73 yeni okulla kalite artacak

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “Yeni binalar depreme dayanıklı, modern, engelli erişimine uygun ve Fatih Projesi ile uyumlu olacak” dedi

73 yeni okulla kalite artacak

2018-2019 eğitim öğretim yılında, İzmir’de eğitim kalitesini artırmak için çalışan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 746 derslikli 41 yeni okul yapacak. Çalışmalarala, 786 bin 355 öğrencinin daha güvenli, ekonomik, konforlu ve herkes için erişilebilir binalarda eğitim görmesi amaçlanıyor. Okul bahçelerinde yapılacak spor ve sosyal aktivite alanlarıyla da stresten uzak, zihinsel ve bedensel olarak mutlu bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor.

Fatih’le uyumlu

İzmir’de derslik başına düşen öğrenci sayısı, öğretmen başına düşen öğrenci sayısı, okullaşma oranı, teknik donanım gibi birçok alanda ülke ortalamasının üzerinde değerlere ulaştıklarını ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, “İkili eğitimden tekli eğitime geçmek için çok ciddi bir enerji harcıyoruz. Bütçe imkanlarını maksimum düzeyde kullanıyoruz. Yeni okul binalarımız, depreme dayanıklı, modern, engelli erişimine uygun ve Fatih Projesi ile uyumlu olacak. Toplamda kente 73 yeni okul kazandırılacak. Yatırım İzleme Koordinasyon Merkezi ile valilik de 17 okul yaptıracak. Ağustos ayının sonuna kadar da 15 okulu bitireceğiz” şeklinde konuştu.

Milli Eğitim’in yapacağı Okullar

Güzelbahçe Dr Güngör Özbek Spor Salonu, Bayraklı Kestane Pazarı İmam Hatip Lisesi, Karşıyaka Cihat Kora Anadolu Lisesi Spor Salonu, Bornova İmam Hatip Lisesi, Balçova Sacide Ayaz Ortaokulu, Aliağa Cumhuriyet İlkokulu, Bornova Orkide İlkokulu, Karşıyaka Cemil Akyüz Ortaokulu, Menemen Huriye-Mehmet Akçasakız İlkokulu, Menemen-Miyase İnceer İlkokulu, Buca Kozağaç Ortaokulu, Buca Akşemsettin Ortaokulu, Menemen Haldun Koşay Anadolu Lisesi Ek Bina, Bornova Ferit Bahriye Ergil Ortaokulu, Torbalı İmam Hatip Lisesi, Kemalpaşa Merkez Cumhuriyet İlkokulu, Çiğli Teğmen Ali Rıza Akıncı Ortaokulu, Bornova Ergenekon Ortaokulu, Bayraklı Mansuroğlu O.O (Azerbaycan Halk Cumhuriyeti 100. Yıl İlkokulu), Urla Albay Çolak İbrahim Bey İlkokulu, Kiraz Doğancılar İlkokulu, Torbalı Fatih İlkokulu, Torbalı Fatih Ortaokulu, Torbalı Tepeköy İlkokulu, Karşıyaka Cumhuriyet İlkokulu, Karşıyaka Kazım Dirik İlkokulu, Karabağlar Naci Şensoy İlkokulu, Karabağlar Naci Şensoy Ortaokulu, Torbalı Ortaokulu, Bergama Ortaokulu, Menderes Anadolu İ.H.L., Gaziemir Ortaokulu, Bornova Seyit Şanlı İlkokulu, Bornova Seyit Şanlı Ortaokulu, Buca Hüseyin Avni Ateşoğlu Ortaokulu, Karşıyaka Ortaokulu, Karşıyaka Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi, Karşıyaka Fatma Neşe Kaya İlkokulu, Konak Barbaros Hayrettin Ortaokulu, Kınık İ.H.L.

‘İlginiz olan bölümü seçin’

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEU), öğrencilere tercih döneminde yardımcı olmak amacıyla ‘Üniversitem Dokuz Eylül - Tercih Günleri’ düzenliyor. 9-10 Ağustos günlerinde Dokuz Eylül Sürekli Eğitim Merkezi’nde (DESEM) gerçekleştirilecek etkinlikte adaylar uzman ekip tarafından bilgilendirilecek.

Tercih döneminde adaylara tavsiyelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar da, kariyer yolculuğunda doğru ve bilinçli başlangıçlar yapmanın başarıyı getirdiğini vurguladı, “Evrensel ve nitelikli bilim anlayışı, ulusal ve uluslararası başarılar, sosyal ve kültür imkanlar, barınma ve değişim programları ve burs olanakları ile öğrencilerimize üst düzey eğitim sunuyoruz” dedi, şöyle konuştu:

‘Her imkanı sunuyoruz’

“Adayların ilgi duydukları mesleğe uygun seçimler yapması gerekiyor. Bu durum, her şeyden önce zaman ve emek kaybını önlüyor. Kişinin moral ve motivasyonunu da artırıyor. Böylece öğrenciler kaygı ve sıkıntıdan uzak şekilde ülkemize ve bilime katkı koyabiliyor.”

Etkinlik gününde DESEM’e gelen adaylar bölümlerdeki ilgili personelden 10.00-16.30 saatleri arasında bilgi alabilecek.

Raylara düşen kadın trenin altında kalarak hayatını kaybettiAnkara’nın Polatlı ilçesinde iddiaya göre dengesini kaybedip tren raylarına düşen bir kadın, trenin altında kalarak hayatını kaybetti.
21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber