Kitaplık

Kitaplık

GRETA’NIN HİKÂYESİ

Valentina Camerini / Çev: Tülin Sadıkoğlu / Çınar Yayınları / 17 lira

Kitaplık20 Ağustos 2018’de Stockholm’de hava inanılmaz sıcak. Haberlere göre son aylarda sıcaklıklar çok yüksek. O gün, on beş yaşındaki Greta Thunberg, parlamento binası önündeki grevine başladı ve o gün bugündür dünya gündeminden düşmedi. Cameri, Greta’nın öyküsünü anlatırken kitapta Veronica “Veci” Carretello da illüstrasyonlara imza atıyor.

SANATIN ÖNEMLİ ANLARI

Lee Cheshire / Çev: Eda Açanal / hep kitap / 55 lira

KitaplıkTate Müzesi tarafından basılan Tate etc. dergisi editörü Cheshire, “Mona Lisa ne zaman, nereden çalındı?”, “Van Gogh ’un hangi portresi yüksek bir fiyata satıldı?” gibi sorulara dair derli toplu bir araştırma ile cevap veriyor.

BUNU SEN DE İSTİYORSUN

Kristen Roupenian / Çev: Duygu Akun / İthaki Yayınları / 24 lira

Kitaplıkİki yıl önce New Yorker dergisinde “Cat Person” isimli bir hikayeyle tüm dikkatleri üzerine çeken Kristen Roupenian’ın öykülerini bir araya getirdiği kitabı Türkçede. Kitapta, “Kedi Sever” (Cat Person) öyküsü de okurun karşısına çıkıyor.

LENOVA YOGA C930 2'Sİ 1 ARADA LAPTOP İNCELEMESİLenovo'nun son yıllarda öne çıkardığı 2'si 1 arada ürünlerden biri olan C930'u inceledik. Lenovo Yoga C930 teknik özellikleri neler? Lenovo Yoga C930 fiyatı ne kadar? Bu soruların cevabı, bu inceleme videosunda!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber