Gazete

Gazete

Son dakika gazete haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gazete gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gazete haber sayfamızda...

Gazete

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 82.817 gazete haberi bulunmuştur.
‘Gecikilmemeli, acilen düzenlenmeli' Uzman isimden ‘Dijital Telif Yasası’ çağrısı
‘Gecikilmemeli, acilen düzenlenmeli' Uzman isimden ‘Dijital Telif Yasası’ çağrısıDijital yayıncıların telif haklarını korumak ve korsan yayıncılığın önüne geçmek için tüm dünyada yasalar düzenleniyor. Son olarak Kanada’da çıkan yasayla birlikte bu ülkenin Google'dan her yıl 74 milyon dolar telif ödemesi alacağı açıklandı. ‘Dijital Telif Yasası’nın Türkiye’de henüz hayata geçmeyen ‘Dijital Telif Yasası’nın önemini Doç. Dr. Mustafa Bostancı tüm detaylarıyla anlattı.
2.12.2023Gündem
Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyici adım
Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyici adımTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) bankacılık sistemini Türk lirasını (TL) cazip kılacak şekilde dönüştüren adımlarına kararlılıkla devam ediyor.
1.12.2023Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyici adımlar! Bankada mevduatı olanlar dikkat
Merkez Bankası'ndan TL'yi destekleyici adımlar! Bankada mevduatı olanlar dikkatTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bankacılık sistemini Türk lirasını (TL) cazip kılacak şekilde dönüştüren adımlarına kararlılıkla devam ediyor.
1.12.2023Ekonomi
Seçim takvimi Resmi Gazete’de
Seçim takvimi Resmi Gazete’de31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin seçim takvimi Resmi Gazete’de yayımlandı. Seçim takviminin başlangıç tarihi 1 Ocak 2024 olarak belirlendi.
1.12.2023Gündem
Karar Resmi Gazete'de: 4 üniversiteye rektör atandı
Karar Resmi Gazete'de: 4 üniversiteye rektör atandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları göre; 4 üniversiteye yeni rektör ve bakanlıklarda açık bulunan müfettişlik kadrolarına atama yapıldı.
1.12.2023Gündem
Yunan gazetesi manşetten verdi: Erdoğan'ın yeniçerisi!
Yunan gazetesi manşetten verdi: Erdoğan'ın yeniçerisi!İngiltere ve Yunanistan arasında şimşek yüklü bulutların çarpışmasına neden olan kriz manşetlerden inmiyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İngiliz Başbakan Sunak'ın fotoğraflarını ilk sayfadan veren Political gazetesi Atina'ya karşı jeopolitik oyunlar oynandığını savundu.
30.11.2023Dünya
Fon imzası tamam evlilik kredisi yolda
Fon imzası tamam evlilik kredisi yoldaAile ve Gençlik Fonu’nun Kurulması Hakkında Kanun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yeni evlenecek gençlere, 150 bin lira tutarında 2 yıl geri ödemesiz kredi verilecek. Kredi, 4 yılda geri ödeme şartıyla verilecek.
30.11.2023Ekonomi
Servisi, şarj istasyonu olmayanlara ‘izin’ yok
Servisi, şarj istasyonu olmayanlara ‘izin’ yokBaşta Çinli üreticiler olmak üzere son dönemde hızlanan elektrikli oto ithalatında tüketicinin güvenliği adına bir dizi yeni uygulamaya gidildi.
30.11.2023Ekonomi
Yurt dışına açılana devletten dev destek
Yurt dışına açılana devletten dev destekİhracatın yıldızı olmak için tanıtım, fuar, danışmanlık, franchise desteğinin yanı sıra, Türk şirketlerinin yurt dışındaki imajı da devlet tarafından güvence altına alınıyor.
30.11.2023Ekonomi
ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN
ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANLIĞINDANİLAN ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN Mülkiyeti Onikişubat Belediyemize ait olan İlçemiz Önsen Mahallesi 454 ada 4 nolu parselde kayıtlı 1922,13 m² yüzölçümlü tam parsel Belediyemiz adına kayıtlı olup 15/11/2023 tarihli ve 2023/677 sayılı Belediyemiz Encümen Kararına istinaden satılacaktır...
29.11.2023Resmi İlanlar
Büyük vurgunda yeni detaylar! Seçil Erzan annesi ile bir gece daha geçirmek için teslim olmadı
Büyük vurgunda yeni detaylar! Seçil Erzan annesi ile bir gece daha geçirmek için teslim olmadıYüksek kar getirili özel ve güvenilir "Fatih Terim fonu" vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan’ın davasında yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.
29.11.2023Gündem
Seçil Erzan davasında yeni mağdur: 'Para kazanmak eskisi gibi değil, kolaylaştı' dedi
Seçil Erzan davasında yeni mağdur: 'Para kazanmak eskisi gibi değil, kolaylaştı' dediYüksek kar getirili fon dolandırıcılığı davasında bir mağdur daha ortaya çıktı. İş adamı olduğunu ve dolandırıldığını belirten Mert Zeydanlı, ‘’Ben paramı yoldan geçen bir şahsa kaptırmadım. Seçil Erzan’a, Fatih Terim adına kurulmuş minimum 25 milyon dolar tutarlı olması gereken özel fon olduğu için ve Erzan’a bankanın şube müdiresi olduğu için güvendim’’ dedi. Mahkeme, dosyanın Seçil Erzan’ın davasıyla birleştirilmesine hükmetti, böylece davada müşteki sayısı 19’a yükseldi.
29.11.2023Haberler
Elektrikli otomobil satışında yeni dönem!
Elektrikli otomobil satışında yeni dönem!Elektrikli otomobil satışlarında tüketiciyi koruyan yeni düzenleme yürürlüğe girdi.
29.11.2023Ekonomi
Gazete kupürüyle dolandırdı
Gazete kupürüyle dolandırdıÇorlu’da 10 yıl şube müdürü olarak çalışan Seçil Erzan’ın, mağdur ettiği birçok ismin ikametgahının Tekirdağ olduğu görüldü. O isimlerden biri de iş insanı Ömer Kahraman’dı. Erzan, Kahraman ile ilgili, “Çorlu’da pırlantacıdır. Fon vaat ettiğim kişilerdendir. Ömer Kahraman bana teslim edeceği paraları Nazlı’ya teslim etmiştir. Buna ilişkin görsel telefonumda yer almaktadır. Nazlı da tam hatırlamamakla birlikte Ömer’den aldığı 750 bin USD tutarındaki parayı bana getirmiştir. Yarısını ödedim, yarısını ödeyemedim” dedi.
29.11.2023Gündem
SIFIR FAİZLİ 150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ başvuruları başladı mı, şartlar neler? 🤵👰 Evlilik Kredisi başvuruları ne zaman alınacak, Aile Gençlik Fonu kuruldu mu?
SIFIR FAİZLİ 150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ başvuruları başladı mı, şartlar neler? 🤵👰 Evlilik Kredisi başvuruları ne zaman alınacak, Aile Gençlik Fonu kuruldu mu?Yeni evlenecek olan gençlere yönelik maddi destek sağlamak amacıyla verilecek olan faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi için ilk aşama olan Aile Gençlik Fonu Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Gözler şimdi Sıfır faizli 150 bin TL kredi için başvuru tarihlerine çevrildi. Peki Evlilik kredisi başvuruları başladı mı?
28.11.2023Bilgi Rehberi

Benzer Haber Etiketleri

Gazete ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.