12.06.2011 18:25 | Son Güncelleme: 12.06.2011-19:30

AK Parti balkonu Erdoğan için hazırlandı

İl sandık sonuçlarının açıklanmasından sonra zaferden emin olan AK Parti Genel Merkezi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın zafer konuşması yapması bekleen "balkon"da hazırlıklar tamamlandı.

AK Parti Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarına ilişkin yapılan hazırlıklar tamamlandı. Basın mensuplarının seçim sonuçlarını daha rahat izleyebilmesi için 3 adet dev ekran kuruldu. Televizyon kanallarının yayın yapabilmesi için de masalar oluşturuldu.

Başbakan Erdoğan'ın seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra konuşma yapacağı belirtilen ''balkon''da da hazırlıklar tamamlandı.

Seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasının ardından, AK Parti Genel Merkezi’ne "Teşekkürler Türkiye" yazıları asıldı.

AK Parti’nin, ilk sonuçlara göre yüzde 50’nin üzerinde oy aldığınıngörülmesinin ardından AK Parti Genel Merkezinde de hareketlilik yaşanmaya başlandı. Partililer, genel merkezin önünde toplanırken, ana giriş kapısının iki yanına da "Teşekkürler Türkiye" ve "Biz birlikte Türkiye’yiz" yazıları asıldı.

ERDOĞAN ANKARA'YA HAREKET ETTİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile saat 18.10’da Ankara’ya hareket etti.

Başbakan Erdoğan’ı, Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile öteki ilgililer uğurladı.

Erdoğan ile eşi Emine ve kızı Sümeyye Erdoğan da Ankara’ya gitti.

GENEL MERKEZDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Seçim sonuçları beklenirken AK Parti Genel Merkezi’nde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonuçlarını genel merkezden takip etmesi beklenirken, güvenlik güçleri de AK Parti Genel Merkezi’nde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Parti genel merkezinin çevresinde güvenlik hattı oluşturulurken, sadece görevli olanların partiye girmesine izin veriliyor.

Başbakanlık Koruma Müdürlüğüne bağlı bomba arama ekipleri de basın mensupları için AK Parti Genel Merkezi’nde oluşturulan merkezi, canlı yayın için parti önünde oluşturulan alanı ve canlı yayın araçlarını boşalttırarak, iki dedektör köpekle bomba araması yaptı.

Bu arada parti genel merkezinin önünde bulunan otoparka da araçlar alınmazken, bu alana üç adet sinevizyon yerleştirildi.

Bir döner firması da otopark alanında stant oluşturdu.
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0