Fransız bakandan, "cadı avı" suçlaması

Libya’ya düzenlenen uluslararası operasyonu "haçlı seferine" benzeterek ülke içinde ve dışında şimşekleri üzerine çeken Fransız İçişleri Bakanı Claude Gueant, "kendisine yönelik cadı avı" başlatıldığını iddia etti.

"BFM" televizyon kanalının sorularını yanıtlayan Fransız bakan, "söylediklerinin, sistemli bir şekilde gerçek anlamından saptırıldığını" ileri sürdü.

Gueant, "Libya’ya yönelik Batının Doğuya karşı bir din savaşı başlattığını söylediğimi iddia ediyorlar. Bu tamamen gerçek dışı ve manipülasyon"dedi.

Fransa’da ana muhalefetteki Sosyalist Parti, yeni İçişleri Bakanı Gueant’ın bu açıklamalarını sert bir şekilde eleştirmişti.

Sosyalist Parti Meclis Grup Başkanı Jean-Marc Ayrault, "Gueant, bakanlığı daha öğrenemeden, kötü bir filmin oyunculuğunu üstlendi ve aşırı sağ partiyle adeta kendini özdeş kıldı" ifadesi kullandı.

Fransız basınında çıkan haber ve yorumlarda da bakanın"haçlı seferi" ifadeleri eleştirilmişti.

'Rezil olmaktan korkmayın' dedi! Öz babanın sapıklığını anlattı...Ankara'da kızı Z.H.K.'ye 5 ve 8 yaşları arasında 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılanan C.Ö.K., 30 yıl hapis cezasına çarptırılıp, tutuklandı. Eşinden boşanan anne A.Ş, bu durumu kaldırmanın çok zor olduğunu söyleyerek, "Bilin ki siz anne olarak eğer susuyorsanız, bu suçu örtüyorsanız, bu insanlar hiç durmayacak. Rezil olmaktan korkmayın. Ne sizin, ne çocuğunuzun suçu yok" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber