Dünyaca ünlü YouTuber, bir intihar mağdurunun görüntülerini videosunda kullanınca büyük tepki çekti

02.01.2018'de eklendi02.01.2018-12:04 'de güncellendi
YouTube yıldızı Logan Paul, bir intihar mağdurunun görüntülerini kendi videosunda yayınlayınca tepki çekti. Paul, özür dilese de bazıları için bu yeterli olmadı.

Onur Binay/milliyet.com.tr

Logan Paul, kısa süre önce yayınladığı bir videoda Japonya Fuji Dağı’nın kuzeybatı kanadındaki Aokigahara ormanını ziyaret etti. “Ağaçların Gölgesi” olarak da bilinen bu bölge, her yıl yüzlerce intihar vakasına ev sahipliği yaptığı için “İntihar Ormanı” adıylam da biliniyor.

New York Dergisi’ne göre Paul, "Tokyo Maceraları" dizisinin üçüncü bölümünde "We found a dead body in the Japanese Suicide Forest…"  yani "Japon İntihar Ormanı’nda ceset bulduk" başlıklı bir video yayınladı. 15 milyondan fazla aboneye sahip bir kanalın yayınladığı videoda, yüzü bulanık birinin intihar sonucu ölü olduğu gösteriliyor.

Bu olayın ardından Paul’un videosuna binlerce tepki geldi. Aralarında Game of Thrones yıldızı Sophie Turner ve Breaing Bad yıldızı Aaron Paul da dahil olmak üzere pek çok kişi Paul’un yanlışını dile getirdi. Tepkilerin artmasının ardından Paul, resmi Twitter hesabından özür dileyerek şu şekilde bir açıklama yaptı: 

"Bu benim için bir ilk. Daha önce böyle bir eleştiri yaşamış değilim, çünkü daha önce böyle bir hata yapmadım. İyi insanlarla çevrili olduğum ve iyi kararlar aldığımıza inanıyorum ama yine de bir insanım. Yanılabilirim.

Gösterim için yapmadım. Görüşler alıyorum. Bunu yaptım çünkü internette olumlu bir dalga etkisi yaratabileceğimi düşündüm, ancak olumsuz bir musona dönüştü. Böyle bir niyetim asla yoktu. İntihar ve intihar konusundaki bilinçlendirmeyi bir süre planladım, bir süre “Bu video bir hayattan tasarruf ederse buna değecek” diye düşündüm, videoda gösterildiği gibi intiharı kötü göstermeye çalıştım.

Ben, her gün yeni saçmalıklar yapıyorum. Her gün yayınlanan 460 günlük bir TV şovu yaptım.

Sık sık, elimde olan büyük bir gücün ne kadar büyük bir sorumluluğu olduğunu hatırlıyorum… Hayatımda ilk kez gücü yanlış kullandığımı söylemekten üzgünüm. Bir daha olmayacak.

Herkesi seviyorum. İnsanlara inanıyorum. Ben buradayım."