Siyaset
12.09.2017 - 18:23 | Son Güncelleme: 13.09.2017-2:26

Bakan Çavuşoğlu: Türkiye çaresiz değildir

Almanya ile yaşanan silah satışı gerilimi ile ilgili açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Türkiye çaresiz değildir. Merkel'in açıklamasını daha doğru buluyoruz" dedi.

Sitene Ekle

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'in Türkiye'ye silah satışıyla ilgili sözlerine "Bu tür yaklaşımlar esasen bizim kendi milli savunma sanayimizin güçlenmesine vesile oluyor. Bu anlamda yerli ve milli üretimi artırıyoruz her alanda. Kendi savaş uçağımızı helikopterimizi üretiyoruz. Türkiye hiç bir zaman çaresiz değildir. " diye konuştu.MERKEL: TÜRKİYE'YE SİLAH İHRACININ TAMAMEN DURMAMASI GEREKİR 

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, (Silah ihracatına ilişkin) "Türkiye'nin bize gönderdiği bütün büyük talepleri karşılamayız ki bunların sayısı az değil, silah satışını dondurduk" demişti.

Gabriel, "Eğer bir NATO üyesi talep ederse, Berlin'in silah göndermekle yükümlü olduklarını hatırlatarak bunun şu an mümkün olmadığını" belirtmişti.

Almanya Başbakanı Merkel ise  NATO ortağı Türkiye'ye silah ihracının tamamen durmaması gerektiğini söylemişti.


Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Minik Serçe diye bilinen sanatçı kimdir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX