10.11.2017 15:31 | Son Güncelleme:
ANKARA (AA) - CANKUT TAŞDAN/SERTAÇ BULUR -

DHKP-C'nin memur yapılanmasının Türkiye sorumlusu yakalandı

Ankara'da DHKP-C'nin  kuryesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan Yeter Gönül Aydın'ın, terör örgütü  bünyesindeki Devrimci Memur Hareketi (DMH)-Kamu Emekçileri Cephesi'nin (KEC)  Türkiye sorumlusu olduğu tespit edildi.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü  İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü DHKP-C'nin memur yapılanması DMH-KEC'in Türkiye sorumlusu Yeter Gönül Aydın'ın Ankara'ya geleceğini belirledi.

Bunun üzerine Aydın'ın yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü  bünyesinde İstihbarat ve TEM polislerinden özel bir ekip oluşturuldu.

Ekipler, Aydın'ın daha önce kaldığı 4 adresi teknik ve fiziki takibe  aldı. Çankaya'da bulunan bir adrese sabaha karşı özel harekat polislerinin  desteğiyle düzenlenen operasyonda, terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan  hakkında yakalama kararı bulunan Aydın gözaltına alındı.

Aydın'ın, DMH-KEC'in Türkiye sorumlusu olduğu, birçok örgüt üyesinin  ifadesinde de örgütün üst düzey 5 sorumlusundan biri olarak geçtiği öğrenildi.

Yeter Gönül Aydın'ın birçok kez terör örgütü DHKP-C üyesi olmak  suçundan gözaltına alındığı ve Burdur'da 2004'te yakalanarak tutuklandığı  kaydedildi. Kadın teröristin eşi Fatih Özgür Aydın'ın da aynı örgütün üyesi  olduğu suçlamasıyla bu yıl tutuklandığı belirtildi.

 Özakça ve Gülmen'e talimat, Aydın'dan

DHKP-C üyeliği gerekçesiyle KHK kapsamında meslekten ihraç edilen  Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'in DMH-KEC üyesi olduğu ve Ankara Kızılay Yüksel  Caddesi'nde başlattıkları oturma eylemi talimatını bizzat Aydın'dan aldıkları  iddia edildi.

Aydın'ın, Yüksel Caddesi'nde Özakça ve Gülmen'in eylemlerine DMH-KEC  üyeleriyle destek ziyaretinde bulunduğuna dair bir fotoğraf da ortaya çıktı.  Fotoğrafta Aydın ile Gülmen, Özakça ve bazı örgüt üyeleri yer alıyor.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0