Balıkesir’e çifte müjde

Balıkesir’e çifte müjde

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuva-yi Milliye Meydanı’nda düzenlenen mitingde binlerce Balıkesirliye seslendi. Balıkesir’e eğitimde 3 bin 489 yeni dersliği kazandırdıklarını kaydeden Erdoğan, bugün 47 binden fazla yükseköğrenim öğrencisinin öğrenim gördüğü şehre, ikinci devlet üniversitesi olan Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’ni kurduklarını hatırlattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yükseköğrenim öğrencileri için 4 bin 672 kişi kapasiteli yurt binaları açtıklarını, ileriki birkaç yıl içinde Balıkesir, Edremit ve Bandırma’da toplam 2 bin 750 kişi kapasiteli 3 yükseköğrenim yurdunu daha hizmete açacaklarını söyledi.

27 milyarlık yatırım

Balıkesir’in bölünmüş yol uzunluğunu 76 kilometreden, 513 kilometre ilaveyle 589 kilometreye çıkardıklarını anlatan Erdoğan, kentlilere otoyol ve havalimanı müjdesi de verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul-İzmir otoyolunun Balıkesir kuzey ve batı kavşağı arasındaki kısmıyla Akhisar ve Saruhanlı kavşakları arasındaki bölümünü önümüzdeki ay hemen trafiğe açıyoruz. Balıkesir’de de son 16 yılda toplam 27 milyar lirayı aşan yatırım yaptık. Yıllık yüz bin yolcu kapasiteli küçük bir terminali olan Balıkesir Havalimanı’mıza yıllık 1 milyon yolcu kapasiteli terminal binası yapıyoruz” diye konuştu. - MAHMUT ACARÖZ BALIKESİR

Tel Abyad'da YPG/PKK'lıların kazdığı tüneller ortaya çıkarıldıBarış Pınarı Harekatı kapsamında terörden arındırılan Tel Abyad'da terör örgütü YPG/PKK'lıların kazdığı iki tünel bulundu.
21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber