Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 33.463 kitap haberi bulunmuştur.
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman, nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik mülakata giderken gerekli belgeler 2021 nedir?
Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman, nasıl yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik mülakata giderken gerekli belgeler 2021 nedir?Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri geçtiğimiz günlerde açıklandı. 20 Bin sözleşmeli öğretmen ataması sürecinde mülakat (sözlü sınav) tarihleri merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı yayımladığı kılavuzda sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav (mülakat) tarihlerine de yer verdi. Atanmayı bekleyen öğretmenler ise Sözleşmeli öğretmenlik mülakata giderken gerekli belgeler 2021 nedir? sorusunun cevabını öğrenmek istedi. İşte sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarına katılacak öğretmenlerin dikkat etmesi gereken tarihler ve belgeler...
10.05.2021Gündem
Demdeme Kimin Eseridir Ve Hangi Dönemde Yazılmıştır?
Demdeme Kimin Eseridir Ve Hangi Dönemde Yazılmıştır?Demdeme eserinin kime ait olduğu özellikle Edebiyat ile alakalı araştırma yapanlar tarafından merak edilmektedir. Bu eser Muallim Naci tarafından kaleme alınmıştır. Demdeme kimin eseridir ve hangi dönemde yazılmıştır? İşte, tüm detaylar.
9.05.2021Eğitim
Bakan Selçuk, çocukları hastanede eğitim gören annelerle görüştü
Bakan Selçuk, çocukları hastanede eğitim gören annelerle görüştüMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anneler Günü nedeniyle hastanede çocukları eğitim gören annelerle çevrim içi buluştu. Bakan Selçuk, "Bizim hep sizin yanınızda olduğumuzu unutmayın. Karamsarlıktan uzak durmak, umuda sahip çıkmak çok önemli" dedi.
9.05.2021Gündem
Kitap üretimi normale döndü
Kitap üretimi normale döndüYayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED), Nisan ayı bandrol verileriyle pandeminin etkisinde geçen 2021 yılının ilk çeyreğine ait verileri paylaştı. YAYFED’in raporuna göre; geçen yıl pandemi nedeniyle durma noktasına gelen yayıncılık sektörü 2021 yılının Nisanı’nda normale döndü. Bu kapsamda yılın ilk dört ayında yayımlanan kitap sayısı 118 milyon 243 bin 011 adete ulaştı. 2020 yılının ilk dört ayında yayımlanan toplam kitap sayısı 120 milyon 256 bin 307 adet olarak gerçekleşmişti.
Kimi büyük oynuyor kimi harçlık peşinde
Kimi büyük oynuyor kimi harçlık peşindeHerkes büyük paralar kazanmak için kripto borsasına girmiyor. Kimi fatura parasını çıkarmak, kimi de günlük harçlığını çıkarmak için ‘coin’ ve ‘token’ peşinde koşuyor
9.05.2021Gündem
Bodrum’a gidesi yok
Bodrum’a gidesi yokTeoman, Cihangir’de objektiflere takıldı.
9.05.2021Cadde
Açı Çeşitleri Nelerdir? Ölçüleri Ve Özellikleri İle Açı Çeşitleri
Açı Çeşitleri Nelerdir? Ölçüleri Ve Özellikleri İle Açı ÇeşitleriGeometri konusunda en fazla merak edilen meselelerden birisi de açılardır. Gerçekten de günlük hayatta kişilerin sıklıkla karşılaştıkları bir meseledir. Televizyonlarda, kitap ve dergilerde farklı faklı alanlarda açı ve açı çeşitlerine denk gelmek olanaklıdır. İşte sizler için açı ve açı çeşitleri hakkında ilgiyle okuyacağınız bilgileri derledik. Açı çeşitleri nelerdir? Ölçüleri ve özellikleri ile açı çeşitlerini derledik.
9.05.2021Eğitim
Şimdiki zamanın hikayesi
Şimdiki zamanın hikayesiBünyamin AygünEn güzel anneGüvendiğimiz, bağlandığımız, sığındığımız ilk kucaktır annelerimizin kucağı...
9.05.2021 Pazar
Hayatın mimarı kadınlar
Hayatın mimarı kadınlarMimarlık mesleğinde kadınların durumu son yıllarda daha sık gündeme gelse de henüz dengenin sağlanması için somut adımlar atılabilmiş değil.
9.05.2021Pazar
Duvarlar kanatlandı
Duvarlar kanatlandıEfeler Belediyesi, Anneler Günü öncesinde Efeler Kent Konseyi işbirliğinde kentin duvarlarını melek kanadı resimleriyle süsledi.
8.05.2021Ege
Kadir Suresi Türkçe & Arapça okunuşu! Kadir Suresi Türkçe Anlamı ve Diyanet Tefsiri...
Kadir Suresi Türkçe & Arapça okunuşu! Kadir Suresi Türkçe Anlamı ve Diyanet Tefsiri...Kadir Suresi konusunda vatandaşların araştırmaları sürüyor. Mekke döneminde indirilen Kadir Suresi'nde Kadir Gecesinden bahsedilir. Bu özel gecede Kadir Suresi'ni bol bol okuyacak olan vatandaşlar Türkçe meali ve Arapça okunuşu konusunda araştırmalar devam ediyor. Surenin ilk ayetinde İnnâ enzelnâhu fî leyletil kadr yani Doğrusu Biz, onu (Kurân'ı) Kadir gecesinde indirdik. ayeti ile başlıyor. İşte Kadir Suresi Türkçe okunuşu ve meali...
8.05.2021Dini Bilgiler
Tövbe duası Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı nedir? İstiğfar duası nasıl okunur?
Tövbe duası Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı nedir? İstiğfar duası nasıl okunur?Tövbe duası özellikle Müslüman aleminin en değer verdiği günlerde okunan duaların başında geliyor. Günah ve kusurlarından dolayı Allah'tan rahmet dilemek isteyen müminler Tövbe duası okunuşu ve anlamı nedir? İstiğfar duası nasıl okunur? sorusuna cevap arıyor.
8.05.2021Gündem
Marmaris'te turistler deniz ve güneşin keyfini çıkartıyor
Marmaris'te turistler deniz ve güneşin keyfini çıkartıyorMuğla'nın Marmaris ilçesinde tam kapanmadan muaf turistler, 39 dereceye ulaşan sıcaklarda güneşlenip deniz keyfi yaptı.
8.05.2021Yaşam
Amerikalılar anneleri için bu yıl 28,1 milyar dolar harcayacak
Amerikalılar anneleri için bu yıl 28,1 milyar dolar harcayacakABD'de Anneler Günü kapsamında bu yıl yapılması planlanan harcamaların 28,1 milyar dolarla rekor seviyeye ulaşması bekleniyor.
8.05.2021Ekonomi
Yaşar Aksoy Kitaplığı’na akademisyenlerden bağış
Yaşar Aksoy Kitaplığı’na akademisyenlerden bağışEge Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu akademisyenleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kitap bağışında bulundu.
8.05.2021Ege
Cümlenin Öğeleri Soruları Nelerdir? Kısaca Konu Anlatımı
Cümlenin Öğeleri Soruları Nelerdir? Kısaca Konu AnlatımıEn az bir kelimeden oluşan ve yargı ya da soru bildiren ifadelere cümle denir. Her cümle birçok ögeden oluşur. Yapılan eyleme yüklem, eylemi yapan kişiye ise özne adı verilir. Bunun dışında belirtili - belirtisiz nesne, dolaylı tümleç ve edat da cümlenin ögeleri arasında yer alır. Her cümlede bulunması zorunlu olan tek öge yüklemdir. Cümlenin ögeleri soruları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
8.05.2021Eğitim
Bilinen İlk Yazılı Kanun Nedir Ve Hangi Uygarlığa Aittir?
Bilinen İlk Yazılı Kanun Nedir Ve Hangi Uygarlığa Aittir?Kanun sözcüğü günlük yaşamda sıklıkla karşılaşılan bir kavramdır. toplumsal yaşam yasal düzenlemeler ve kanunlar olmazsa yürümez, kaos ve kargaşa oluşur. Kanun kelimesi her platformda karşılaşılan bir sözcüktür. televizyonlarda, kitap ve dergilerde olduğu gibi her türlü sosyal mecrada kanun sözcüğüne rastlamak olanaklıdır. Fakat kanun nedir, ilk kanun ya da kanunlar ne zaman ortaya çıkmıştır gibi pek çok soru merak uyandırmaktadır. İşte sizler için kanun ve ilk yazılı kanun hangi uyarlıkta ortaya çıkmıştır gibi meseleler hakkında bilgileri derledik.
8.05.2021Eğitim
“Pandemiyi bize yine edebiyat anlatacak”
“Pandemiyi bize yine edebiyat anlatacak”Şebnem İşigüzel, “Pandemi bu zamanın savaşı, belki görünmez bir savaş. Bugünleri bize yine edebiyat anlatacak ve aslında okuduğumuzda gerçekten anlayacağız; çünkü yaşarken anlamıyoruz, yara açık ve kan kaybediyoruz. Yıllar sonra okuduğumuzda göreceğiz. Edebiyat bunun için var” diyor
8.05.2021Cumartesi
İletişim Başkanlığı'ndan 'Aşkınan Koşan Yorulmaz' kitabı
İletişim Başkanlığı'ndan 'Aşkınan Koşan Yorulmaz' kitabıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2020 yılında gerçekleştirdiği tüm programların yer aldığı "Aşkınan Koşan Yorulmaz" kitabı yayımlandı.
7.05.2021Gündem
Mektup' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mektup' Yanıtları
Mektup' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'mektup' YanıtlarıKarşı tarafla iletişim kurmak ve haberleşmek için yazılan yazılara mektup denir. Arapça yazmak manasına gelen ''ketb'' kökünden türetilen mektup kelimesinin birden fazla karşılığı vardır. En kısa yanıt 4, en uzun cevap ise 6 harflidir. ''Mektup'' bulmaca cevabı nedir? Mektup kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre listeledik.
7.05.2021Oyun
9 günlük tatil başlıyor! Ailelere evi keyifli kılacak öneriler
9 günlük tatil başlıyor! Ailelere evi keyifli kılacak önerilerTam kapanmada 9 günlük tatile girmeye hazırlanan öğrenciler, bu süreci evden çıkmadan geçirecekler. Çocukların üzerlerindeki enerjiyi atmaları için uzmanlar evde ailece spor yapılmasını ve dansı öneriyor. Sınavlara hazırlananlar için ise tatil, hem nefes alma hem de kafalarını toparlamak için iyi bir fırsat demek.
7.05.2021Eğitim
#EvdeKal Dijital etkinlikler
#EvdeKal Dijital etkinliklerTam kapanmada tiyatro, konser ve balo salonları da evlere taşındı...
7.05.2021Cadde
Zeynep Göğüş'ten yeni roman
Zeynep Göğüş'ten yeni romanİlk romanı Işık Ülkesinden ile Yunus Nadi Roman Ödülü’nü kazanan Zeynep Göğüş Yok Çünkü Telafisi’nde karmaşık bir aile tarihinin, polisiye bir vakanın ve tutkulu bir aşkın izini sürüyor.
Kısıtlamadan muaf turistler sahilde
Kısıtlamadan muaf turistler sahildeHava sıcaklığının 23, deniz suyu sıcaklığının 17 derece ölçüldüğü Antalya'da kısıtlamadan muaf turistler, sahilde denize girip yüzdü.
6.05.2021Haberler
MEB'den 'Bilim Kaşifleri' paylaşımı! 'Erişime açıldı'
MEB'den 'Bilim Kaşifleri' paylaşımı! 'Erişime açıldı'Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), çocukları ve gençleri bilim dünyasına ait pek çok soruyla keşfe davet eden "Bilim Kaşifleri" adlı e-kitap erişime açıldı. Bakan Selçuk, "e-kitap çalışmamız, öğrencilerimin farklı sorularla yeni bilgilere ulaşmalarına rehberlik edecek. Geleceğin bilim insanlarını, bu uçsuz bucaksız bilgi okyanusunda unutamayacakları bir yolculuk bekliyor" dedi. İşte haberin ayrıntıları...
6.05.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

eğitimkitapmebanneler günücadde

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.