Bu hafta ne var ne yok?

Bu haftanın tiyatro, konser ve sinema etkinlikleri...

Bu hafta ne var ne yok?

PAZARTESİ

TİYATRO
Bu Lear başka Lear
“Kral (Soytarım) Lear” oyunu Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde izlenebilir. Oyun saat 20.30’da başlıyor. Biletler 34, 56 ve 67 lira.
KONSER
Aşkın Nur Yengi, Sahne Beşiktaş’ta. Etkinlik saat 21.00’de başlayacak. Biletler 112 lira.
Parti
İstanbul W, AIDS hastaları için (RED) Vakfı işbirliğiyle bir parti düzenliyor. Saat 20.00’de başlayacak partide kokteyllerden elde edilen gelir vakfa bağışlanacak.

SALI

KONSER
Erol Evgin ve arkadaşları TOÇEV için sahnede
l Erol Evgin; Gökçe, İrem Derici, Murat Evgin, Öykü Gürman ve Yavuz Bingöl ile Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) için TİM Maslak Show Center’da sahneye çıkacak. Konser saat 21.00’de başlıyor. Biletler 50, 70, 100, 150, 200 lira.

ÇARŞAMBA

KONSER
Mercury’yi özleyenler için
Selçuk Sami Cingi, Queen’in efsanevi ismi Freddie Mercury’nin şarkılarını seslendiriyor. Cingi, Asmalımescit’teki Babylon’da sahneye çıkacak. Konser 21.30’da. Biletler 50 lira.
TİYATRO
Zeynep Esmeray’in yazıp oynadığı tek perdelik “Kestirmeden Hikayeler” Cihangir’deki Tatavla Sahnesi’nde. Oyun saat 20.30’da başlıyor. Biletler 35 ve 45 lira.

PERŞEMBE

KONSER
MFÖ üniversitede!
MFÖ, Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde sahneye çıkıyor. Konser saat 20.00’de başlayacak. Biletler 17 ve 22 lira.
TİYATRO
Üç skeçten oluşan “Düğünde Panik” oyunu Caddebostan Kültür Merkezi’nde... Temsil 20.30’da başlayacak. Biletler
30 ve 40 lira.

CUMA

KONSER
l Türk müzikseverlerin en çok ilgi gösterdiği yabancı müzisyenlerden, İsveçli Jay Jay Johanson bir kez daha İstanbul’da. Müzisyen Maslak’taki Valentin’de saat 22.30’da sahneye çıkacak. Konser fiyatları 35 ve stant için 475 lira.
l İtalya’nın en ünlü topluluklarından I Sonatori, kemancı Giuliano Carmignola ile İş Sanat Kültür Merkezi sahnesini paylaşacak. Konser saat 20.00’de. Biletler 46 ila 83 lira.
l Büyük Ev Ablukada, Beyoğlu’ndaki Bronx Pi Sahne’de. Saat 23.00’te başlayacak konserin biletleri 35 lira.
TİYATRO
“3 Kadın Bin Turna” adlı oyun Cihangir’deki Tatavla Sahnesi’nde. Saat 20.30’da başlayacak oyunun biletleri 35 ve 45 lira.

YARIN İÇİN PROGRAM YAPIN

İstanbul’da “barok” pazar!

KONSER
l Barok müziğin başarılı toplulukları İstanbul Barok ve La Cetra D’Orfeo, CRR Konser Salonu’nda konser verecek. Konser saat 20.00’de başlıyor. Biletler 28 ile 83 lira arasında değişiyor.
TİYATRO
l Metin Zakoğlu’nuan Evde Tiyatro Suadiye’de sahnelediği “Zuerbamya Cumhuriyeti” adlı oyun yarın saat 18.00’de izlenebilir. Biletler 56 lira.
l Tiyatro Laboratuvarı, “Bukalemun” ile 15.00’te Şişli’deki GRİ Sahne’de. Biletler 25 ve 45 lira.

SERGİ

Doğançay’ın gözünden “dünya”

Türkiye’nin en önemli ressamlarından Burhan Doğançay’ın çektiği fotoğraflar Doğançay Müzesi’nde sergileniyor.
yaklaşık 100 fotoğrafın yer aldığı
“Picture The World” başlıklı sergi 7 Haziran 2015’e kadar görülebilir. Brooklyn Köprüsü’nün 1986-1987 yıllarındaki ilk büyük bakımı sırasında köprünün üzerine çıkmasına izin verilen tek sanatçı olan Doğançay’ın özel New York fotoğrafları da serginin en değerli parçalarından...

BUGÜN BU GECE NEREYE GİTMELİ?

KONSER
Herkes klasik
müziği sevecek!
l MozART Group adlı topluluk “tüm müzikseverlere klasik müziği sevdirmek için” CRR Konser Salonu’nda. Saat 20.00’de başlayacak konserin biletleri 30 ila 83 lira.
l Türk pop müziğinin önemli figürlerinden Mirkelam bugün saat 22.00’de Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde sahneye çıkacak. Biletler 40 lira.
l Elektronik müzik ikilisi The OhOhOhs’un en yeni projesi The Ohchestra bu akşam Sıraselviler’e taşınan Nublu’da. Saat 23.00’te başlayacak konserin biletleri 30 lira.
SİNEMA
“Akbank Sanat Sinema Kuşağı” Peru sinemasını izleyiciyle buluşturuyor. Bugün yönetmenliğini Augusto Tamayo’nun yaptığı 2007 yapımı “Öndeki Gölge / Una Sombra Al Frente”, Akbank Sanat’ta izlenebilir. Saat 16.00’daki gösterim ücretsiz.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Amerikalılara FETÖ uyarısıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber