hızlı artıran 3’üncü ülke oldu.
6.05.2022Ekonomi
Muş lalesi için akın ettiler! Ova kırmızıya boyadı
Muş lalesi için akın ettiler! Ova kırmızıya boyadıMuş Ovası, baharın gelişiyle açan laleler ile kırmızıya büründü. 'Muş 1071' ismiyle tescillenen laleler, canlılığını 15 gün boyunca koruyor.
4.05.2022Haberler
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler Listesi
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler ListesiTelevizyon kanallarında gösterime girdiği andan bu yana izlenme rekorları kıran pek çok yerli ve yabancı diziler yer alıyor. Konuları, oyunculukları ile seyircileri ekran başına kilitleyen bu dizilerden bazıları eski olsa da günümüzde hala izlememiş olanlar da. Gelmiş geçmiş en diziler arasında yer alan bu içeriklerin bazıları Netflix’te de izlenebilir. İzlenmesi gereken diziler için "Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
Muş lalesi için akın ettiler! Ova kırmızıya boyadı
Muş lalesi için akın ettiler! Ova kırmızıya boyadıMuş Ovası, baharın gelişiyle açan laleler ile kırmızıya büründü. 'Muş 1071' ismiyle tescillenen laleler, canlılığını 15 gün boyunca koruyor.
4.05.2022Gündem
Türkiye’yi çok sevdiler
Türkiye’yi çok sevdilerABD’den Fas’a, Ukrayna’dan Ruanda’ya 198 ülkeden yaklaşık 255 bin yabancı öğrenci, Türkiye’de eğitim görüyor. Arkadaşının tavsiyesiyle gelen de var eğitimine güvenip tercih eden de. Türkiye’de mutlu olan öğrenciler mezuniyetten sonra da kalmayı düşünüyorlar.
4.05.2022Eğitim
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları 2022: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Oyun
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmış
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmış Dünyamız son veriler ışığında 4.5 milyar yaşında. Tüm kıtaların birbirine yapışık olduğu ve süper kıta olarak da anılan Pangea'dan milyonlarca yıl sonra mavi gezegen en nihayetinde bugünkü halini aldı. Bu esnada da sayısız canlı türü ve farklı iklimsel değişimler dünya tarihinden gelip geçti. Peki uçsuz bucaksız okyanuslar, ormanlar, çöller bir zamanlar nasıldı? Bilim insanları uzun süredir bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın en büyük çölü Sahra üzerine yapılan araştırmalar ezberleri bozacak nitelikte. Uçsuz bucaksız Sahra Çölü bir zamanlar ormanlarla kaplıymış.
2.05.2022Tatil
Sağlık Bakanlığı harekete geçti: Fas ve Mısır'daki iki Türk hasta Türkiye'ye getirildi
Sağlık Bakanlığı harekete geçti: Fas ve Mısır'daki iki Türk hasta Türkiye'ye getirildiMısır'da kalp ameliyatı olan Gülizar Atalay ve Fas'ta bağırsak ameliyatı geçiren Mustafa Demirel, geçirdikleri operasyonlar sonrası gelişen komplikasyonlar nedeniyle Sağlık Bakanlığı'na müracaat ederek tedavilerine Türkiye’de devam etmek istediler, iki hasta Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçağıyla İstanbul'a sevk edildi.
21.04.2022Haberler
Sağlık Bakanlığı harekete geçti: Fas ve Mısır'daki iki Türk hasta Türkiye'ye getirildi
Sağlık Bakanlığı harekete geçti: Fas ve Mısır'daki iki Türk hasta Türkiye'ye getirildiMısır'da kalp ameliyatı olan Gülizar Atalay ve Fas'ta bağırsak ameliyatı geçiren Mustafa Demirel, geçirdikleri operasyonlar sonrası gelişen komplikasyonlar nedeniyle Sağlık Bakanlığı'na müracaat ederek tedavilerine Türkiye’de devam etmek istediler, iki hasta Sağlık Bakanlığı’nın ambulans uçağıyla İstanbul'a sevk edildi.
21.04.2022Gündem
Sevgilisiyle tartışan genç intihar girişiminde bulundu
Sevgilisiyle tartışan genç intihar girişiminde bulunduSevgilisi ile tartıştıktan sonra sinir krizi geçiren Fas uyruklu Abderrahmane El Azar (28), Haliç Metro Köprüsü'nde intihar girişiminde bulundu.
20.04.2022Haberler
Sevgilisiyle tartışan genç intihar girişiminde bulundu
Sevgilisiyle tartışan genç intihar girişiminde bulunduSevgilisi ile tartıştıktan sonra sinir krizi geçiren Fas uyruklu Abderrahmane El Azar (28), Haliç Metro Köprüsü'nde intihar girişiminde bulundu.
20.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.