'2023 eğitim vizyonu yeni ufuklar açacak'

'2023 eğitim vizyonu yeni ufuklar açacak'

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Güzelbahçe’de bazı temaslarda bulundu, Türkiye’nin yeni yönetim sistemiyle her alanda yeni döneme girdiğini söyledi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 2023 Eğitim Vizyonu Çalıştayı’na katıldı. Açılışta konuşan Bölünmez Çankırı, Türkiye’nin yeni bir yönetim sistemiyle birlikte her alanda yeni bir döneme girdiğini belirtti, “2023 Eğitim Vizyonu’nun temel amacı, çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış, bilime sevdalı, kültüre meraklı, nitelikli ve ahlaklı çocuklar yetiştirmek. 2023 Eğitim Vizyonu’ndaki çalışmalarla Türkiye’nin önünde yeni ufuklar açacağına dair inancımız tam” dedi.

Çalıştayın ardından Güzelbahçe temaslarını sürdüren AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Kaymakamlık binasını, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nü de ziyaret etti. AK Parti Güzelbahçe Belediye Başkan adayı Burcu Dereci’nin de eşlik ettiği Bölünmez Çankırı, Halk Eğitim Merkezi’ndeki kursiyerlerle görüştü, vatandaşlardan gelen istek ve talepleri dinledi.

Sorunları dinledi

Ulaşım, doğalgaz, sağlık ve imar konularında şikayet aldıklarını belirten Bölünmez Çankırı, “Güzelbahçe daha da güzel olacak. AK belediyeciliğin Güzelbahçe’de ve Büyükşehir’de olması gerekiyor. 31 Mart’ta seçilecek olan yerel yöneticilerimizle AK belediyeciliği İzmir’in her noktasında hissettireceğiz. Güzelbahçe’de açılan Urla Devlet Hatanesi’nin bir polikliniğini küçük bir mevzuat değişikliğiyle 24 saat hizmet verecek şekilde düzenleyeceğiz” diye konuştu.

İzmir'de eski koca dehşeti! “Çok sevdiğim için bıçakladım"İzmir’in Tire ilçesinde, bir hemşire, barışma teklifini reddeden eski kocası tarafından sokak ortasında yaklaşık 8 yerinden bıçaklandı. Ağır yaralanan iki çocuk annesi talihsiz kadına ilk müdahale görev yaptığı hastanede yapıldıktan sonra İzmir Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Gözü dönmüş koca ise suç aleti ekmek bıçağını çöpe atarak olay yerinden yaya olarak kaçarken yakalandı. "Eşinizi niye bıçakladınız?" sorusuna “Çok sevdiğim için” yanıtını veren zanlı, polis tarafından gözaltına alındı.
"12 bin yaşındaki" kelebek, Ağrı Dağı'nda yeniden görüntülendiSon Buzul Çağı'ndan kaldığı bilinen, Türkiye'de ilk kez 1970'te Ağrı Dağı'nın 4 bin metre rakımında kaydedilen "Kuzeyli Nazuğum" isimli kelebek türü, yaklaşık 50 yıl sonra yeniden görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber