İtalya’daki kışlada Nazi bayrağı tepki çekti!

İtalya’nın Toskana bölgesindeki bir jandarma kışlasında görülen Nazi bayrağına, Savunma Bakanı Pinotti sert tepki gösterdi.

İtalya’daki kışlada Nazi bayrağı tepki çekti!

İtalya’nın Toskana bölgesinin merkezi Floransa’da bir jandarma taburunun kışlasında Nazilerin kullandığı bayrağa rastlanması tartışılıyor.

Ülkede, geçen hafta kuzeydeki Como kentinde “Dazlaklar” olarak anılan Neonazi sempatizanlarının, göçmenlere yardım malzemeleri dağıtan bir sosyal merkezi basarak bildiri okumasının üstünden çok geçmeden; bu sefer de Toskana’daki bir jandarma kışlasının iç duvarına asılmış halde görülen Nazi bayrağı, İtalya’da Nazi tehlikesi tartışmalarını alevlendirdi.

Kışladaki Nazi bayrağının, “ilsitodifirenze” isimli yerel basın kuruluşu tarafından görüntülenmesi sonrasında İtalya Savunma Bakanı Roberta Pinotti tepki gösterdi.

Pinotti, yaptığı açıklamada, hadiseye yetkililerden ivedilikle açıklık getirilmesini ve bu konuda çok sıkı tedbirlerin alınmasını istediğini söyledi.

İtalya Cumhuriyeti ve anayasasının, faşizme karşı gösterilen direnişe dayandığını ifade eden Pinotti, "Asker olmak için yemin eden herkes, Cumhuriyet’e, onun yasalarına ve Anayasa'ya sadakat beyanında bulunarak görevini yapar. Kim Reich bayrağı asıyorsa, Silahlı Kuvvetlerin parçası olmaya layık değildir" dedi.

Kışlada görülen Nazi bayrağına ilişkin, Jandarma Komutanlığı da soruşturma başlattığını duyurdu.

Koyun için iddiaya girip Ercan Kurt'un öldüğünü anons ettiler!Bolu'nun Mengen ilçesinde lokanta işleten Ercan Kurt'un yanında çalışan garson, arkadaşıyla bir koyun için iddiaya girip, belediye hoparlöründen patronunun öldüğü yönünde anons yaptırdı. Öldüğüne dair anonsu duyunca soluğu belediyede alıp, sağ olduğu yönünde ikinci bir anons yaptıran Ercan Kurt, korkarak lokantaya gelen yakınlarına tek tek durumu açıklamak zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber