Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.970 kitap haberi bulunmuştur.
'Oyunculuk beni duygularımla tanıştırdı'
'Oyunculuk beni duygularımla tanıştırdı'Pınar Deniz, oyunculuğun hayattaki en büyük hazzı olduğunu söylüyor: “Öncesinde inanılmaz katı ve kapalı bir insandım. Oyunculuğa başlayınca duygularımla tanıştım, bu işi yapmamın en büyük sebebi de bu duygular”
6.03.2021Cumartesi
Yunus Emre Vakfı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da gerçekleşti
Yunus Emre Vakfı Danışma Kurulu Toplantısı İstanbul'da gerçekleştiYunus Emre Vakfı Danışma Kurulu toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Yunus Emre Yılı etkinlikleri kapsamında dünyanın her yanına Yunus Emre’nin insanlığa gönderdiği yüzlerce yıllık selamı ve mesajı tekrar ulaştıracak, manevi hazzını birlikte paylaşacağız” dedi.
Fobi Nedir? Fobi Çeşitleri Nelerdir? İşte En Yaygın Fobi Örnekleri...
Fobi Nedir? Fobi Çeşitleri Nelerdir? İşte En Yaygın Fobi Örnekleri...Her insanın mutlaka fobisi veya fobileri bulunur. Fobi, insanların korktuğu şeylere verilen bir isimdir. Fobilerin birçok çeşidi bulunur. Her insanın fobisi farklı olabilir. Kimilerinin bir hayvan olurken, kimilerinin bir eşya olabiliyor. Fobi nedir? Fobi çeşitleri nelerdir? İşte en yaygın fobileri derledik.
5.03.2021Sağlık
Boyun Kasları Neden Ağrır? Boyun Ağrıları Nasıl Geçer, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Boyun Kasları Neden Ağrır? Boyun Ağrıları Nasıl Geçer, Tedavisi Nasıl Yapılır?Boyun ağrısı, toplumumuzda çok sık görülen bir şikayettir. Boyun ağrıları, pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Boyun ağrısını tetikleyen en önemli davranışlar ise, uzun süre bilgisayar ekranına bakma, duruş bozuklukları, telefon ekranına çok fazla bakma ve tıbbi rahatsızlıklar sonucunda gelişebilir. Boyun kasları neden ağrır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
5.03.2021Sağlık
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel 10 kitap
8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel 10 kitapKidega, kitapseverler için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel; kadınların hayatlarını, yaşadığı zorlukları ve kadının gücünü konu alan, kadınlara ve herkese ilham kaynağı olabilecek 10 kitabı okuyucularla paylaştı.
Zeynep Alpaslan'ın kaleminden Yeniden Mutlu Olabiliriz raflarda
Zeynep Alpaslan'ın kaleminden Yeniden Mutlu Olabiliriz raflardaÇocuk kitabı yazarı Zeynep Alpaslan ilk yetişkin romanına imzasını attı. Alfa Yayınları’ndan çıkan, umudu nakış gibi işlediği yeni romanı ‘’Yeniden Mutlu Olabiliriz’’le Zeynep Alpaslan, okuyucuya, onları derinden etkileyecek bir zorlu yaşam mücadelesiyle sesleniyor.
6 yılda 25 ülke gezip kitap yazdılar
6 yılda 25 ülke gezip kitap yazdılarKimimiz sabah ayılmak için, kimimiz bir arkadaş sohbetinde ya da sınav zamanı kapanmak üzere olan gözlerimize çare olsun diye kahveyi hayatımızın hemen hemen her döneminde kullanıyoruz. Hem sık sık seyahat ediyorlar hem de onlar tam bir kahve aşığı. 5 yılda tam 25 ülke gezen, Müge ve Gökhan Cebeci çifti sadece kahve içmekle kalmamış bir de kahveyle ilgili bir kitap yazmış. Çift, hem gezdikleri ülkeleri hem de deneyimlerini @resfebercouple isimli Instagram hesabından paylaşıyor.
4.03.2021Tatil
Somut Zıt Anlamlısı Nedir? Somutun Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Somut Zıt Anlamlısı Nedir? Somutun Zıt Anlamı Olan KelimelerBazı kelimelerin çoğunlukla zıt anlamları bulunmaktadır. Somut kelimesi de sadece bu kelimelerden bir tanesini oluşturmaktadır. Somut kelimesinin Türk Dil Kurumunca anlamı duyu organlar birinin yoluyla algılanabilen bir varlığı göstermesidir. Somut zıt anlamlısı nedir? Somutun zıt anlamlısı olan kelimeler nelerdir? Bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.
Sade Zıt Anlamlısı Nedir? Sadenin Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Sade Zıt Anlamlısı Nedir? Sadenin Zıt Anlamı Olan KelimelerFarsçadan dilimize geçmiş olan sade, karmaşık olmayan yapıları ve durumları tanımlamak için kullanılır. Yalın ile eş anlamlı olan sade, bazı cümlelerde ''sadece'' sözcüğü ile aynı anlama gelir. Örneğin: ''Ben onun sade karakteriyle ilgileniyorum. ''Sade zıt anlamlısı nedir? Merak edenler için örnek cümlelerle derledik.
Cahil Zıt Anlamlısı Nedir? Cahilin Zıt Anlamı Olan Kelimeler
Cahil Zıt Anlamlısı Nedir? Cahilin Zıt Anlamı Olan KelimelerKültürel alanda kendisini geliştirememiş ve eğitim almamış kişilere cahil denir. ''Chl'' kökünden türetilen Arapça sözcük, mecazi anlamda da kullanılır. Örneğin ''bir işin cahili olmak'' tabiri söz konusu işte yeteri kadar tecrübesi olmayan demektir. ''Cahil cühela'' ikilemesindeki cühela ise cahiller anlamına gelir. Cahil zıt anlamlısı nedir? Örnek cümleler ile birlikte derledik.
Yapıt Eş Anlamlısı Nedir? Yapıt Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Yapıt Eş Anlamlısı Nedir? Yapıt Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerEş anlamlı olarak da ifade edilebilen anlamdaş sözcükler anlatımı zenginleştirmek için kullanılmaktadır. Bu nedenle de eş anlamlı sözcükler hakkında sürekli olarak araştırma yapılmaktadır. Bu araştırma konularından biri de yapıt kelimesinin eş anlamlısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki, yapıt ne demek ve bu sözcüğün anlamdaşları nelerdir? Sizler için bu sorulara TDK kaynaklarını da dikkate alarak cevapları derledik.
Eser Eş Anlamlısı Nedir? Eser Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Eser Eş Anlamlısı Nedir? Eser Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerEser gündelik yaşam içerisinde çok sık kullanılan kelimelerden biridir. Ayrıca TDK’ya göre farklı eşanlamlıları da bulunmaktadır. Amaca uygun olarak eser kelimesinin farklı eş anlamlarını öğrenebilir ve cümle içerisinde kullanabilirsiniz. Peki, eser eş anlamlısı nedir? Eser kelimesinin eş anlamı olan sözcükler hakkında bilinmesi gerekenler.
Rokoko Nedir? Rokoko Dönemi Sanatçıları Ve Eserleri Nelerdir?
Rokoko Nedir? Rokoko Dönemi Sanatçıları Ve Eserleri Nelerdir?Barok dönemine tepki olarak doğan Rokoko sanat akımı resim ve mimari başta olmak üzere birçok sanat türünü kapsar. Belli bir simetriye göre çizilmiş resimlerd, sanatçının serbest stili ön planda tutulur. Barok sanatının karmaşık yapısına karşın Rokokoda biçimciliğe ve çizgilere önem verilir. Beyaz siyah ve kırmızı mavi gibi renkler bir arada kullanılarak resimlerde kontrast oluşturulmuştur. Rokoko nedir? Sizin için Rokoko dönemi sanatçılarını ve eserlerini derledik.
4.03.2021Eğitim
Şarkıcı Ege'den kitap alışverişi
Şarkıcı Ege'den kitap alışverişi90'lı yılların efsane isimlerinden Ege, akşam saatlerinde İstinyePark AVM'de objektiflere takıldı.
4.03.2021Cadde
Milli Eğitim Bakanı'ndan son dakika yüz yüze eğitim paylaşımı! Velilere flaş çağrı
Milli Eğitim Bakanı'ndan son dakika yüz yüze eğitim paylaşımı! Velilere flaş çağrıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı, uzaktan eğitime ilişkin yeni bir açıklama yaptı. MEB, öğrencilere ek kaynaklarla destek amacıyla ortaokul öğrencilerinin derslerinin beşinci ünitelerini kapsayan 2 bin 800 sorudan oluşan 42 fasikülün yayımlandığını duyurdu. Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitime ilişkin velilere çağrıda bulundu. İşte MEB'in açıklaması ve Bakan Selçuk'un paylaşımları...
4.03.2021Gündem
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandı
Piyasalar Powell'ın açıklamalarına odaklandıKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın yapacağı konuşma yatırımcıların odağında bulunuyor.
4.03.2021Uzmanpara
Aşı iyimserliği Fed'in Bej Kitabı'na yansıdı
Aşı iyimserliği Fed'in Bej Kitabı'na yansıdıABD Merkez Bankası (Fed), ekonomik faaliyetin ocaktan şubat ortasına kadar "ılımlı" bir şekilde arttığını belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının daha yaygın dağıtılmasıyla işletmelerin çoğunun gelecek 6 ila 12 aya dair iyimserliğini koruduğunu bildirdi.
4.03.2021Uzmanpara
Dr. Seuss kitap baskıları durduruldu
Dr. Seuss kitap baskıları durdurulduDr. Seuss kitabının “insanları can yakıcı veya yanlış bir şekilde tasvir ettiği” gerekçesiyle artık yayımlanmamasına karar verildi.
New York borsası düşüşle kapandı
New York borsası düşüşle kapandıNew York borsası, günü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, 100 puanın üzerinde değer kaybetti ve yüzde 0,39 azalışla 31.270,09 puana geriledi.
3.03.2021Ekonomi
Kovid-19 aşısına dair iyimserlik Fed'in Bej Kitabı'na yansıdı
Kovid-19 aşısına dair iyimserlik Fed'in Bej Kitabı'na yansıdıABD Merkez Bankası (Fed), ekonomik faaliyetin ocaktan şubat ortasına kadar "ılımlı" bir şekilde arttığını belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının daha yaygın dağıtılmasıyla işletmelerin çoğunun gelecek 6 ila 12 aya dair iyimserliğini koruduğunu bildirdi.
3.03.2021Ekonomi
New York borsası yatay seyirle açıldı
New York borsası yatay seyirle açıldıNew York borsası, güne yatay seyirle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,04 azalışla 31.378 puandan işlem gördü.
3.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının hazırladığı çeviri seti tamamlandı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının hazırladığı çeviri seti tamamlandıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, kamuda çeviri alanına ilişkin hazırlanan kitap setinin tamamlandığını bildirdi.
3.03.2021Gündem
Piyasalar enflasyon verisine odaklandı
Piyasalar enflasyon verisine odaklandıKüresel piyasalar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarının hızlanmasına karşın artan mutasyon riski ile karışık bir seyir izlerken, bugün yurt içinde enflasyon verisi takip edilecek.
3.03.2021Uzmanpara
Sait Erdal Dinçer TÜİK Başkanı oldu
Sait Erdal Dinçer TÜİK Başkanı olduTürkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı’na (TÜİK) Prof. Dr. Sait Erdal Dinçer atandı. Dinçer’in atanmasına ilişkin karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı. Sosyal ve beşeri bilimler alanındaki bilimsel çalışmalarıyla tanınan Dinçer, Marmara Üniversitesi Ekonometri Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapıyordu.
3.03.2021Ekonomi
Article Ne Demek? İngilizce Olan Article Kelimesinin Türkçesi Nedir?
Article Ne Demek? İngilizce Olan Article Kelimesinin Türkçesi Nedir?Article, İngilizce metinlerde ve internet sitelerinde sıklıkla karşımıza çıkan kelimelerden biri. Amerika, İngiltere ve Kanada gibi resmi dili İngilizce olan ülkelerde sık sık dile getirilen bu kelimenin Türkçe anlamı merak ediliyor. Article ne demek? İngilizce olan article kelimesinin Türkçesi nedir? Merak eden okurlar için örnek cümleler ile birlikte detaylı bir şekilde derledik.
3.03.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

isimanlameğitimkitappiyasa

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.