Son dakika... Göçmen teknesi Akdeniz'de battı

Tunus'tan yola çıkıp Akdeniz sularında alabora olan teknede onlarca göçmenin olduğu bildiriliyor.

Son dakika... Göçmen teknesi Akdeniz'de battı

Tunus Kızılay'ı, 70'ten fazla göçmen taşıyan teknenin battığını duyurdu.

Reuters'a konuşan Kızılay yetkilisi Münci Selim, Akdeniz'de alabora olan tekneden şimdiye kadar yalnızca dört kişinin kurtarılabildiğini aktardı.

Selim, Anadolu Ajansı'na verdiği bilgide ise teknede 81 kişinin kayıp olduğunu söyledi.

Zarzis kıyılarında gerçekleşen felakete Tunus sahil güvenlik ekipleri müdahale etti. Dün akşam saatlerinde gerçekleşen olayda kurtarılanlar Fil Dişi Sahilleri ve Mali vatandaşı.

Avrupa'ya gitmek için Libya üzerinden Sahra Çölü ve Akdeniz'i geçmeye çalışan Afrikalıların bir kısmı insan kaçakçılarının eline düşüyor, bazıları da çölde ya da denizde hayatını kaybediyor.

Devrim sonrasında yönetim boşluğu yaşanan Libya, yakın coğrafi konumu nedeniyle Akdeniz üzerinden Avrupa'ya ulaşmak isteyen Afrikalı göçmenlerin güzergahlarından biri olarak öne çıkıyor.

Libya'dan yola çıkan bazı göçmen tekneleri yakın coğrafi konumu nedeniyle Tunus açıklarında Akdeniz'in kara sularına gömülüyor.

2012 yılında öldürülen Rus milletvekili ve ailesinin cesetleri bulunduRusya'da, 2012 yılında öldürülen Ramenskoye Milletvekili Tatyana Sidorova ile eşi ve 2 çocuğunun cesetleri 7 yıl sonra bulundu. Sidorova ailesinin ortadan kaybolmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında geçen Temmuz ayında gözaltına alınan suç örgütü lideri Oleg Shishkanov'un, milletvekilden zorla almak istediği bazı arsa tapularını vermemesi nedeniyle katliamı gerçekleştirdiği öne sürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber