Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37.479 kitap haberi bulunmuştur.
Bakan Tunç: Fiziki şartları yetersiz olan 392 cezaevini kapattık
Bakan Tunç: Fiziki şartları yetersiz olan 392 cezaevini kapattıkAdalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde kurulan Adalet Halk Kütüphanesi'nin açılış törenine katıldı.
5.12.2023Gündem
20 yaşındaki Mine Nur kazada hayatını kaybetti! Kahreden detay ortaya çıktı
20 yaşındaki Mine Nur kazada hayatını kaybetti! Kahreden detay ortaya çıktıAksaray'da yolun karşısına geçerken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Mine Nur Uysal'ın (20), kaza anında babası Halil Uysal ile cep telefonunda konuştuğu ortaya çıktı.
5.12.2023Gündem
Depremzede kız çocukları için anlamlı iş birliği
Depremzede kız çocukları için anlamlı iş birliğiPaslanmaz çelik mutfak eşyaları, elektrikli ev aletleri ve sofra ürünleri üreticisi Korkmaz, 50. yılını Koruncuk Vakfı ile gerçekleştirdiği anlamlı iş birliğiyle taçlandırıyor.
Direnen kadınların hikâyeleri
Direnen kadınların hikâyeleri“Tut!Bırak!” adlı oyun Belçika’dan Türkiye’ye konu oluyor. Direnen kadınların hikâyelerini bir araya getiren oyun aynı zamanda enstalasyona ve dansa dönüşen bir performatif sahneleme.
Hayatını kaybeden Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendi!
Hayatını kaybeden Can Gürzap için AKM'de tören düzenlendi!Tiyatro ve sinema oyuncusu, yazar, eğitmen Can Gürzap, 79 yaşında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmişti. Gürzap için Atatürk Kültür Merkezinde tören düzenlendi. Can Gürzap'ın cenazesi düzenlenen törenin ardından Taksim Camii'ne götürüldü.
3.12.2023Cadde
Bakanlıktan işitme engelliler için 'KitapArtı' uygulaması
Bakanlıktan işitme engelliler için 'KitapArtı' uygulamasıİşitme engelli çocuklar ve gençlerin dil, okuma ve çözümleme becerilerini geliştirmek üzere 'Kitap Artı' uygulaması hayata geçirildi.
3.12.2023Gündem
‘Küçük Prens’ geri döndü
‘Küçük Prens’ geri döndüAntoine de Saint-Exupéry’nin zamansız kahramanı “Küçük Prens”, tiyatro sahnesinden selamlıyor sevenlerini.
Hikâyeni anlarsan her şey mümkün
Hikâyeni anlarsan her şey mümkün2008 yılında Capital dergisi tarafından Türkiye’nin 40 yaş altı en başarılı lideri seçilen ve o yıldan bu yana her yıl Türkiye’nin en güçlü 50 kadını arasında yer alan Güldem Berkman “Mümkün” diyor.
Evrenin merkezinde kim var?
Evrenin merkezinde kim var?Polonyalı yazar Stanislaw Lem’in 1964 yılında kaleme aldığı Lehçe bilim kurgu kitabı “Yenilmez”, ilk defa orijinal dilinden çevirisiyle Türkçede.
İnsan insanın yurdudur
İnsan insanın yurdudurÇiler İlhan’ın kaleminden çıkma “Hayattayız Madem”, savaş görmüş nesillerin kendilerinden sonraki kuşaklara bıraktığı ruhsal mirasa odaklanıyor. Çağın hastalığı hâline gelen yabancılaşmaya, körleşmeye inat, iyiliği öne çıkarıyor.
Önce yazdı sonra yaşadı! 'Küçük Prens'in babasının unutulmaz vedası
Önce yazdı sonra yaşadı! 'Küçük Prens'in babasının unutulmaz vedasıSarı saçları, yeşil elbisesi ve yıldız yakalayan oltasıyla sevimli mi sevimli bir prens düşünün. Gözünüzün önüne gelen kişiyi tahmin etmek hiç de zor değil. 'Küçük Prens' milyonlarca insanın gönlünde ve hayatında yer edinmeye devam ediyor. Peki sizce nasıl bir yazarın kaleminden dökülmüştür böylesine özel bir kahraman? Kısacık yaşamı ve trajik ölümüyle herkesin kalbini acıtan 'Küçük Prens'in babası Antoine de Saint-Exupéry’nin hikâyesi sizlerle...
1.12.2023Yaşam
MEF’ten ‘ChatGPT’nin Yükseköğretime Etkisi’ kitabı
MEF’ten ‘ChatGPT’nin Yükseköğretime Etkisi’ kitabıMEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve Rektör Danışmanı Dr. Caroline Fell Kurban’ın kaleme aldığı “ChatGPT’nin Yükseköğretime Etkisi: Yapay Zeka Devrimini Keşfetmek” başlıklı kitap, ChatGPT’nin 1. yıl lansman tarihi olan 30 Kasım’da dünya yükseköğretimiyle paylaşıldı.
1.12.2023Eğitim
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldü
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldüLatin Amerika ülkelerindeki darbelerden Kamboçya'nın gizlice bombalanmasına, telefon dinlemelerinden New York Times'ın Nobel Savaş Ödülü diye tanımladığı Nobel Barış Ödülü'ne... Tam bir asır yaşayan Henry Kissinger, ABD'nin dış politikasına on yıllarca şekil verdi.
30.11.2023Haberler
Fed Bej Kitap raporu yayınlandı
Fed Bej Kitap raporu yayınlandıABD Merkez Bankası'nın (Fed) Bej Kitap raporu ABD'de ekonomik faaliyetlerin ekim ayının ikinci yarısından kasım ortasına kadarki dönemde genel olarak yavaşladığına, ekonomik ivmenin yılın sonuna doğru azalmakta olduğuna işaret etti.
30.11.2023Uzmanpara
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldü
Eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger 100 yaşında öldüLatin Amerika ülkelerindeki darbelerden Kamboçya'nın gizlice bombalanmasına, telefon dinlemelerinden New York Times'ın Nobel Savaş Ödülü diye tanımladığı Nobel Barış Ödülü'ne... Tam bir asır yaşayan Henry Kissinger, ABD'nin dış politikasına on yıllarca şekil verdi.
30.11.2023Dünya
Bilge Yazarlar Projesi 3’üncü yılına girdi
Bilge Yazarlar Projesi 3’üncü yılına girdi3'üncü yılına gören Bilge Yazarlar Projesi'nin ilk ders açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Saatlerce okuyarak elde edildiğimiz şeyi iki dakikalık bir sosyal medya videosuyla çocuklarımız belki bizden daha analitik bir biçimde yorumlayabilecek kaynaklara erişiyorlar. Bu konuda bir tedbir almamız ve çocuklarımızın okuma alışkanlıklarıyla ilgili adımlar atmamız gerekiyordu. Çocuklarımızın okuduklarını anlama ve anlama becerilerini yazmaya dönüştürme üzerine bir adım attık" dedi.
29.11.2023Eğitim
Ege: Müzik şu an can çekişiyor!
Ege: Müzik şu an can çekişiyor!Nişantaşı'nda görüntülenen Ege, açıklamalarıyla dikkat çekti. Şarkıcı, "Yeni çıkan şarkılar eleştiriliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Müzik diye bir şey yok. Sokaktaki insanı düşünen anlayış yok" diyerek sitem etti.
27.11.2023Cadde
Yavaş Mimarlık
Yavaş MimarlıkKullanıcılarını duraklamaya, gözlem yapmaya ve doğayı dinlemeye teşvik eden, zanaatkarlığa değer veren, sürdürülebilir malzeme ve yapım teknikleriyle inşa edilen ve her geçen gün dünyada biraz daha popüler hale gelen “yavaş mimarlık” (slow architecture) örnekleri…
27.11.2023Mimarlık
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...
Melek Zeynep Bulut: Eserlerimin insan bedeni gibi davranmasını ve omurgasının olmasını tercih ediyorum...Melek Zeynep Bulut ile, Londra Tasarım Bienali’nde önemli başarılara imza attıktan sonra Atatürk Kültür Merkezi önüne taşınan ve 10 Aralık’a kadar İstanbullular ile buluşmaya devam edecek olan “Açık Yapıt” eseri ve disiplinler arası bir düzlemde gerçekleştirdiği, kolektif belleğe hitap eden diğer kamusal yerleştirmeleri üzerine...
27.11.2023Mimarlık
Konut İnşa Etme Özgürlüğü John F. C. Turner
Konut İnşa Etme Özgürlüğü John F. C. TurnerBir devrin, özellikle bizim kuşağın kahramanları, doğal süreçler gereği birer birer sonsuzluğa göçüyorlar. Huzur içinde uyusunlar.
27.11.2023Mimarlık
Dilara Sezgin: “İki disiplinin kesişim noktasında kendime keyifli bir alan tanımladım…”
Dilara Sezgin: “İki disiplinin kesişim noktasında kendime keyifli bir alan tanımladım…”Mimarlığın her aşamasının grafik temsillere ihtiyaç duyduğunu ve dolayısıyla bu iki disiplin arasında kendiliğinden bir köprü kurabildiğini dile getiren mimar ve grafik tasarımcı Dilara Sezgin ile kendi stüdyosunda ürettiği güncel editoryal tasarım, kurum kimliği, web sitesi ve iletişim tasarımı işlerini konuştuk.
27.11.2023Mimarlık
Bilal Çiloğlu: Madalya borcum, ödemek istiyorum!
Bilal Çiloğlu: Madalya borcum, ödemek istiyorum!Ameliyat sonrası tam hazır olmasa da tatamiye dönme kararı alan dünya üçüncüsü judocu Bilal Çiloğlu, dev organizasyon için kariyerini riske attığını itiraf ediyor “Madalya alabileceğimi düşünmesem olimpiyata gitmek için bu riski almazdım. Madalya borcum, ödemek istiyorum” diyor.
26.11.2023Diğer
SATIŞA ÇIKTI! BİM 24 KASIM CUMA AKTÜEL KATALOĞU 📌 BİM 24 Kasım Cuma aktüel kataloğunda bu hafta hangi ürünler satışa çıktı? Dikey Süpürge 3.299 TL, Derin Dondurucu 5.999 TL
SATIŞA ÇIKTI! BİM 24 KASIM CUMA AKTÜEL KATALOĞU 📌 BİM 24 Kasım Cuma aktüel kataloğunda bu hafta hangi ürünler satışa çıktı? Dikey Süpürge 3.299 TL, Derin Dondurucu 5.999 TLBİM market'de bu Cuma satışa sunulan ürünler ve önümüzdeki hafta Salı ve Cuma günleri satışa çıkacak ürünler listesi belli oldu. Önümüzdeki Cuma günü BİM mağazalarında Harry Potter lisanslı birçok ürünün yanı sıra Stanley Termos, Kumtel Inox Set Üstü Ocak, Polar Pijama takımları, Çocuk oyuncakları ve kitap çeşitleri satışta olacak. İşte 24-28 Kasım ve 1 Aralık aktüel katalogları...
24.11.2023Bilgi Rehberi
‘En sevdiğiniz kitaplar bu kartın içinde’
‘En sevdiğiniz kitaplar bu kartın içinde’Can Yayınları’nın “En sevdiğiniz kitaplar bu kartın içinde!” sloganıyla duyurduğu hediye kartlarına 5 yenisi daha eklendi.
24.11.2023Kültür Sanat
Bilal Erdoğan, Kitap Kurdu Yarışması'nın lansmanına katıldı
Bilal Erdoğan, Kitap Kurdu Yarışması'nın lansmanına katıldıTürkiye Gençlik Vakfı'nın (TÜGVA) projesi Kitap Kurdu Yarışması'nın 2023-2024 lansmanı TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi N. Bilal Erdoğan'ın katılımıyla Rami Kütüphanesi'nde yapıldı. Geçtiğimiz yıl 111 bin 505 başvuru alan yarışmada bu yıl hedef 300 bin gence ulaşmak.
22.11.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.