Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33.883 kitap haberi bulunmuştur.
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında? Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...
Ferman Akgül kimdir, kaç yaşında? Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...Ferman Akgül kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Bu akşam ekrana gelecek olan Kubat İle Müzik Sahnesi programına konuk olacak olan Ferman Akgül müzik çalışmalarına çok erken yaşlarda başladı. Ailesinin aldığı piyano ile müziğe olan ilgisi başlayan Ferman Akgül sonrasında 1998 yılında Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ne girdikten sonra çalıştığı ilk gruplarla bu dönemde tanıştı. İşte Ferman Akgül şarkıları ve albümleri...
23.07.2021Cadde
Kapıda Ödeme Olan Siteler: Kapıda Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır?
Kapıda Ödeme Olan Siteler: Kapıda Ödeme Nedir, Nasıl Yapılır?Kapıda ödeme sistemi e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişin teslimat sırasında kargo görevlisine yaptıkları ödemeye denir. Kart bilgilerini internet üzerinden paylaşmak istemeyen kullanıcılar için kapıda ödeme sistemi büyük avantajdır. Bazı kitap, giyim ve alışveriş sitelerinin kapıda ödeme imkanları bulunuyor. Kargo firmalarını anlaşmasına göre ödemeler kapıda nakit veya kredi kartıyla yapılabilir. Bu işlem hem firma hem de müşteriler için büyük avantajlar sağlıyor. Kapıda ödeme nasıl yapılır? ‘Kapıda Ödeme Olan Siteler’ içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.07.2021Yaşam
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.07.2021Oyun
Milliyet Enerji dergisi enerji sektörünün rotasını paylaşıyor
Milliyet Enerji dergisi enerji sektörünün rotasını paylaşıyorTürkiye ve dünyadaki enerji sektörüne dair gelişmeleri, sektörün önde gelen isimleriyle değerlendiren Milliyet Enerji dergisi, dördüncü sayısında sektörün önde gelen isimleriyle “Enerji yatırımları ve yeni finansal dinamikler odağında” özellikle Covid-19 sonrasında enerji yatırımlarının yeni rotasını ve finansmanda yeni dönemi ele alıyor.
23.07.2021Ekonomi
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Bölümler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm bölümler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.07.2021Oyun
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile, İş, Okul WhatsApp Grupları İçin En Güzel ve Komik İsimler
WhatsApp Grup İsimleri 2021: Arkadaş, Aile, İş, Okul WhatsApp Grupları İçin En Güzel ve Komik İsimlerHayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sosyal, özel ve iş yaşantımızın tam merkezinde yer alan WhatsApp üzerinden oluşturulan okul, iş, aile veya arkadaş grupları üzerinden gündelik yaşantımızı sürdürüyoruz. Arkadaş, aile, iş ve okul için oluşturulan WhatsApp gruplarında havalı, komik, ilgi çekici isimler bulmak bazen zor olabiliyor. Bu yüzden arkadaş, aile, iş, okul WhatsApp grupları için en güzel ve komik isimler nelerdir? ‘WhatsApp Grup İsimleri 2021’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
23.07.2021Sosyalmedya
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulması Gereken Sorular
Sevgiliye Sorulacak Sorular 2021: Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulması Gereken SorularSevgiliniz veya flörtünüzü daha iyi tanımak, gelecek planları ve sizin hakkındaki düşünceleri hakkında soruları evlenmeden sormak kişinin en doğal hakkıdır. Ruh eşiniz olduğunu düşündüğünüz kadın veya erkeğe bu tür sorular sormak akılda kalan bazı şüphelerin giderilmesi için önemlidir. Sağlıklı bir evlilik veya ilişki için gelecek planları hakkında çiftlerin bu konuları önceden konuşarak ortak paydada buluşması gerekir. Sevgiliye sorulacak sorular nelerdir? Evlenmeden Önce Kadın ve Erkeğe Sorulması Gereken Sorular içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.07.2021İlişkiler
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatı
Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası! 'Ak Sakal'ın adanmış hayatıProf Dr. Hasan Hacısalihoğlu, çalışmalarıyla matematikte çığır açtı, 38 kitap yazdı, binlerce öğrenci yetiştirdi. ‘Hocaların Hocası’ olarak tanımlanan Hacısalihoğlu için profesör olan öğrencileri, Devlet Üstün Hizmet Ödülü alması için imza kampanyası başlattı.
23.07.2021Eğitim
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, adının verildiği bulvarın açılışını yaptı
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, adının verildiği bulvarın açılışını yaptıAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Sivas'ın Gölova ilçesinde isminin verildiği bulvar ile eşi Semiha Yıldırım adına yaptırılan Gölova Öğretmen Semiha Yıldırım Semt Kütüphanesi'nin açılışını gerçekleştirdi.
22.07.2021Siyaset
Tekerlemeler... En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler... En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen en zor, kısa, uzun, kolay, diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
22.07.2021Eğlence
Ressamları tanımak isteyenlere kitap önerileri
Ressamları tanımak isteyenlere kitap önerileriResim çok ilgini çeken bir sanat mı? Peki, bu sanata ilgi duyduğuna göre ressamlar hakkında bilgiler edinebileceğin kitap önerilerine ne dersin?
Lise öğrencisi, yazdığı romanını tarlada çapa yaparak biriktirdiği parayla bastırdı
Lise öğrencisi, yazdığı romanını tarlada çapa yaparak biriktirdiği parayla bastırdıVan'ın Erciş ilçesinde, lise son sınıf öğrencisi Yusuf Ceylan (18), boş zamanlarında hayalini kurduğu kitabını yazıp, tarlada çapa yaparak kazandığı parayla bastırdı. Ceylan, romanını ilk olarak babasına hediye etti.
22.07.2021Yaşam
Görme engellilere teknolojik destek
Görme engellilere teknolojik destekTürk Telekom, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. Türk Telekom’un bu kapsamda 10 yıl önce hayata geçirdiği Telefon Kütüphanesi uygulaması sürekli geliştirilerek görme engellilere sesli kitap dinleme özelliği dışında da kolaylıklar sağlayan bir teknolojiye dönüştü.
22.07.2021Ekonomi
Bayramda herkes tatil yaparken onlar çalışıyor
Bayramda herkes tatil yaparken onlar çalışıyorBayram, insanlar için sevdikleriyle vakit geçirmek, gezmek ve eğlenmek anlamına geliyor. Ancak birçok üniversite öğrencisi gibi bayramı çalışarak ve sevdiklerinden uzakta geçirenler de var. Pandemi nedeniyle 1.5 yılı uzaktan eğitimle geçen üniversitelerde eylülde dersler yüz yüze verilmeye başlanacak. Öğrencilerin de barınma ve ulaşım gibi masrafları tekrar artacak. Ayrıca kişisel gelişimleri için kurs, kitap, telefon, bilgisayar gibi çeşitli ihtiyaçları da bulunan öğrenciler, masraflarını karşılayabilmek için yaz aylarında tatil yapmak yerine çalışıyor.
22.07.2021Eğitim
Diyanet, 'dini istismar edenlerin karakteristik özelliklerini' sıraladı!
Diyanet, 'dini istismar edenlerin karakteristik özelliklerini' sıraladı!Diyanet İşleri, 15 Temmuz darbe girişiminin 5. yılında yayımladığı “Din istismarı ile mücadelede sahih dinî bilginin önemi” başlıklı kitapta, dini istismar edenlerin karakteristik özelliklerini 11 başlıkta sıraladı.
22.07.2021Siyaset
Hintli bakan selfie çekmek için para isteyecek
Hintli bakan selfie çekmek için para isteyecekBakan selfie çekmenin zaman aldığını, bu yüzden onunla selfie çektirmek isteyenlerin kendisine 100 Hindistan Rupisi ödemesi gerektiğini söyledi.
21.07.2021Dünya
Fatih’e yazılan 5 bin mısralık şiir
Fatih’e yazılan 5 bin mısralık şiirİtalya’daki kütüphane arşivinde İtalyan bir şair tarafından Fatih Sultan Mehmet için yazılmış yaklaşık 5 bin mısralık Latince bir epik şiir keşfedildi
21.07.2021Kültür Sanat
20 milyon dolara her şeyi anlatacak
20 milyon dolara her şeyi anlatacakİngiliz Prens Harry (36), eşi Meghan Markle ve oğlu Archie (2) ile geçen yıl İngiltere kraliyetinden ayrılarak ABD’ye yerleşti.
21.07.2021Dünya
Rus uzmanlar, 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdi
Rus uzmanlar, 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirdiRus uzmanlar, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin başarısız sonuçlanmasını "Türk halkının zaferi" olarak değerlendirdi.
19.07.2021Dünya
100 milyon dolarlık sır!
100 milyon dolarlık sır!Cezaevinde ölü bulunan ünlü antivirüs yazılım şirketinin sahibi John McAfee’nin 100 milyon dolarlık servetini harcadığı, hayatını kaybettiğinde beş parasız olduğu öne sürüldü
19.07.2021Dünya
Hemşirelere destek verdi
Hemşirelere destek verdiKalust Şalcıoğlu, yazar Hasan Kerim Güç’ün Tuti Kitap etiketiyle çıkan kitabı ‘Yolda Bir Kuşa Rastladım’ı seslendirdi.
19.07.2021Cadde
Bavulunuzda kitaba yer açın
Bavulunuzda kitaba yer açınTatilde de yanından kitapları eksik etmeyecek okurlar için yeni çıkan dört kitabı yazarlarından dinledik!
18.07.2021Kültür Sanat
Turuncu topun heyecanı
Turuncu topun heyecanı“Fındıklı Pasta” kitabının sevilen karakterleri Kuzgun Neşeli ile Sincap Şakacı, “Korkunç’tan Kim Korkar”da bu kez turuncu bir topun peşinde heyecan dolu bir maceraya çıkıyorlar.
18.07.2021Kültür Sanat
Evrensel bir duygudaşlık
Evrensel bir duygudaşlıkAlman edebiyatının çağdaş ustalarından Kirsten Boie, “Karaca Olmak İsteyen Tilki” ile insanın doğa için oluşturduğu tehdidin gölgesinde yaşam mücadelesi veren orman hayvanlarının gözünden benzersiz bir gerçeklik yaratıyor.
18.07.2021Kültür Sanat
“Kepler” macerası devam ediyor
“Kepler” macerası devam ediyor“Kepler62” gezegenindeki çocukların maceraları sürüyor.Lisa’nın başını çektiği grup, Vallvik’in liderleri olması gerektiğine iyice ikna olmuştur.
18.07.2021Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

kitapedebiyatcevaplarıdünyaFerman Akgül

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.