08.12.2018 11:21 | Son Güncelleme:
AA

Cumhurbaşkanlığı'ndan Londra'da "Değişen Ortadoğu'da Türkiye" paneli

İlk olarak Eylül'de New York'ta, ardından Türkiye Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'daki resmi ziyareti sırasında Berlin'de ve Kasım  ayında da G20 Zirvesi öncesinde Buenos Aires'te düzenlenen "Turkey Today/Bugünün Türkiye'si" panellerinin yeni durağı İngiltere olacak. Cumhurbaşkanlığı İletişim  Başkanlığı tarafından "Değişen Ortadoğu'da Türkiye" paneli 12 Aralık'ta Londra'da gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı  tarafından organize edilen "Değişen Ortadoğu'da Türkiye" paneli, 12 Aralık  Çarşamba günü Londra'da gerçekleştirilecek. 

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Eylül ayında Birleşmiş Milletler  Güvenlik Konseyi'nin yaptığı toplantının hemen öncesinde ilk olarak New York'ta,  ardından Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya'daki resmi  ziyareti sırasında Berlin'de ve Kasım ayında da G20 Zirvesi öncesinde Buenos  Aires'te düzenlenen "Turkey Today/Bugünün Türkiye'si" panellerinin yeni durağı  İngiltere olacak.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen  "Bugünün Türkiye'si" paneller dizisinin yeni etabı Londra'da yapılacak.

Söz konusu panelin 4'üncüsü, "Değişen Ortadoğu'da Türkiye'nin Rolü"  başlığıyla 12 Aralık Çarşamba günü Londra'da düzenlenecek.

Londra'da Naval and Military Club'ta 12 Aralık Çarşamba günü  düzenlenecek panelde, her biri alanında uzman Türk ve İngiliz konuşmacılar  İngiliz kamuoyuna "Türkiye'nin dış politikası" gündemini anlatacak.

Panele medya temsilcileri, akademisyenler, sivil toplum örgütleri ve  düşünce kuruluşları katılacak.

Türk ve İngilizler, Türkiye'nin gündemini anlatacak

İngiltere'nin önemli düşünce kuruluşlarından Defense and Security  Forum'un Başkanı Lady Olga Maitland'ın moderatörlüğünü üstleneceği panele, Prof.  Dr. Gülnur Aybet, Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın ile Dr. Claire Spencer konuşmacı olarak yer alacak.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış  Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gülnur Aybet "Ortadoğu Bağlamında Türkiye'nin  Batı ile İlişkileri", İstanbul Ticaret Üniversitesi Siyaset Bilimi ve  Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi, Sabah Gazetesi Yazarı ve SETA  Stratejik Araştırmalar Direktörü Doç. Dr. Hasan Basri Yalçın "Türkiye'nin  Ortadoğu Politikasındaki Dönüşüm", Chatham House Orta Doğu ve Kuzey Afrika  Programı Eski Başkanı Dr. Claire Spencer da "Brexit Sonrası Türkiye ile Ticari  İlişkiler ve Diplomatik Ortadoğu Ajandası" başlıklı konuları ele alacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca düzenlenen "Bugünün Türkiye'si"  paneller dizisinin 3'üncüsü "Dünya 5'ten Büyüktür" başlığıyla 27 Kasım Salı günü  Buenos Aires'te yapılmıştı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 1Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy1