08.02.2018 13:52 | Son Güncelleme:

E-devlet kilitlendi! Soy bilgisi sorgulama nasıl yapılır?

E-devlet alt üst soy ağacı bilgisi sorgulama hizmete açıldı. Vatandaşların merakla beklediği ve 1800'lü yıllara kadar soy ağaçlarını öğrenebildiği uygulamanın hizmete açılmasının ardından E- Devlet sistemi çöktü. Peki E-Devlet neden açılmıyor? E-devlet alt üst soy ağacı sorgulama nasıl yapılır?

E-devlet soy ağacı sorgulama sistemi açıldı. Yurdumuzun dört bir yanındaki milyonlarca vatandaşımız alt üst-soy bilgisi sorgulama sayesinde 1800'lü yıllara kadar soy ağacını öğrenebiliyor. Peki E-Devlet neden açılmıyor? E-devlet alt üst soy ağacı sorgulama nasıl yapılır?

Soyağacı sorgulama hizmeti, e-devlet uygulamasında bugün yürürlüğe girdi. Soyağacını öğrenmek isteyenler e-devlet sitesinin kilitlenmesine yol açtı.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığa altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama bölümü kullanıma açıldı.

Soy ağacı sorgulama hizmetinin yürürlüğe girdiğinin sosyal medyada yayılması üzerine e-devlet sitesi kilitlendi.

Alt-üst soy bilgisi sorgulama’ sistemine girenler “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir” uyarısıyla karşılaşıyor.

Çok sayıda vatandaş, alt üst soyağacı bilgisini öğrenmek için www.turkiye.gov.tr adresine girmeye çalıştı.

Sayfaya girenler 1800'lü yıllara kadar üst soy bilgilerini  kontrol etmeye imkanı buluyor.

SOYAĞACI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Soyağacını öğrenmek isteyenlerin, e-devlet sitesindeki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açması gerekiyor.  Buradaki ekrandan Alt Üst Soy Listesi açılabiliyor. Bu ekrandan ayrıca belge görüntülenmesi de sağlanabiliyor.

 

Bu habere ifade bırak
  • 109Mutluyum
  • 27Şaşkınım
  • 6Kararsızım
  • 19Kızgınım
  • 6Üzgünüm
Toplam Oy167