Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 37.676 kitap haberi bulunmuştur.
Başkandan Efeler’e yatırım müjdeleri
Başkandan Efeler’e yatırım müjdeleri Efeler Belediye Başkanı ve İYİ Parti Efeler Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Atay, seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği mahallelerde müjdeler vermeye devam ediyor.
2.03.2024 Ege
Hikayelerini paylaştılar
Hikayelerini paylaştılar İzmir Gazeteciler Cemiyeti, cemiyet üyesi yazarları tanıtmak için başlattığı ‘İzmir Gazeteciler Cemiyeti Kitap İmza Günleri’nin ikincisi İGC Uluslararası Basın Merkezi’nde gerçekleşti.
2.03.2024 Ege
Heath Ledger'ın ölümüne dair yeni detaylar ortaya çıktı!
Heath Ledger'ın ölümüne dair yeni detaylar ortaya çıktı! 'Kara Şövalye' filminde canlandırdığı Joker karakteri ile tüm dünyada tanınan ve 28 yaşında hayatını kaybeden Heath Ledger'ın ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Aktör ile birlikte yeni bir film çekmeyi planlayan yönetmen Stephen Gaghan, ünlü isim ile ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.
2.03.2024 Cadde
Bursa’da kitap bayramı
Bursa’da kitap bayramı Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek 21.Bursa Kitap Fuarı, 2-10 Mart arasında düzenlenecek.
1.03.2024 Kültür Sanat
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor Devletin "gizli anayasası" olarak nitelendirilen ve kamuoyunda "Kırmızı Kitap" olarak adlandırılan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesinin güncellenmesine yönelik çalışma başlatıldı.
29.02.2024 Haberler
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor
Türkiye'nin 'Kırmızı Kitap'ı güncelleniyor Devletin "gizli anayasası" olarak nitelendirilen ve kamuoyunda "Kırmızı Kitap" olarak adlandırılan Milli Güvenlik Siyaseti Belgesinin güncellenmesine yönelik çalışma başlatıldı.
29.02.2024 Gündem
Attila Atasoy: Artık biraz gençler çalışsın!
Attila Atasoy: Artık biraz gençler çalışsın! Attila Atasoy, önceki gün Nişantaşı'nda görüntülendi. Şarkıcı, "Geçmişten günümüzdeki süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, "Yanlış bir geleceğe ışınlanmış gibi yaşıyorum" açıklamasıyla dikkat çekti.
29.02.2024 Cadde
Gravürün kalbi bu kütüphanede atıyor
Gravürün kalbi bu kütüphanede atıyor Türkiye’nin ilk dijital gravür kütüphanesi olan Gravür Dünyası Dijital Gravür Kütüphanesi, yaklaşık 10 bin gravür ve haritaya ev sahipliği yapıyor. Dijital kütüphane herkesin erişimine açık.
29.02.2024 Kültür Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaşı açıklaması: Hak ettikleri parayı alacaklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emekli maaşı açıklaması: Hak ettikleri parayı alacaklar Kütahya’da düzenlenen mitingde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli maaşları ve seyyanen artışlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
28.02.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika emekli maaşı açıklaması: Hak ettikleri parayı alacaklar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika emekli maaşı açıklaması: Hak ettikleri parayı alacaklar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya'da düzenlenen mitingde açıklamalarda bulundu.
28.02.2024 Gündem
Türkçenin kılavuzunun bilinen tek nüshası
Türkçenin kılavuzunun bilinen tek nüshası Ali Emîrî’nin 1915’te keşfederek yok olmaktan kurtardığı tarihimizin önemli eseri “Divanu Lügati’-Türk”ün bilinen tek nüshası, Millet Yazma Eser Kütüphanesi’nde ziyarete açıldı.
28.02.2024 Kültür Sanat
‘Olağanüstü Nadirlikler’den rekor satış
‘Olağanüstü Nadirlikler’den rekor satış Boston’da düzenlenen “Olağanüstü Nadirlikler” müzayedesinde, Mao Zedong’un imzaladığı ilk baskı “Küçük Kırmızı Kitap”, 250 bin dolara satıldı.
28.02.2024 Kültür Sanat
En iyi kitapları okurlar seçiyor
En iyi kitapları okurlar seçiyor 2023 yılının en iyi kitapları Kitapyurdu Türkiye Okur Ödülleri ile okurlar tarafından seçilecek.
28.02.2024 Kültür Sanat
Küçük gezginin büyük başarısı: 10 yaşında 81 ili gezdi, yolculuğunu kitaplaştırdı
Küçük gezginin büyük başarısı: 10 yaşında 81 ili gezdi, yolculuğunu kitaplaştırdı Elazığ’da coğrafya öğretmeni babasıyla 4 yılda 81 ili gezen 10 yaşındaki Sultan İrem Demir, gittiği yerlerde tuttuğu kısa notları toplayarak kitaba dönüştürme başarısı gösterdi.
27.02.2024 Yaşam
Okul müdürü 12 üniversite bitirdi, 4 üniversite okuyor! Hedefi Guinness'e girmek
Okul müdürü 12 üniversite bitirdi, 4 üniversite okuyor! Hedefi Guinness'e girmek Samsun Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Alpaslan Yüksel, 12 üniversite bitirdi. Halen dört üniversite okuyan okul müdürünün hedefi toplam 17 üniversite bitirmek ve Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek.
27.02.2024 Gündem
‘Önce iyi okur olmalı’
‘Önce iyi okur olmalı’ Sahaf Turkuaz’ın sahiplerinden Emin Nedret İşli, Beyoğlu’nun emektar ve en tecrübeli sahaflarından…
26.02.2024 Kültür Sanat
Mimarlıkta Ütopya, Filarete ve Fatih Sultan Mehmet
Mimarlıkta Ütopya, Filarete ve Fatih Sultan Mehmet Kuşkusuz her öğretinin aktardığı gerçeğin bir kuramı vardır. Temelinde mantık, felsefe ya da toplumsal, etik ve estetik değerlerin barındığı kuramlar öğretilerin geçerliliğini betimler.
26.02.2024 Mimarlık
Günnur Özsoy & Nevzat Sayın: 'Ada'
Günnur Özsoy & Nevzat Sayın: 'Ada' Galeri Siyah Beyaz, 40. yılı olan 2023-2024 sezonunda, birlikte üretme pratiğinin bir karşılığı olarak sanatçı eşleşmelerine ev sahipliği yapıyor.
26.02.2024 Mimarlık
Son dakika! Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde 'Kafes 47' operasyonu
Son dakika! Bakan Yerlikaya açıkladı: 4 ilde 'Kafes 47' operasyonu İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yalova merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonlarda 'Çakar' olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.
25.02.2024 Gündem
Huzurlu yaşamak elinizde, patili dostumuza  kulak verin
Huzurlu yaşamak elinizde, patili dostumuza kulak verin Yıllar evvel “Uçurtmayı Vurmasınlar”la hapishanede yaşayan Barış adlı çocuğun hikâyesiyle ‘umuda’ ses olan Feride Çiçekoğlu, 30 yıl aradan sonra bu kez patili dostlarımızın dünyasını onların ağzından anlatıyor.
25.02.2024 Kültür Sanat
‘Bir insanı öldürmenin bir sürü yolu vardı’
‘Bir insanı öldürmenin bir sürü yolu vardı’ Yeni romanı “Köhne” ile okurla buluşan Ethem Baran: “Bir kadın oğlunu arıyor, bir oğul annesini. Bir oğul öldürmek için arıyor, diğeri aramayarak öldürüyor”
25.02.2024 Kültür Sanat
‘Su yalıtımı’ binanın direncini artırıyor
‘Su yalıtımı’ binanın direncini artırıyor 2023 yılında yayınlanan “Su Yalıtımı ve Binaların Deprem Güvenliği Algı Araştırması’na göre insanların sadece yüzde 2.2’si binaların depreme karşı dayanıklılığında su yalıtımının önemli olduğunu düşünüyor.
25.02.2024 Gündem
Titanik batığında afallatan görüntü! Tabak dayandı, denizaltı dayanamadı
Titanik batığında afallatan görüntü! Tabak dayandı, denizaltı dayanamadı 112 yıl önce buzdağına çarpan Titanik, gövdesinin makine dairesinden yarılması sebebiyle su alarak battı. Bu batış hiçbir deniz kazasındakine benzemiyordu. Dünyanın en büyük transatlantik gemisi batarken ikiye bölünmüştü. Ancak gemi darmadağın olsa da bazı eşyelar enkaz alanında sapasağlam duruyordu. Peki, demirden geminin hatta Titan denizaltısının dayanamadığı basınca cam ve porselenler nasıl dayandı?
25.02.2024 Yaşam
Kalp söken melek yüzlü gaddar! 13 yaşında başladı, canavardan farkı yok
Kalp söken melek yüzlü gaddar! 13 yaşında başladı, canavardan farkı yok Meksika kartelleri denince kan donduran detaylar arasında akla ilk gelen uygulanan işkence ve infaz yöntemleri oluyor. Ancak bunlar arasında öyle bir örnek var ki eşine benzeri zor rastlanır cinsten. Polislerin yaptığı baskınlarda bir evde buldukları 13 bıçak, 1 pala ve 2 insan kalbi korkunç gerçeği ortaya çıkardı.
25.02.2024 Dünya
‘Her sene bir senaryo ve kitap yazmak istiyorum’
‘Her sene bir senaryo ve kitap yazmak istiyorum’ Dizi ve filmlerde senaryo gereği canlandırdıkları karakterler yüzünden oyunculara tepki gösterenlerimiz vardı, ama “Kurtlar Vadisi”nin Çakır’ı öldürüldüğünde yaşananların hepsi ‘ilk’ti… Oktay Kaynarca’nın oynadığı Çakır’ın ölümünden sonra gıyabi cenaze namazı kılandan taziye ilanı verene kadar senaryo karakterine gerçek insan muamelesi yapanlar da oldu bu ülkede…
24.02.2024 Pazar

Benzer Haber Etiketleri

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.