Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37.866 kitap haberi bulunmuştur.
Fed Bej Kitap raporu yayınlandı
Fed Bej Kitap raporu yayınlandı ABD Merkez Bankası'nın (Fed) Bej Kitap raporu ABD'de ulusal ekonomik faaliyetin nisan başından, mayıs ortasına kadar genişlemeye devam ettiğini, ancak koşulların sektörler ve bölgeler arasında farklılık gösterdiğini ortaya koydu.
30.05.2024 Uzmanpara
Özlem Kumrular vefat etti
Özlem Kumrular vefat etti Tarihçi ve yazar Prof. Dr. Özlem Kumrular hayatını kaybetti.
30.05.2024 Kültür Sanat
‘Kadına Dair’ raflarda
‘Kadına Dair’ raflarda Aydan Şener’in ilk kitabı ‘Kadına Dair’ raflardaki yerini aldı.
30.05.2024 Cadde
32 erkekle adada tek başına! 6 yıl kraliçe gibiydi, en son kaçarak canını kurtardı
32 erkekle adada tek başına! 6 yıl kraliçe gibiydi, en son kaçarak canını kurtardı Savaşlar tarih boyu insanların ve ülkelerin kaderini derinden etkilemiş tarihsel olayların başında geliyor. Kahramanlıklar, hüzün dolu vedalar ve unutulmaz hikâyeler de savaşlarla kayda geçiyor. Kazuko Higa’nın II. Dünya Savaşı’nın bir sonucu olan hikâyesi de 32 erkekle baş başa kaldığı adada geçiyor!
30.05.2024 Yaşam
Masallar çocuk gelişimini nasıl etkiliyor? Hayal dünyası için adeta bir nimet
Masallar çocuk gelişimini nasıl etkiliyor? Hayal dünyası için adeta bir nimet Her çocuk, büyüme çağındayken masallar ile farklı ve yeni bir dünya keşfeder. Aynı zamanda masal dinleme veya okuma aktivitesi çocuk ile ebeveynler arasındaki bağı güçlendirir. Çocukların psikolojisinde kritik bir öneme sahip olan masallar, gelişime katkı sağlar mı?
29.05.2024 Ebeveyn
1 milyon öğrenci heyecanla bekliyor! LGS için son tüyolar
1 milyon öğrenci heyecanla bekliyor! LGS için son tüyolar LGS’de son dönemece girildi. 4 gün sonra, yaklaşık 1 milyon öğrenci hayalindeki lise için yarışacak. Uzmanlar, öğrencilerin kalan zamanı kendilerini yormadan, deneme sınavı çözerek değerlendirmelerini öneriyorlar. Sınav için son uyarı: Türkçe’de okuma, Matematik’te işlem hatalarına; Fen’de görsellere, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük testinde soru köküne, İngilizce’de dil bilgisine, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi’nde kavramlara dikkat!
29.05.2024 Gündem
CHP'li Özel'den sokak köpekleri açıklaması
CHP'li Özel'den sokak köpekleri açıklaması Türkiye'de başıboş sokak köpekleri sorunu olduğunu söyleyen CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Bu sorun özellikle sabahın erken saatlerinde okula yaya gitmek zorunda olan çocukların, gençlerin; bu sorun servise gitmek isteyen emekçilerin, camiye giden yaşlıların bir güvenlik sorunu haline dönüşmüştür." dedi.
28.05.2024 Gündem
İnsanların ne gülmesine ne de şaşırmasına aldırış etti! 81 yaşında ikinci üniversitesini okuyor
İnsanların ne gülmesine ne de şaşırmasına aldırış etti! 81 yaşında ikinci üniversitesini okuyor Eskişehir’de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü’nde öğrenim gören 81 yaşındaki emekli öğretmen Ayşe Yıldız, “Ben okuyorum deyince, hafif bir gülümseme oluyor. ‘Yani ne gerek var’ diyorlar. Hâlbuki onun zevkini tatsalar herkes okur” dedi.
26.05.2024 Eğitim
Göçmen bir kültür ikonu: Dua Lipa
Göçmen bir kültür ikonu: Dua Lipa Üç Grammy ve yedi Brits ödüllü Dua Lipa üçüncü stüdyo albümü “Radical Optimism” ile çıtayı yukarılara taşırken bir kültür ikonu olarak etki alanını büyütmeye devam ediyor. İngiltere’nin en büyük kitap kulübünün kurucusu olan Dua Lipa, Booker Kitap Ödülleri’nde sunuculuk yaparak okuma tutkusunu başka bir boyuta taşımıştı.
25.05.2024 Pazar
Emine Erdoğan'dan kitapseverlere çağrı!
Emine Erdoğan'dan kitapseverlere çağrı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, 'Şule Yüksel Şenler Kitap ve Kültür Günleri'ni hatırlatarak kitapseverlere çağrıda bulundu.
25.05.2024 Gündem
Kitap üretiminde büyüme
Kitap üretiminde büyüme  Türkiye Yayıncılar Birliği, 2023’ün Türkiye Kitap Pazar raporunu açıkladı. Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu’nun (YAYFED’in) bandrol verilerine göre, yayıncılık sektörü 2022’yi 380 milyon kitap üretimi ile tamamlamıştı.
25.05.2024 Kültür Sanat
‘Fikirleriyle zihnimizi aydınlattı’
‘Fikirleriyle zihnimizi aydınlattı’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Rami Kütüphanesi’nde düzenlenen Şule Yüksel Şenler Vakfı Kitap ve Kültür Günleri’ni ziyaret etti.
25.05.2024 Gündem
Kitabını hard rock konseri ile tanıttı
Kitabını hard rock konseri ile tanıttı Arjantin Devlet Başkanı Javier Milei, son ekonomi kitabının lansmanı sırasında binlerce hayranının önünde rock müzik yaptı.
25.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 7 üniversiteye rektör ataması
Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı! 7 üniversiteye rektör ataması Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
25.05.2024 Gündem
Bakan Tekin 'Geleceğin Yazarları Projesi Kitap Fuarı ve İmza Günü'ne katıldı
Bakan Tekin 'Geleceğin Yazarları Projesi Kitap Fuarı ve İmza Günü'ne katıldı Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, İstanbul’da düzenlenen 'Geleceğin Yazarları Projesi Kitap Fuarı ve İmza Günü'ne katıldı. Tekin, "Artık Türkçe ve dil dersleri, yabancı dil dahil olmak üzere, dil derslerine çocuklarımızın ihtiyaç duydukları dört temel beceri üzerinden ölçelim dedik. Okuma, yazma, konuşma ve anlama. Üzerinde dinleyip anlama üzerinden ölçmek üzere bir mekanizma geliştirdik. Bugün burada bu başlattığımız projenin meyvelerini hep beraber görüyoruz. Ben gerçekten çok mutluyum" dedi.
24.05.2024 Gündem
Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı Kitap ve Kültür Günleri'ni ziyaret etti! 'Ben onu hep öyle hatırlıyorum'
Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı Kitap ve Kültür Günleri'ni ziyaret etti! 'Ben onu hep öyle hatırlıyorum' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Rami Kütüphanesi'nde düzenlenen Şule Yüksel Şenler Vakfı Kitap ve Kültür Günleri'ni ziyaret etti. Emine Erdoğan, bir kitap kapağında Şenler'in gençlik yıllarına ait fotoğrafını görünce "Ben onu hep öyle hatırlıyorum" ifadesini kullandı.
24.05.2024 Haberler
Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı Kitap ve Kültür Günleri'ni ziyaret etti! 'Ben onu hep öyle hatırlıyorum'
Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı Kitap ve Kültür Günleri'ni ziyaret etti! 'Ben onu hep öyle hatırlıyorum' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Rami Kütüphanesi'nde düzenlenen Şule Yüksel Şenler Vakfı Kitap ve Kültür Günleri'ni ziyaret etti. Emine Erdoğan, bir kitap kapağında Şenler'in gençlik yıllarına ait fotoğrafını görünce "Ben onu hep öyle hatırlıyorum" ifadesini kullandı.
24.05.2024 Gündem
Üç kitap muzır yayın ilan edildi
Üç kitap muzır yayın ilan edildi Türkçede yayımlanan “Disney Esrarengiz Kasaba Günlük 3”, “Farklı Olmaya Cesaret Eden Erkek Çocuklarına Hikâyeler” ve “Yaramaz Evin Yeni Misafirleri” kitapları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından muzır yayın ilan edildi.
24.05.2024 Kültür Sanat
Ezilmiş idealizme ödül
Ezilmiş idealizme ödül “Kairos” adlı roman ile Alman yazar Jenny Erpenbeck ve çeviren Michael Hofmann edebiyat dünyasının önemli ödüllerinden Uluslararası Booker Ödülü’nü kazandı.
23.05.2024 Kültür Sanat
Büyük başarı! Kendisi 500 tam puan, ikizi ise 1 yanlışla 496 puan aldı
Büyük başarı! Kendisi 500 tam puan, ikizi ise 1 yanlışla 496 puan aldı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı'na Türkiye'de 1 milyon 86 bin 894 öğrenci katılırken Bilecik'te 6 kişi tam puan aldı. Tam puan alan 8'inci sınıf öğrencisi Aybike Altıntaş'ın ikizi Belihan ise 1 yanlışla 496 puan aldı.
22.05.2024 Eğitim
Adnan Oktar hakim karşısında: Reisi'yi İngiliz derin devleti şehit etti
Adnan Oktar hakim karşısında: Reisi'yi İngiliz derin devleti şehit etti Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü’nün, güncel yapılanmasına yönelik aralarında örgüt lideri Adnan Oktar’ın da bulunduğu 20 kişinin yargılandığı davanın görülmesine başlandı. Duruşmaya SEGBİS ile bağlanan Adnan Oktar'ın sözleri dikkat çekti.
22.05.2024 Gündem
Bir dostluk öyküsü
Bir dostluk öyküsü  Zülfü Livaneli ve Erdal Öz’den bir dostluk düeti olan “Sazın Teli Koptu”, Can Yayınları tarafından yayımlandı.
22.05.2024 Kültür Sanat
Tuzcuoğlu’ndan şiir kitabı
Tuzcuoğlu’ndan şiir kitabı İpek Tuzcuoğlu, Kapadokya’da dizi çalışması süresince kaldığı sekiz ay boyunca yazdığı şiirleri ve aforizmaları ‘Yarım’ isimli aşk şiirleri kitabında topladı.
22.05.2024 Cadde
Çadırda çalışırak bursluluk sınavında 500 tam puan aldı
Çadırda çalışırak bursluluk sınavında 500 tam puan aldı Hatay’ın Dörtyol ilçesinde yaşayan 10 yaşındaki depremzede öğrenci Azra Rabia Kaçar, bursluluk sınavında 500 tam puan alarak elde ettiği başarıyla ailesine umut oldu. Sesten ve gürültüden uzak kalmak için evlerinin bahçesinde bulunan çadırda çalışarak sınavına giren Kaçar, takdir topladı.
21.05.2024 Eğitim
Karayolları’nın arşivi halka açıldı
Karayolları’nın arşivi halka açıldı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, çalışmalarını Karayolları Genel Müdürlüğü döneminde başlattığı “Karayolları 100. Yıl Kütüphanesi”nin açılışını gerçekleştirdi. Kütüphanenin kurumsal ve toplumsal hafıza açısından önemine dikkat çekti.
21.05.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.