Tunus

Tunus

Son dakika tunus haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tunus gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tunus haber sayfamızda...

Tunus

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.733 tunus haberi bulunmuştur.
Tunus Cumhurbaşkanı Said yasama yetkisini kendisine devretti
Tunus Cumhurbaşkanı Said yasama yetkisini kendisine devretti Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, yasa tekliflerinin Anayasa'ya uygunluğunu denetleyen geçici komisyonu feshedip, yeni bir kararname yayımlayarak yasama yetkisini kendisine devretti. Cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlar kurulunu atayacak, hükümetin politikasını belirleyecek. Cumhurbaşkanı'na kararnameyle yasama yetkisi verildi. Öte yandan Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in, yayınladığı kararnamelerle yasama ve yürütmede yetkilerini genişletmesine, ülke siyasetinden itirazlar yükseldi.
22.09.2021Dünya
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı artmaya devam ediyor: 8 milyon 242 bini geçti
Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı artmaya devam ediyor: 8 milyon 242 bini geçtiAfrika'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalananların sayısı 8 milyon 242 bin 871 oldu.
21.09.2021Dünya
Emine Erdoğan 'Afrika Seyahatlerim' adlı ilk kitabının tanıtımını New York’ta yaptı
Emine Erdoğan 'Afrika Seyahatlerim' adlı ilk kitabının tanıtımını New York’ta yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Afrika'ya gerçekleştirdiği seyahatlerdeki izlenim ve hatıralarını kaleme aldığı "Afrika Seyahatlerim" adlı ilk kitabının tanıtımını, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu öncesinde New York’taki Türk Evi'nde ülke liderlerinin eşleri, BM ve diğer uluslararası temsilciler ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yabancı misyon şeflerinin katıldığı programla gerçekleştirdi.
21.09.2021Gündem
'Tunus'ta istisnai kararlar devam edecek'
'Tunus'ta istisnai kararlar devam edecek'Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, ülkede istisnai kararların devam edeceğini vurgulayarak, buna karşı yapılan protestoları ise "tiyatral" olarak nitelendirdi.
20.09.2021Dünya
Emine Erdoğan, 'Afrika Seyahatlerim' kitabının tanıtımını BM'de 'First Lady'lere yapacak
Emine Erdoğan, 'Afrika Seyahatlerim' kitabının tanıtımını BM'de 'First Lady'lere yapacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Afrika'ya gerçekleştirdiği seyahatlerdeki izlenim ve hatıralarını kaleme aldığı "Afrika Seyahatlerim" adlı ilk kitabı, ekim ayı başında piyasaya sunulacak.
19.09.2021Siyaset
Barbaros Hayreddin Paşa (Hızır Reis) kimdir? Hayreddin Paşa'nın kaç kardeşi var, ne zaman öldü?
Barbaros Hayreddin Paşa (Hızır Reis) kimdir? Hayreddin Paşa'nın kaç kardeşi var, ne zaman öldü?Denizlerin Fatihi unvanı ile bilinen Barbaros Hayreddin Paşa, Midilli'de dünyaya geldi. 4 kardeş olan Hayreddin Paşa, tüccarlık yaparken esir düşer ve ardından ticareti bırakır. Hızır Reis olarak nam salan denizciye, Kanuni Sultan Süleyman, 'Hayreddin' adını verir. Peki, Barbaros Hayreddin Paşa ne zaman, neden öldü?
16.09.2021Gündem
Afrika'da son 3 ayda 72 bin koronavirüs kaynaklı ölüm kayıtlara geçti
Afrika'da son 3 ayda 72 bin koronavirüs kaynaklı ölüm kayıtlara geçtiAfrika ülkeleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başında bu yana en ölümcül dönemi geride bırakarak 3 ayda 72 bin ölüm kaydetti.
16.09.2021Dünya
Tunus'taki 5 parti anayasanın askıya alınmasına karşı
Tunus'taki 5 parti anayasanın askıya alınmasına karşıTunus'taki 5 siyasi parti, anayasanın askıya alınması çağrılarına karşı olduklarını duyurdu.
15.09.2021Dünya
Zeytinburnu'ndaki tekstilcilerin 2021 ihracat hedefi 2,1 milyar dolar
Zeytinburnu'ndaki tekstilcilerin 2021 ihracat hedefi 2,1 milyar dolarZeytinburnu Tekstil Sanayici İş Adamları Derneği (ZETSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sartık, ilçede tekstil sektöründe faaliyet gösteren ve 40 bin kişi istihdam eden 4 bin işletmenin, bu yıl 2,1 milyar dolarlık ihracat yapmasının beklendiğini bildirdi.
13.09.2021Ekonomi
Su altı kazılarında Osmanlı savaş gemisi gün yüzüne çıkarılıyor
Su altı kazılarında Osmanlı savaş gemisi gün yüzüne çıkarılıyorDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nün bilimsel danışmanlığında ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi başkanlığında, Muğla'nın Datça ilçesinde yürütülen arkeolojik su altı kazısında bulunan Osmanlı savaş gemisine ait eserler gün yüzüne çıkarılıyor.
11.09.2021Gündem
Sürükleyici albüm
Sürükleyici albümTunus doğumlu New York’lu sanatçı Emel, canlı kayıtlardan oluşan yeni albümü ‘Everywhere We Looked Was Burning (Live)’ı GRGDN Müzik temsilciliğinde, Partisan Records etiketiyle yayınladı.
11.09.2021Cadde
Tunus açıklarında tekneleri batan 100 düzensiz göçmen kurtarıldı
Tunus açıklarında tekneleri batan 100 düzensiz göçmen kurtarıldıTunus'un doğusundaki El-Mehdiyye kenti açıklarında tekneleri batan 100 düzensiz göçmenin kurtarıldığı bildirildi.
10.09.2021Dünya
Tunus başkanlık sistemine geçiyor
Tunus başkanlık sistemine geçiyorCumhurbaşkanı Said'in hükümeti ve parlamentoyu fesh etmesiyle başlayan yeni dönemde, sistem değişikliğine gidiliyor.
10.09.2021Dünya
Afrika'da salgının bilançosu: Vaka 8 milyon 26 bini geçti
Afrika'da salgının bilançosu: Vaka 8 milyon 26 bini geçtiAfrika'da yeni tip koronavirüse (Kovid-19)  yakalananların sayısı 8 milyon 26 bini aştı.
8.09.2021Dünya
Afrika'da Kovid-19 kaynaklı ölümler 199 bin 350’yi aştı
Afrika'da Kovid-19 kaynaklı ölümler 199 bin 350’yi aştıAfrika'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ölümler 199 bin 358'e ulaştı. Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometers" internet sitesine göre, Afrika'da Kovid-19 vaka sayısı 7 milyon 969 bin 332'ye çıktı.
5.09.2021Dünya
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmış
Dünyanın en büyük çölü Sahra bir zamanlar ormanmışDünyamız son veriler ışığında 4.5 milyar yaşında. Tüm kıtaların birbirine yapışık olduğu ve süper kıta olarak da anılan Pangea'dan milyonlarca yıl sonra mavi gezegen en nihayetinde bugünkü halini aldı. Bu esnada da sayısız canlı türü ve farklı iklimsel değişimler dünya tarihinden gelip geçti. Peki uçsuz bucaksız okyanuslar, ormanlar, çöller bir zamanlar nasıldı? Bilim insanları uzun süredir bu sorulara cevap arıyor. Dünyanın en büyük çölü Sahra üzerine yapılan araştırmalar ezberleri bozacak nitelikte. Uçsuz bucaksız Sahra Çölü bir zamanlar ormanlarla kaplıymış.
31.08.2021Tatil
Iğdır'dan 6 ülkeye dekoratif demir ürünleri ihraç ediyorlar
Iğdır'dan 6 ülkeye dekoratif demir ürünleri ihraç ediyorlarIğdır'da kısa süre önce kurulan ve dekoratif demir ürünleri ihraç eden fabrika, hem istihdama hem de bölge ekonomisine katkı sunuyor.
31.08.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayız
Son dakika haberi: Akıncı TİHA envantere girdi! Erdoğan çok net açıkladı: İlk 3 ülke arasındayızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Baykar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) Teslimat ve Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Akıncı TİHA ile birlikte Türkiye bu teknolojide dünyanın en ileri üç ülkesinden biri olmuştur " dedi.
29.08.2021Siyaset
İtalya'da bir balıkçı teknesindeki 500'den fazla göçmen kurtarıldı
İtalya'da bir balıkçı teknesindeki 500'den fazla göçmen kurtarıldıBir doktor en az 20 göçmende işkence izlerine rastlandığını söyledi.
29.08.2021Dünya
“Sadelik her zaman kalıcıdır”
“Sadelik her zaman kalıcıdır”30 yılı aşkın bir süredir yemek kültürü alanındaki çalışmalarını “Tadımlık Yazılar” adlı kitabında bir araya getiren Engin Akın “Günümüzde insanlar daha az malzeme kullanılan ama lezzetli pişirilen yemeklere ilgi duyuyor. Sadelik her zaman kalıcıdır” diyor.
29.08.2021Pazar
100'den fazla ülkeye otomobil ihracatı yapıldı
100'den fazla ülkeye otomobil ihracatı yapıldıTürkiye'den ocak-temmuz döneminde yurt dışına 5,5 milyar dolarlık binek otomobil satıldı.
27.08.2021Uzmanpara
Türkiye'den 7 ayda 5,5 milyar dolarlık binek otomobil ihraç edildi
Türkiye'den 7 ayda 5,5 milyar dolarlık binek otomobil ihraç edildiTürkiye'den ocak-temmuz döneminde yurt dışına 5,5 milyar dolarlık binek otomobil satıldı.
27.08.2021Ekonomi
Yasak Helva’dan yeni tekli To Dervisaki
Yasak Helva’dan yeni tekli To DervisakiAlternatif ve folk müzik sahnesinde kısa sürede büyük ilgi gören Yasak Helva’nın 20 Ağustos’ta yayınlanacak yeni teklisi To Dervisaki; bestesi İzmirli Rum müzisyen Evangelos Papazoglou'na ait yaklaşık 100 yıllık bir İzmir şarkısı. Müziğini kendi deyimleriyle "modifiye ve melez" düzenlemelerle inşa eden grup, bu sefer "elektronik & reggae" kaynaşmasıyla karşımıza çıkıyor. To Dervisaki, memleket hasretiyle avare bir şekilde yaşayıp giden bir müzisyenin hikayesini anlatıyor.
24.08.2021Kültür Sanat
Tunus Cumhurbaşkanı Said 25 Temmuz'da aldığı kararların süresini uzattı
Tunus Cumhurbaşkanı Said 25 Temmuz'da aldığı kararların süresini uzattıTunus Cumhurbaşkanı Kays Said, 25 Temmuz'da aldığı istisnai kararların geçerlilik süresini bir sonraki duyuruya kadar uzatma kararı aldı.
24.08.2021Dünya
Tunus'ta Nahda Hareketi Yürütme Ofisi'ni feshetti
Tunus'ta Nahda Hareketi Yürütme Ofisi'ni feshettiTunus'ta Nahda Hareketi, Yürütme Ofisi'nin feshedildiğini ve üyelerinin tamamının görevden alındığını duyurdu.
23.08.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

afrikatunusTunus Cumhurbaşkanı SaidKovid-19Emine erdoğan

Tunus ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.