Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35.602 kitap haberi bulunmuştur.
İnternetten telefon siparişi verdi, kitap geldi
İnternetten telefon siparişi verdi, kitap geldiAnkara’da yaşayan Ahmet H. internetten bir akıllı telefon siparişi verdi. Bin 700 TL’ye telefonu kendisine göndereceğini söyleyen Ahmet Eker, paranın bir kısmını aldıktan sonra mağdura cep telefonu yerine kitap gönderdi.
19.05.2022Gündem
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleriKimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
19.05.2022Eğitim
Savarona’da sadece iki güzel gün geçirdi
Savarona’da sadece iki güzel gün geçirdiMustafa Kemal Atatürk’ün Cumhurbaşkanlığı yatı Savarona’da geçirdiği 56 günü inceleyen gazeteci Sinan Onuş, büyük liderin hasta yatağında bile ülke sorunlarıyla yakından ilgilendiğini bir kez daha kanıtladı.
19.05.2022Gündem
Kitap lansmanına ünlü yağdı
Kitap lansmanına ünlü yağdıGazeteci Merve Yurtyapan Bozkurt’un kaleme aldığı ‘Yarım Asrı Devirenler’ kitabının tanıtımı, önceki gün Kuruçeşme Korto’da gerçekleşti.
19.05.2022Cadde
Beraberlikleri kitap oldu
Beraberlikleri kitap olduEsra Kazancıbaşı Öztekin, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden eşi Rasim Öztekin’le 20 yıllık beraberliklerini anlatan ‘Sonsuz Aşk... Rasim’im’ isimli kitap yazdı.
19.05.2022Cadde
Yaşlanırken beyninizi güçlü tutmanın 7 yolu
Yaşlanırken beyninizi güçlü tutmanın 7 yoluSiz yaşlanırken hafızanız ve genel bilişsel yeteneklerinizde bazı kayıplar olur. Ancak tıpkı fiziksel sağlığınızda olduğu gibi, yaşlanmanın beyniniz üzerindeki etkilerini azaltmanız mümkün. Yaşlandıkça beyni keskin tutmak ve yaşa bağlı işlevlerdeki düşüşü azaltmak için beyin plastisitesi artırmanız gerekiyor. İşte beyni güçlendirmek ve yaşlandıkça maksimum kabiliyetinde çalışmasına yardımcı olmak için 7 teknik. - PEMBENAR ÖZEL
18.05.2022Genel Sağlık
50 yıl sonra ilk... Pentagon görüntülerin gizliliğini kaldırdı: İşte UFO gerçeği!
50 yıl sonra ilk... Pentagon görüntülerin gizliliğini kaldırdı: İşte UFO gerçeği!50 yıl sonra Kongre'de bir ilk gerçekleşti ve üst düzey Pentagon yetkilileri, UFO'lar hakkındaki duruşmada, uçakların yanından geçen gizemli nesnelere ait gizliliği kaldırılmış iki videoyu ortaya çıkardı.
18.05.2022Dünya
Pandora da Beyoğlu’na veda etti
Pandora da Beyoğlu’na veda ettiİstanbulluların ve kitap tutkunlarının muhakkak yolunun düştüğü Pandora Kitabevi, Beyoğlu şubesini kapatacağını duyurdu.
18.05.2022Kültür Sanat
Sana tam içeriden baktım aziz sinema
Sana tam içeriden baktım aziz sinemaTüm zamanların en büyük yönetmenlerinden olan Satyajit Ray’ın sinema yazılarından oluşan “Bizim Filmlerimiz Onların Filmleri” yayımlandı. Kitapta Ray, Fellini’yi romantik, Antonioni’yi tam tersi olarak tanımlıyor. Chaplin ve Keaton’ın filmlerinin ise çok şey anlattığının altını çiziyor
18.05.2022Kültür Sanat
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürde
Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı minyatürdeTrabzon'da Çınar Uluslararası Kültür ve Sanat Derneği öncülüğünde hazırlanan Osmanlı padişahı Kanuni Sultan Süleyman dönemini anlatan ‘Süleymanname’ minyatür sergisi Kanuni Evi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
17.05.2022Kültür Sanat
Nazar Duası ve Ayeti Oku: Nazardan Korunmak İçin Okunacak Dua ve Ayetler Nelerdir? Peygamber Efendimizin Nazar Duası
Nazar Duası ve Ayeti Oku: Nazardan Korunmak İçin Okunacak Dua ve Ayetler Nelerdir? Peygamber Efendimizin Nazar DuasıKötü bakışlara ve başa gelebilecek olumsuzluklara karşı nazar duası okunur. Genellikle nazardan çocuklar ve hamileler etkilenmektedir. Özellikle yeni doğan bebeklere nazar değmemesi için okunmalıdır. Nazardan kurtulmak için Kur’an-ı Kerim’de yer alan surelerin yanı sıra nazar duaları da okunabilir. Peygamber Efendimizin torunlarını nazardan korumak için okuduğu dua da vardır. Kendiniz için de okuyabileceğiniz nazardan koruyan pek çok sure ve dualar Kur’an’da yer almaktadır. Aynı zamanda Türkçe okunuşu ile nazar duası okunabilir. Felak, Nas ve Ayetel Kürsi gibi sureler naza karşı iyi gelen sureler arasında yer alır. Nazara karşı okunacak dualar ve ayetler için “Nazar Duası Arapça Yazılışı ve Türkçe Okunuşu” içeriğimize detaylı göz atabilirsiniz.
17.05.2022Dualar
Feyza Civelek: Kötü karakterleri oynamayı seviyorum
Feyza Civelek: Kötü karakterleri oynamayı seviyorum'Lara Atabeyli' karakterini canlandırdığı 'Adını Feriha Koydum' dizisi ile adını geniş kitlelere duyuran, son dönemde verdiği kilolarla gündeme gelen oyuncu Feyza Civelek, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi.
17.05.2022Cadde
Dakika dakika idam! Son sözleri kan dondurdu
Dakika dakika idam! Son sözleri kan dondurduİşlediği cinayetten ötürü ölüm cezasına çarptırılan Clarence Dixon, bu yıl ABD'de idam edilen altıncı kişi oldu. Dixon'ın idamını gözünü kırpmadan izleyip dakika dakika aktaran muhabirin notları kan dondurdu. Sabah 07.45'te başlayan idam süreci 10.30'da sonuçlandı.
17.05.2022Dünya
İngilizce Alfabe Sırası: İngilizce Alfabede Kaç Harf Var? İngilizce Alfabe Harfleri Okunuşu ve Yazılışı
İngilizce Alfabe Sırası: İngilizce Alfabede Kaç Harf Var? İngilizce Alfabe Harfleri Okunuşu ve Yazılışıİngilizce öğrenmek isteyenler için en başta yer alan konulardan birisi alfabedir. Özellikle ilkokul yıllarında öğrencilere verilen İngilizce derslerinde ilk basamaktır. Eğitim ve öğretim hayatında ya da İngilizce öğrenmek isteyenlerin karşısına çıkan konulardandır. İngilizce harflerin okunuşu Türkçe’ye göre farklıdır. Bu yüzden öğrenilmesinde zorluklar olabilir. Latin alfabesinden uyarlanan İngiliz alfabesi 26 harften oluşmaktadır. İngilizce alfabede kaç harf var? İngilizce alfabe sırası, harfleri ve okunuşu için “İngilizce Alfabe Sıralaması” içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.05.2022Eğitim
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - Dünyanın En Zor Tekerlemeleri... Kısa, Komik, Oyun, Çocuk ve Türkçe Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemelerin masal, oyun, tören ve bağımsız olarak 4 çeşidi bulunur. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen söylemesi en zor, kısa, uzun, kolay, iyi diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
16.05.2022Eğlence
Mehmet Yalçınkaya’nın yeni kitabı “Esnaf” raflarda yerini aldı
Mehmet Yalçınkaya’nın yeni kitabı “Esnaf” raflarda yerini aldıMasterChef Mehmet Yalçınkaya’nın yeni kitabı ESNAF raflarda yerini aldı. “Gelecekte kaybolmamak için geçmişe sahip çıkmak şart” mottosuyla çıkan, 81 çok özel tarifle okuyucuyla buluşan ESNAF kitabı, unutulmaya yüz tutmuş esnaf yemeklerinin yanı sıra, esnafa yepyeni önerilerde sunuyor.
17.05.2022Kültür Sanat
Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı! Tüm öğrenciler için yaz okulu açılacak
Milli Eğitim Bakanı Özer açıkladı! Tüm öğrenciler için yaz okulu açılacakMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "İlk kez bu yaz itibarıyla bilim sanat merkezlerinde sadece bilim sanat merkezine seçilmiş öğrenciler değil, 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencilerimize yaz okulu açacağız" dedi.
16.05.2022Gündem
Yardımcı kaynaklar, ders  kitaplarıyla dağıtılacak
Yardımcı kaynaklar, ders kitaplarıyla dağıtılacakMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için her ay ücretsiz yardımcı kaynak sağlıyor.
16.05.2022Gündem
Muhteşem yolculuğa ortak olun!
Muhteşem yolculuğa ortak olun!Dünyaca ünlü Kadın Hastalıkları-Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak kaleme aldığı ‘‘Kadın Olmak&Ötesi’’ kitabıyla kadınların biyolojik yolculuğuna ışık tutuyor.
16.05.2022Kültür Sanat
Abdullah Avcı: Tarih ‘Şampiyon Trabzonspor’ yazacak
Abdullah Avcı: Tarih ‘Şampiyon Trabzonspor’ yazacakAltay’ı 2-1 mağlup eden Trabzonspor’da Teknik Direktör Abdullah Avcı maçın ardından tüm camiaya şampiyonluğun hayırlı olmasını dileyerek, “Tarih ‘Şampiyon Trabzonspor’ yazacak” dedi.
15.05.2022Trabzonspor
Sokağın iyi çocuklarına...
Sokağın iyi çocuklarına...Mesut Çiftci’nin “Sokakların bütün iyi çocuklarına…” armağan ettiği “Bıçak Islığı” adlı kitap sürükleyici bir polisiye vaat ediyor.
15.05.2022Kültür Sanat
Aşktan geldik, aşka gideceğiz
Aşktan geldik, aşka gideceğizLatife Tekin beklenen yeni kitabı “Zamansız”da aşkın her hâlini anlatıyor.
15.05.2022Kültür Sanat
Uludere’de uçurtma şenliğinde askerler ile halk halay çekti
Uludere’de uçurtma şenliğinde askerler ile halk halay çektiŞırnak'ın Uludere ilçesi Uzungeçit beldesinde, gençlerin kurduğu 'Yarına Umut Derneği' tarafından organize edilen uçurtma şenliğinde askerler ile bölge halkı birlikte halay çekti.
14.05.2022Gündem
Uludere’de uçurtma şenliğinde askerler ile halk halay çekti
Uludere’de uçurtma şenliğinde askerler ile halk halay çektiŞırnak'ın Uludere ilçesi Uzungeçit beldesinde, gençlerin kurduğu 'Yarına Umut Derneği' tarafından organize edilen uçurtma şenliğinde askerler ile bölge halkı birlikte halay çekti.
14.05.2022Gündem
Ali Erbaş Üsküdar'da '8'inci Gençlik Fuarı'nın açılışını yaptı
Ali Erbaş Üsküdar'da '8'inci Gençlik Fuarı'nın açılışını yaptıDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM)'in düzenlediği, 'Denge ve Âlem' temalı 8. Gençlik Fuarı'nın açılışını yaptı. Erbaş, "Dengemizin bozulmaması için, alemdeki dengenin insanlığa da yansıması için kitap, kalem, okumak, okutmak, öğrenmek, öğretmek, araştırmak bizim hedefimizdir" dedi.
13.05.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.