Milliyet Tatil

08.11.2017 - 17:06 | Son Güncelleme: 08.11.2017-17:18

Avustralya'da veba şüphesi

İlk olarak Afrika'nın ada ülkesi Madagaskar'da ortaya çıkan veba bir salgın olarak yayılmaya devam ediyor. Son olarak Avustralya'da da veba şüphesi araştırılıyor.

Sitene Ekle

Eylül ayında ilk olarak Madagaskar'da görülen veba başka ülkelerde de görülmeye başlandı. Tarihte kara ölüm olarak anılan vebadan hayatını kaybedenlerin sayısı yüzlerle ifade edilmeye başlanırken Dünya Sağlık Örgütü, Afrika'dan dokuz ülkeyi gerekli tedbirlerin alınması konusunda uyarmıştı.

Birçok ülke de Afrika'ya gerçekleştirdiği uçuşlar sırasında yolculara uyarılarıda bulunmaya başladı. Ancak şu ana kadar alınan tedbirler veba vakalarında düşüşü sağlasa da başka ülkelere yayılmasının önüne geçemedi.

Son olarak Avustralya'nın en büyük kentlerinden biri olan Melbourne'de veba paniği yaşandı. Bir demiryolu çalışması sırasında ortaya çıkan çok sayıda farenin veba mikrobu taşıdığı şüphesi kentte paniğe neden oldu. Konu hakkında testlerin sürdüğü ve gerekli önlemlerin alındığı açıklandı.

 


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX