Çiftçiye karşılıksız çek uyarısı

Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, her yıl çok sayıda çiftçinin karşılıksız çekle dolandırıldığını belirtti.

Çiftçiye karşılıksız çek uyarısı

Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, her yıl çok sayıda çiftçinin karşılıksız çekle dolandırıldığını belirtti, bunu engellemek için uygulanan karekod sisteminin riski yaklaşık yüzde 80 azalttığını, üreticinin bu sistemin farkında olması gerektiğini söyledi. Akdeniz, her hasat döneminde tüm yılın emeğini dolandırıcılara kaptıran çiftçilerin haberlerinin geldiğini aktardı.

Hedef, 1.5 milyon

Üreticilerin üzerinde karekodu olmayan çekleri kabul etmemesi gerektiğine işaret eden Akdeniz, “Çeki elinize alıp cep telefonuna indireceğiniz uygulamaya karekodunu okuttuğunuzda sahte olup olmadığı, çeki yazan kişinin ödeme performansını saniyeler içinde görebilirsiniz” dedi. Akdeniz, aylık işlem sayısını 1.5 milyon seviyesine ulaştırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hacire Akar ile telefonda görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır’da belediye binası önünde oturma eylemi yapan Hacire Akar ile telefonda görüştü.
MasterChef 4. Bölüm FragmanıMasterChef 4. Bölüm Fragmanı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber