Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.093 kitap haberi bulunmuştur.
Sömestir hediyesine hücum
Sömestir hediyesine hücumSömestire sayılı günler kala velilerin hediye arayışı başladı. Online satışlarda elektronik ürünler, kitap, kırtasiye, hobi ürünleri kategorilerinde hareketlilik olduğu belirtiliyor.
20.01.2022Ekonomi
Kitap yazıyor
Kitap yazıyorHakan Bilgin, Metropol İstanbul’da objektiflere takıldı.
20.01.2022Cadde
Davran’dan ilk kitap
Davran’dan ilk kitapCem Davran, ilk kitabı ‘Palyaço’nun Günlüğü’ ile sevenlerini nostaljik bir yolculuğa çıkaracak.
20.01.2022Cadde
Bulut’tan yeni kitap
Bulut’tan yeni kitapRenklerin sağlıklı ve mutlu yaşam biçimini gösteren bir rehber olduğunu dile getiren renkolog Ayşe Ayşen Bulut’un ilk kitabı ‘Rengine Yolculuk’, HS yayınevi etiketiyle okuyucuyla buluştu.
20.01.2022Cadde
İlahi Kitap Ne Demek? İlahi Kitaplar Nelerdir, Hangi Peygamberlere Gönderilmiştir?
İlahi Kitap Ne Demek? İlahi Kitaplar Nelerdir, Hangi Peygamberlere Gönderilmiştir?İlahi kitap, toplum düzeni sağlanması, insanlar arasındaki bağların güçlendirilebilmesi için, Allah kullarına mesajlarını İlahi kitaplarla göndermiştir. İlahi mesajlar Peygamberlere kitap olarak indirilmiş ve elçi olarak seçilen sadece dört Peygambere kitap gönderilmiştir. Bunlar; Tevrat, İncil, Zebur ve Kur'an’dır. İlahi kitap ne demek? İlahi Kitaplar nelerdir, hangi peygamberlere gönderilmiştir tüm detayları ile derledik.
20.01.2022Dini Bilgiler
İfrat Ve Tefrit Ne Demek? İfrat Ve Tefrit İle İlgili Hadisler Ve Örnekler...
İfrat Ve Tefrit Ne Demek? İfrat Ve Tefrit İle İlgili Hadisler Ve Örnekler...İfrat ve tefrit, sözcükleri aşırılık ifade etmektedir. İfrat, gereğinden fazla acele, fazla doldurma ya da bir hayvanın gücünü aşacak yükleyerek sınırı aşmak anlamları taşımaktadır. Tefrit ise; ihmal, geri kalmak ve acizlik durumlarını içermektedir. Her iki sözcükte olağan dışı davranışları içermektedir. İfrat ve Tefrit ne demek? İfrat ve tefrit ile ilgili hadisler ve örnekler hakkında detayları derledik.
20.01.2022Dini Bilgiler
Gençler, Kitap Kafe’yi çok sevdi
Gençler, Kitap Kafe’yi çok sevdiEfeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın üçüncüsünü Orta Mahallesi’nde açtığı Kitap Kafeler, yoğun ilgi görüyor.
19.01.2022Ege
R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: R Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: R Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Doğacak bebeklerine isim vermek isteyen anne ve baba adayları bu konu üzerine yakınlarından veya internet üzerinden fikir sahibi oluyor. Cinsiyetin öğrenilmesinin ardından ebeveynleri isim telaşı kaplıyor. Aile bireyleri bebeklerine isim vermede kararsızlık yaşıyor. Kendi isimleri ile uyumlu olmasını isteyen bazı anne ve baba adayları dışında kız bebeklerine isim verirken anlamlarına ayrıca dikkat eden aileler de var. Ebeveynler en çok modern çağa uygun, popüler, keşfedilmemiş, nadir bulunan isimleri tercih ediyor. R harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “R ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
19.01.2022Bebek
N ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: N Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
N ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: N Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftlerin cinsiyetten sonra en çok üzerine düşündükleri konu isimlerdir. Kız bebek bekleyen anne ve baba adayları bebeklerine verecekleri isim konusunda derin bir araştırma içerisine girerler. Kızlarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler anlamlarına da dikkat ederler. Kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler nadir bulunan, keşfedilmemiş, duyulmamış, modern ve popüler isimleri tercih eder. İsim konusunda seçici davranan aileler modern çağa uygun ve popüler isimleri vermek ister. N harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “N ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
19.01.2022Bebek
Hakan Bilgin: 'Çakallarla Dans 6' geliyor
Hakan Bilgin: 'Çakallarla Dans 6' geliyorHakan Bilgin, Murat Şeker'in yönetmenliğinde ilk filmi 2010 yılında vizyona giren, başrollerinde Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Murat Akkoyunlu ve Timur Acar ile birlikte rol aldığı 'Çakallarla Dans' serisi için altıncı film müjdesi verdi.
19.01.2022Cadde
Ocak kitap önerileri
Ocak kitap önerileriOcak ayı için çok güzel kitap önerileriyle karşındayız. Lapa lapa karı seyrederken sıcacık salep eşliğinde kitap okumanın keyfi hiçbir şeye değişilmez herhalde.
Hangi illerde okullar tatil, 19 Ocak okul var mı? Bugün kar tatili olan şehirler...
Hangi illerde okullar tatil, 19 Ocak okul var mı? Bugün kar tatili olan şehirler...Eğitime ara verilen iller, her geçen gün öğrenciler ve velilerin daha çok dikkatini çekiyor. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları okullarda yüz yüze eğitime engel oluyor. Öğrenciler ise 'okul var mı, bugün okullar tatil mi?' sorularını yöneltiyor.
19.01.2022Gündem
Son dakika... Peş peşe tatil haberleri geldi! Eğitime kar engeli
Son dakika... Peş peşe tatil haberleri geldi! Eğitime kar engeliMeteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrası yurdun bazı kesimlerinde yoğun kar yağışı etkili olmaya devam ediyor. Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Adıyaman, Bilecik, Kütahya, Kırşehir, Uşak, Adana başta olmak üzere birçok kentten tatil haberleri geldi. İşte, tatil olan iller...
19.01.2022Gündem
Hayatı kitap oluyor
Hayatı kitap oluyorUzun yıllar boyunca kalabalık gruplara eğitimler veren eğitmen Çiğdem Karaca, hayatını anlattığı kitabını derlemeye devam ediyor.
18.01.2022Ege
Tövbe Duası: İstiğfar Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı Nedir? Tövbe Nasıl Edilir?
Tövbe Duası: İstiğfar Duası Arapça Okunuşu ve Türkçe Anlamı Nedir? Tövbe Nasıl Edilir?İstiğfar duası olarak da bilinen tövbe duası Allah'tan işlenen günahlar, zina ve hatalardan dolayı af dilemek için okunur. Tövbe, Tevbe ya da Tevbei İstiğfar duası namazlardan sonra, kandillerde veya dini günlerde okunabilir. Arapça'da tevbe "geri dönmek, rücû etmek, dönüş yapmak" anlamına gelmektedir. Tövbe duası ile ilgili hadis kaynaklarında tövbe ettikten sonra o günahı bir daha yapılmaması gerektiği yer alır. Tövbe duası nedir? Tövbe nasıl edilir? İstiğfar Duası Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.01.2022Gündem
Küçük Prens Sözleri: Küçük Prens'ten En Güzel Alıntılar
Küçük Prens Sözleri: Küçük Prens'ten En Güzel AlıntılarBüyük küçük herkesin okuması gereken kitaplar arasında yer alan Küçük Prens kitabı okuyanlarda derin bir etki bırakır. İçerdiği mesajlar ve resimlerle okuyanlara farklı bakış açısı katar. Her ne kadar çocuklara yazılmış bir kitap gibi gözükse de yetişkin bireylerinde okuması gerekir. Her okunduğunda kişiye farklı mesajlar veren Küçük Prens sözleri sosyal medya mecralarında paylaşılmaya devam ediyor. En güzel Küçük Prens sözleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Güzel Sözler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Özlü Sözler 2022: Sevgiliye Etkileyici, Güzel, Anlamlı, Duygusal, Romantik Kısa ve Uzun Özlü Sözler
Özlü Sözler 2022: Sevgiliye Etkileyici, Güzel, Anlamlı, Duygusal, Romantik Kısa ve Uzun Özlü SözlerSevgiliye, eşe, arkadaşa veya aile bireylerine duygularını dile getirmek isteyen için birbirinden güzel özlü sözler vardır. Duygularını daha anlamlı ve daha derin anlatmak isteyen kişiler manalı, romantik etkileyici özlü sözler ile kalbinden geçenleri anlatmak ister. Duygularını açık açık ifade etmekte zorlanan kişiler için özlü ve güzel sözler hislerini daha kolay bir şekilde dışarı vurabilirler. Sevgiliye etkileyici, güzel, anlamlı, duygusal, romantik kısa ve uzun özlü sözler araştırması içerisindeyseniz “Özlü Sözler 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Güzel Sözler
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya KlasikleriDünya klasikleri edebiyat tarihine damga vuran eserler arasında yer alıyor. Sanatsal anlamda dünyada en çok ses getiren eserlerdendir. Dünya klasikleri yazıldığı dönemden bu yana hala popülaritesini korumaktadır. Klasik eserler eşsizdir ve kendi türlerinde emsalleri bulunmayan kitaplardır. Özellikle ilkokul çağında okutulmaya başlanan bu kitaplar konusu, tarihi, dönemi ve işleyişleri bakımından her dönem geçerliliklerini korurlar. Dünya klasikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine öğretmenler tarafından okuması tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Dünya klasiklerinin okuma sırası için “Dünya Klasikleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Kültür Sanat
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Nazar Duası ve Ayeti Oku: Nazar ve Sıkıntıya Karşı Okunacak Dua ve Ayetler Nelerdir?
Nazar Duası ve Ayeti Oku: Nazar ve Sıkıntıya Karşı Okunacak Dua ve Ayetler Nelerdir?Kötü bakışlara ve başa gelebilecek olumsuzluklara karşı nazar duası okunur. Genellikle nazardan çocuklar ve hamileler etkilenmektedir. Özellikle yeni doğan bebeklere nazar değmemesi için okunmalıdır. Nazardan kurtulmak için Kur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin yanı sıra nazar duaları da okunabilir. Peygamber Efendimizin torunlarını nazardan korumak için okuduğu dua da vardır. Kendiniz için de okuyabileceğiniz nazardan koruyan pek çok sure ve dualar Kur’an’da yer almaktadır. Aynı zamanda Türkçe okunuşu ile nazar duası okunabilir. Felak, Nas ve Ayetel Kürsi gibi sureler naza karşı iyi gelen sureler arasında yer alır. Nazara karşı okunacak dualar ve ayetler için “Nazar Duası Arapça Yazılışı ve Türkçe Okunuşu” içeriğimize detaylı göz atabilirsiniz.
18.01.2022Dualar
Karne görüşleri 2022 (ilkokul, ortaokul, lise): 1.Dönem öğretmen karne görüşleri
Karne görüşleri 2022 (ilkokul, ortaokul, lise): 1.Dönem öğretmen karne görüşleriKarne görüşleri araştırılmaya başlandı. Öğrenciler 21 Ocak tarihinde karne alacaklar. Karne alma gününe az bir zaman kala ilkokul, ortaokul, lise öğretmenler karne görüşleri araştırılıyor. İşte öğretmen karne görüşleri 2022...
18.01.2022Gündem
Jamie Lynn Spears'tan ablası Britney'e çağrı
Jamie Lynn Spears'tan ablası Britney'e çağrıJamie Lynn Spears, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla; ablası Britney Spears'la kamuoyu önünde yaptığı tartışmalara son vermek istediğini açıkladı.
18.01.2022Cadde
Sevgiliye jest
Sevgiliye jestAyça Ayşin Turan, 32 yaşına giren sevgilisi Alp Navruz’a doğum gününde anlamlı bir jest yaptı.
18.01.2022Cadde
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
17.01.2022Eğlence

Benzer Haber Etiketleri

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.