Gazete

Gazete

Son dakika gazete haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gazete haber sayfamızda...

Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 82.850 gazete haberi bulunmuştur.
TAŞERON İŞÇİYE KADRO 2023 SON DAKİKA 🔧 90 bin taşerona kadro çıktı mı, kimleri kapsıyor? Taşeron işçiye kadro için Torba Yasa bekleniyor!
TAŞERON İŞÇİYE KADRO 2023 SON DAKİKA 🔧 90 bin taşerona kadro çıktı mı, kimleri kapsıyor? Taşeron işçiye kadro için Torba Yasa bekleniyor!Taşeron işçiye kadro düzenlemesi için gözler ikinci Torba Yasa'da! Kamuda çalışan 90 bin taşerona yönelik verilen kadro müjdesi ardından düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesi bekleniyor. Taşerona kadro çalışmasının da içerisinde bulunduğu ön görülen 80 maddelik Torba Yasa TBMM Başkanlığı’na sunulmuştu. Peki, taşerona kadroda son durum nedir, şartları belli oldu mu?
10.12.2023Bilgi Rehberi
Gazetenin aboneliğine talibiz
Gazetenin aboneliğine talibizBir öykü kitabı ne vadedebilir? Evren Kaya Aksarı’nın kaleme aldığı “Pandispanya Gazetesi”ne göre uydurulmuş hikâyeler ve yalanlar. Aksarı her ne kadar ironi dozu yüksek bir saptama yapıp iddiasını kitabın boyutu gibi küçük tutmaya çalışsa da “Pandispanya Gazetesi” ele aldığı konular ve dil ile üslubuyla kulvarında en önlerde yer alıyor.
10.12.2023Kültür Sanat
Binlerce davayı düşürecek karar
Binlerce davayı düşürecek kararAYM, TCK’nın 220/6. maddesinde yer alan “örgüt adına suç işleyene örgüt üyeliğinden de ceza verilmesi” hükmünü iptal etti. Kararla, aralarında Dink’in katili Samast’a açılan son davayı da içeren binlerce davanın düşmesinin yolu açıldı...
9.12.2023Gündem
İnterpol’ün aradığı 'Vitya Pan' Türkiye’ye gönderilecek
İnterpol’ün aradığı 'Vitya Pan' Türkiye’ye gönderilecekRusya’da cinayet dahil 9 ağır suçtan sabıkası bulunan ve İnterpol tarafından aranan ‘Vitya Pan’ lakaplı Viktor Panyushin, KKTC'de yakalanmasının ardından ülkesine iade edilmek üzere Türkiye’ye gönderilecek.
8.12.2023Gündem
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyor
450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi devreye alınıyorSANAYİ ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, “Dünya Bankası ile 450 milyon dolar bütçeli Türkiye Yeşil Sanayi Projesi’ni devreye alıyoruz” dedi. Bakan Kacır, “Teknolojik ve stratejik yatırımlara odaklanan, yıllık 100 milyar lira olmak üzere 3 yılda 300 milyar lira limit tahsis edilmesi planlanan Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi programı da sanayicilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
8.12.2023Ekonomi
Anayasa Mahkemesi, 'Örgüt adına suç işleme' maddesini iptal etti
Anayasa Mahkemesi, 'Örgüt adına suç işleme' maddesini iptal ettiAnayasa Mahkemesi (AYM), Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 'Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleme' suçunu düzenleyen hükmünü iptal etti.
8.12.2023Gündem
Ergin Ataman iddialara çıldırdı: Fenerbahçe hakkında tek kelime etmedim
Ergin Ataman iddialara çıldırdı: Fenerbahçe hakkında tek kelime etmedimTHY Euroleague'de Real Madrid ile karşılaşan Panathinaikos'ta başantrenör Ergin Ataman Fenerbahçe iddiaları hakkında sert açıklamalarda bulundu.
Tüm manşetlerde Türkiye ve Erdoğan var! Yunan gazetelerinden Türkçe ilk sayfa
Tüm manşetlerde Türkiye ve Erdoğan var! Yunan gazetelerinden Türkçe ilk sayfaVarılan tarihi anlaşmayı öne çıkaran Yunan basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretini manşetten Türkçe 'Kazan-kazan' ve 'Yavaş-yavaş' kelimeleriyle verdi. Ta Nea gazetesinin ilk sayfasında yer alan altı Türkçe sözcük ise, 'Anahtar kelimeler' olarak nitelendi.
8.12.2023Dünya
İkinci el otoda sınırlama uzadı
İkinci el otoda sınırlama uzadıTicaret Bakanlığı, ikinci el otomobil satışlarına getirilen ilan sınırı ve “6 ay, 6 bin kilometre sınırlaması” düzenlemelerinde süre uzatımına gitti.
8.12.2023Otomobil
‘Asgari ücret süreci pazartesi başlıyor’
‘Asgari ücret süreci pazartesi başlıyor’Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun çalışmalarına pazartesi günü başlayacağını belirtti.
8.12.2023Ekonomi
Dijital Telif Yasası'na hukuki bakış! 'Haksız gelir kaybı var, Google iyi niyetli olmalı'
Dijital Telif Yasası'na hukuki bakış! 'Haksız gelir kaybı var, Google iyi niyetli olmalı'Dijital yayıncıların telif haklarını korumak ve korsan yayıncılığın önüne geçmek için tüm dünyada yasalar düzenleniyor. Son olarak Kanada’da çıkan yasayla, ülkenin Google’ın içerik üreticilerine her yıl 74 milyon dolar ödeme yapacağı açıklandı. Yasanın Türkiye’de de yürürlüğe girmesi için gerekli tüm aşamaları, Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Hukuk Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Sezercan Bektaş açıkladı.
8.12.2023Gündem
TORBA YASA SON DAKİKA GELİŞMELERİ | Yeni torba yasada neler var, içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa çıktı mı, Meclis'ten geçti mi?
TORBA YASA SON DAKİKA GELİŞMELERİ | Yeni torba yasada neler var, içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa çıktı mı, Meclis'ten geçti mi?Torba yasa son dakika gelişmeleri anbean takip ediliyor. Torba yasada neler olacağı, ne zaman çıkacağı ve içeriğinin neler olacağı merak edilirken gözler Meclis'e çevrildi. Ekonomiye ilişkin düzenlemelerin ağırlıklı olarak yer aldığı 80 maddelik torba kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na geldi. Yapılacak görüşmelerin ardından torba yasa Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek. Peki, torba yasada neler var, içeriği ve maddeleri neler? Torba yasa çıktı mı, ne zaman çıkacak? İşte 2023 yeni torba yasa son dakika gelişmeleri…
7.12.2023Bilgi Rehberi
KIRTASİYE MALZEMESİ SATIN ALINACAKTIR
KIRTASİYE MALZEMESİ SATIN ALINACAKTIRKIRTASİYE MALZEMESİ SATIN ALINACAKTIRİSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞI28 KALEM KIRTASİYE MALZEMESİ TEMİNİ mal alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır...
AİLE GENÇLİK FONU Başvuru ekranı: Aile ve Gençlik Bankası başvurusu başladı mı, şartlar neler?
AİLE GENÇLİK FONU Başvuru ekranı: Aile ve Gençlik Bankası başvurusu başladı mı, şartlar neler?Aile ve Gençlik Fonu resmen kuruldu. Evlilik kredisi düzenlemesinden faydalanmak için gün sayan gençlerin gündeminde olan Aile Gençlik Bankası için süreç sonlanmak üzere. Gençlere destek sağlamak, aile müessesini güçlendirmek ve desteklemek amacıyla kurulan Aile ve Gençlik Fonu başvuruları başladı mı, ne zaman başlıyor?
7.12.2023Bilgi Rehberi
Milli Gazete yazarının oğlunun öldürülmesi olayında iddianame tamamlandı
Milli Gazete yazarının oğlunun öldürülmesi olayında iddianame tamamlandıMilli Gazete'nin yazarı Mustafa Kasadar'ın oğlunun öldürülmesiyle ilgili iddianame tamamlandı.
7.12.2023Gündem
Bakan Işıkhan’dan asgari ücret mesajı!
Bakan Işıkhan’dan asgari ücret mesajı!Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu.
7.12.2023Haberler
Bakan Işıkhan’dan asgari ücret mesajı!
Bakan Işıkhan’dan asgari ücret mesajı!Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu.
7.12.2023Ekonomi
Ebu Ubeyde: Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları'nın sözcüsü hakkında neler biliniyor?
Ebu Ubeyde: Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları'nın sözcüsü hakkında neler biliniyor?Hamas'ın askeri kanadı El Kassam Tugayları'nın resmi sözcüsü, İsrail-Gazze savaşının en önemli isimlerinden biri haline geldi. 'Ebu Ubeyde' olarak bilinen Kassam Tugayları sözcüsü, sosyal medyada sık sık yer alarak, grubun mesajlarını internette yayıyor.
7.12.2023Dünya
Araç alacaklar dikkat: 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı uzatıldı
Araç alacaklar dikkat: 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı uzatıldıİkinci el araç satışlarına getirilen 6 ay ve 6 bin kilometre şartı ile ikinci el araçların sıfır araç fiyatı üzerinde satılamaması uygulamalarının süresi 6 ay uzatıldı.
7.12.2023Haberler
Araç alacaklar dikkat: 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı uzatıldı
Araç alacaklar dikkat: 6 ay ve 6 bin kilometre sınırı uzatıldıİkinci el araç satışlarına getirilen 6 ay ve 6 bin kilometre şartı ile ikinci el araçların sıfır araç fiyatı üzerinde satılamaması uygulamalarının süresi 6 ay uzatıldı.
7.12.2023Ekonomi
Düşmanı dört kilometreden vurdu! Mermi 9 saniyede gitti, WSJ doğruladı
Düşmanı dört kilometreden vurdu! Mermi 9 saniyede gitti, WSJ doğruladı"Ufukların Efendisi" lakaplı keskin nişancı, düşmanı 3.9 kilometre uzaklıktan vurarak öldürdü. Dünyada gündem olan görüntüleri inceleyen askeri uzmanlar atışı doğruladı.
5.12.2023Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.