SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR

Büyük fırsat! İndirim kampanyası yarın başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci indirim kampanyası yarın başlatılacak.

AA

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığının borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasına başvurular yarın başlıyor.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen kampanyada alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim yapılacak.

Kampanyadan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25'inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 18 EKİM

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları, yarından itibaren 18 Ekim'e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamında bulunan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ'ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan, satışları 2018 Haziran sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

Diğer Haberler

  1. Antalya, turizmde tüm yılların rekorunu kırdı
  2. Zeytinde yüksek verim ve kalite üreticiyi sevindirdi
  3. Talep patladı! Dünyaca ünlü kulüp Arsenal de Kırıkkale'den alıyor
  4. Gümrüklerde 'yapay zeka' dönemi!
  5. Araçların hasar kaydını PTT'den sorgulama imkanı
  6. Yolcuların yüzde 22'si İstanbul Havalimanı'ndan taşındı
  7. Memurun fazla mesai ücreti 2,26 liraya çıkacak
  8. Küresel piyasalarda 'helikopter para' dillendiriliyor
  9. Sıfır otomobilde güz kampanyaları dikkati çekiyor
  10. E-defterde ciro limiti düşürüldü

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.