Geri Dön

Son dakika... Rusya'da hükümet istifa etti!

Putin ve Medvedev görüşmesinin ardından yeni bir hükümetin kurulacağı açıklandı. Yeni kabineye girecek isimleri, Rusya lideri Putin belirleyecek.

Son dakika... Rusya'da hükümet istifa etti!

Başkent Moskova'da milletvekillerine geleneksel yıllık konuşmasını yapan Rusya lideri Vladimir Putin, akşamüstü Başbakan Dmitry Medvedev'le bir araya geldi.

Başbakan Medvedev hükümetinin istifasını sunarken, Putin yeni bir kabine oluşturulması kararını verdi. Kabineye girecek isimleri, Putin belirleyecek.

Putin ile birlikte kameraların karşısına geçen Medvedev, Putin'in talep ettiği reformların önünü açabilmek için bu kararı aldığını söyledi, kendisine teşekkür eden Putin'in elini sıktı.

Devlet Başkanı Putin, istifa eden Medvedev'in yeni hükümet yapısında Güvenlik Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirileceğini açıkladı.

Putin, televizyonlardan canlı yayınlanan konuşmasında Medvedev'in iç ve dış güvenlik konularından sorumlu olacağını belirtti.

PUTİN BAŞKANLIK İÇİN O İSMİ ÖNERDİ


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başbakanlık görevi için Federal Vergi Dairesi Başkanı Mişustin’i önerdi.

Çocuklarını evden gönderdi, eski eşine kurşun yağdırdıKırşehir'de tartıştığı 5 çocuk annesi eski eşini pompalı tüfekle vurarak öldüren zanlı tutuklandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber