Yozgat

Yerel Haber
18 Kasım 2016 - 12:58

Bu Kış Vatandaşlar Mağdur Olmayacak

IHA

Kış mevsiminin başlamasıyla ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek ihtiyaçlarının karşılanması ve ailelerin mağduriyet yaşamamaları için Yozgat Valiliği tarafından genelge yayınlandı. Bu kapsamda Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, yayınlanan genelgenin 13 ilçe kaymakamlığına gönderilerek konu hakkında hassasiyet gösterilmesini istedi.
İhtiyaç sahibi vatandaşların kış aylarının gelmesiyle birlikte mağduriyet yaşamamaları için kışı sıcak ve huzurlu bir ortamda geçirmelerinin gerektiğini bildiren Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, vatandaşların ihtiyaçlarının bir an evvel ellerine ulaşması için Yozgat Valiliği tarafından genelgenin yayınlandığını söyledi. Vali Kemal Yurtnaç, Anayasadaki sosyal devlet ilkesinin, ihtiyaç sahibi fakru zaruret içinde yaşayan kişilerin insanlık onuruna uygun bir hayat sürdürmeleri için gerekli yardımların yapılmasının gerektirdiğini ifade etti. Bu amaçla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na aylık periyodik paylar geldiğini belirten Vali Yurtnaç, “Bu payların hakkaniyet esasıyla ilimizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere, engellilere, şehit ve gazi yakınları gibi dezavantajlı gruplara dağıtılması esastır. Kış mevsiminin başlamasıyla yöremizde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere ihtimam gösterilecek, ziyaret edilecek ve ihtiyaçları karşılanacak” dedi.
Vakıfların, gelen paylarını bankada faiz gelirinde tutmak yerine ihtiyaç sahiplerine bir an evvel dağıtacağını ifade eden Vali Yurtnaç, “Bu çerçevede, her ayın sonunda gelen ödenek, dağıtılan ödenek ve banka hesabının durumunu valilik makamına bir çizelge halinde bildirilecek ve kontrol edilecek. Kış ayarında dağıtılan yakacak yardımlarının dağıtımında hiçbir aksamaya mahal verilmeden dağıtımlar düzenli olarak yapılacaktır. Verilecek yardımlar konusunda şüpheye düşüldüğünde, yorumlar vatandaş lehine yapılacak, fakirlik, yoksulluk içinde yaşayan kişilere insan onurunu zedelemeden yardımlar verilecek” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.