Bursa

Yerel Haber
21 Ocak 2015 - 00:56

BURSASPOR TARAFTARI YEŞİL BURSA’NIN AKIBETİNİ SORUYOR

IHA

Pilot takım Yeşil Bursa’nın Yıldırım Belediyesi’ne satılmasına tepki gösteren Bursaspor taraftarları yeşil-beyazlı yönetimin satış nedeni ile ilgili açıklama yapmasını istiyor.
Bursaspor’un Pilot Takımı Yeşil Bursa’nın Bursa Yıldırım Belediyesi’ne satılmasının hakkında kamuoyuna herhangi bir bilgi verilmemesi yeşil-beyazlı taraftarların tepkisini topluyor. Bağımsız Bursasporlular Derneği, Bursaspor Kulübü Yönetimi’nin pilot takımın satışı konusunda herhangi bir açıklama yapmamasına, herhangi bir tarih ve haber verilmemesine, Genel Kurul Üyeleri’ne bilgi verilmemesine tepki gösterdi.
Bağımsız Bursasporlular Derneği’nden yapılan açıklamada, "Değerli Bursasporlular. Biz Bağımsız Bursasporlular Derneği olarak Bursasporluluk duruşumuzdan aldığımız güce dayanarak aynı zamanda Yeşil Bursa takımımızın taraftarları olarak da kulübümüzün yöneticilerine soruyoruz. Yeşil Bursa pilot takımı sportif başarı yanında Bursaspora futbolcu yetiştirme ya da tecrübesiz futbolcuların lig şartların da yetişmesi için kurulmuştur. Yeşil Bursa ile ilgili ne kadar bir maddi zarar vardır ki bu kadar önemli görevi olan bir takım satılmak istenmektedir?" diye soruldu.
"BURSASPOR’A BAĞLI DİĞER KURULUŞLAR TEHLİKEDE Mİ?"
Yeşil-beyazlı taraftarların hazırladığı bildirinin devamında, "Yeşil Bursa Spor Kulübü zarar ettiği düşünülerek satılıyor ise kulübümüzün aynı konumda olan ve zarar ettiği tüm kamuoyunca malum olan diğer oluşumları da benzer tehlike ile karşı karşıya mıdır? Bu minvalde düşündüğümüzde camiamız için olmazsa olmaz olan televizyonumuz ya da store gibi diğer kurumlarımız için de endişe duymamız gerekir mi? Türkiye Futbol Federasyonu ve milli takımlar koordinatörü sayın Fatih Terim’in geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre seneye 3. liglerin kapatılıp kriterlere uyan takımların (ki Yeşil Bursa uymaktadır) 2. lige yükseltileceği bir ortamda biz doğrudan 2. lige çıkacak bir takımı değerinin çok altında elimizden çıkarmış olmuyor muyuz? Yeşil Bursa pilot takımımızın zararı ne kadardır? Kamuoyunda 1 Milyon TL olarak ifade edilen bu zararın 3. lig İddaa gelirlerinin 1 milyon TL ve reklam +kombine gelirlerini de kattıktan sonra nasıl olduğu da şeffaf bir şekilde Bursaspor kamuoyu ile paylaşılmalıdır" sözlerine yer verildi.
Bağımsız Bursasporlular Derneği ayrıca, Bursa şehrinin ve Bursasporluluk kültürünün gereği olarak pilot takım Yeşil Bursa ile ilgili açıklanmamış bu soruların cevaplarının takipçisi olacaklarını dile getirdiler.

BursaYerel Seçim Sonuçları
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.