Filmin müziklerine Aj Müzik Prodüksiyon Şirketi ortakları Ali Akaçça, Doruk Somunkıran ve S Jale Kibritçioğlu imza attı.

Kahramanlık coşkusunun, aynı anda bir ağıta dönüşen melodileri, track’ler içinde nakış nakış işlenmiş  adeta. Her bir nota, her bir duyum klasik müzik değerinde, hem içimizden, hem dışımızdan… Müziğin evrensel dilini harmanlayan üç müzisyen hiç de alışık olmadığımız bir müzik prodüksiyonu yaratmışlar ve ileri düzey müzik teknolojisi uygulamışlar Bordo Bereliler Afrin sinema filmi için.

Senfonik yaylıların ve üflemelilerin yazılımını, Şef Ulaş Kurugüllü yapmış. Nefesli ve yaylıların bileşiminde, türkülerin,  armonilerin içi yakan tınılarında, duygular derinlere taşınırken; epik ve etnik aranjelerle bezenen temalar, Hollywood soundlarında detaylı mix çalışmasıyla dev bir boyuta kavuşturulmuş, ileri düzey scoring çalışması ile görüntüye mükemmel aktarılmış.

Öyleyse bu farkı yaratan, Aj Müzik Prodüksiyon’un üç ortağını da tanıtalım istedik.

Doruk Somunkıran; “John Dankworth Award for Excellence in Music” ödüllü Doruk Somunkıran, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra, Amerika’da Berklee College of Music’te okudu. Besteci, aranjör, ses mühendisi, mix, mastering, scoring alanlarında deneyimli ve eğitim veriyor.

Ali Akaçça; Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarında Piyano, Batı Müziği Solfej ve Türk Müziği Solfej eğitimlerinden sonra, Haliç Üniversitesi Konservatuar bölümünde master yaptı.. Piyanist, besteci, aranjör

S. Jale Kibritçioğlu; AHMA’da, Hospitality Management, Sales, Marketing & Food & Beverage okudu. Farklı müzik türlerindeki besteleri senfonik, etnik ve dram track’lerde yer almakta. Pop müziği beste ve söz çalışmaları yanında, sinema filmleri ve dizi filmler için temalı, sözlü şarkılar üretmekte.