SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Afrika kapıları Ege’ye açılıyor

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) değişen küresel dengelerden etkilenen dünya ticaretinde, İzmirli sanayiciye yol göstermek için, Afrika Pazarının Türkiye Açısından Önemi toplantısı düzenliyor.

Milliyet Haber

Yaşanan belirsizlik atmosferinde uluslararası işbirliği imkanları ve pazar ağının genişletmeyi amaçlayan EBSO, 64 farklı sektörden meslek komitesi üyeleriyle yarın bir araya gelecek. Gabon, Zambiya ve Güney Afrika büyükelçileri ile Güney Afrika İzmir Fahri Başkonsolosu ve DEİK Türk-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkanı Tamer Taşkın’ın da katılacağı toplantıda, EBSO Başkanı Ender Yorgancılar, Ekonomiye Küresel ve Ulusal Bakış konulu sunum yapacak.

Yatırım olanakları

Ardından Gabon Ankara Büyükelçisi Jean Bernard Avouma, Zambiya Ankara Büyükelçisi Joseph Chilengi ve Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane ülkelerine ilişkin yatırım olanaklarını anlatacak. Taşkın is, yükselen Afrika’nın sunduğu fırsatları ve Afrika ile iş yapma kültürüne ilişkin anahtar bilgileri ile uzun yıllara dayanan deneyimlerini paylaşacak.

Diğer Haberler

  1. AB’ye gümrüksüz giriş kapısı
  2. İzmir’e bilinçli tarım enstitüsü
  3. Üreticiye mis gibi alternatif
  4. Muğla arıtmada Türkiye 6’ncısı
  5. ‘Konut almak için en ideal zaman’
  6. Kadın dostu belediye
  7. ‘Öğrencilerin zekâsına ve azmine güveniyoruz’
  8. ‘Onlar, demokrasinin temel direği’
  9. ‘Tüm problemleri birlikte aşacağız’
  10. ‘Muhtarlarla uyum içinde çalışıyoruz’

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.