Siyaset
11.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.11.2017-2:30

Berberoğlu 1 Aralık’ta hakim karşısına çıkacak

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, MİT TIR’ları davasından 25 yıl hapis cezasına çarptırılan tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu için 1 Aralık 2017 tarihine duruşma günü verdi.

Sitene Ekle

DHA

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, bozma kararından sonra İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iade edilen Berberoğlu dosyasını esasa kaydederek duruşma günü verdi. 2. Ceza Dairesi tarafından dün düzenlenen tensip zaptında Berberoğlu hakkında açılan davanın yeniden görülmesine ve duruşma hazırlığı işlemlerine başlanmasına, 3. Ceza Dairesi’ne yapılacak itiraz yolu açık olmak üzere Berberoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar verildi. Tensip zaptında duruşmanın 1 Aralık 2017 tarihinde saat 10.00’da yapılmasına, duruşma gününün sanık Berberoğlu ve vekili ile katılanlar MİT Müsteşarlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatlarına tebliğ edilmesine karar verildi. Tensip zaptında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yazı yazılarak Aydınlık Gazetesi’nde 21 Ocak 2014 tarihinde yayınlanan görüntülere ilişkin soruşturma dosyasının onaylı bir örneğinin gönderilmesi de istendi. 

Etiketler:
Bilgi YarışmasıHangisi çorba gibi sulu ya da kimi ufak taneli yiyecekleri ağıza götürmeye yarayan, saplı sofra aracıdır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Köpek yavrusuna ne ad verilir?

    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX