Kredi Kayıt Bürosu

Kredi Kayıt Bürosu

Son dakika Kredi Kayıt Bürosu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kredi Kayıt Bürosu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kredi Kayıt Bürosu haber sayfamızda...

Kredi Kayıt Bürosu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 141 kredi kayit burosu haberi bulunmuştur.
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandı
Kredi Kayıt Bürosu 3 farklı projesi ile ödüle hak kazandıKredi Kayıt Bürosu (KKB), IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde 3 ayrı projeyle ödüle layık görüldü.  IDC Türkiye’nin IDC Finans Zirvesi kapsamında düzenlediği Finans Teknoloji Ödülleri’nde, Kredi Kayıt Bürosu 3 projesiyle 3 farklı kategoride ödüle almaya layık görüldü.
15.06.2021Vitrin
‘Ahududu’yla verimlilik ve tasarruf ödülü aldı
‘Ahududu’yla verimlilik ve tasarruf ödülü aldıİZMİR Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Ekonomi Bölümü öğrencisi Mehmet Güler, yeni nesil sera yöntemleri kullanılarak tarımsal verimliliğin ve enerji tasarrufunun artırılmasına yönelik ‘Ahududu’ adlı projesiyle Türkiye ikincisi oldu.
9.06.2021Ege
Hayal edin gerçekleştirelim ile inovatif proje fikirleri gerçeğe dönüşüyor
Hayal edin gerçekleştirelim ile inovatif proje fikirleri gerçeğe dönüşüyorKredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen, üniversitelilerin yaratıcı fikirlerini gerçekleştirmeye odaklanan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal inovasyon proje fikirleri yarışmasının kazanan projeleri belli oldu. Türkiye genelinde 64 farklı üniversiteden, yaklaşık 700 projenin kıyasıya yarıştığı Hayal Edin Gerçekleştirelim’de birincilik ödülünün sahibi Tozlaşsın Doğa Dönüşsün projesi ile Dilek Çelik oldu. Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen; çağdaş, yaratıcı ve topluma değer katmayı hedefleyen genç yeteneklerin inovatif fikirlerinin buluştuğu “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal inovasyon proje fikirleri yarışmasının kazananları belli oldu.
3.06.2021Vitrin
Kredi Notu Nedir? Bankalarda Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nedir? Bankalarda Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?Müşterilerin, kredi kartı ve kredili mevduat hesabına ait olan borçlarına yönelik; ödeme alışkanlıklarına, borç durumlarına ve kredi kullanım bilgilerine göre hesaplanmakta söz konusu olan nota Kredi Notu denilmektedir. Sizin için Kredi notu nedir? Bankalarda kredi notu nasıl yükseltilir şeklindeki soruların yer almakta olduğu konuları tüm detayları ile birlikte sizin için derledik.
‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışması gençlerin başvurularını bekliyor
‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışması gençlerin başvurularını bekliyorKredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen, üniversite öğrencilerine yönelik ilk ve en uzun soluklu proje fikirleri yarışması olan ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması yeni dönem başvurularını açtı.
15.12.2020Ekonomi
Acenteler gelirlerini Findeks ile artıracak
Acenteler gelirlerini Findeks ile artıracakKredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) işbirliği kapsamında Findeks paketlerinin satış noktası haline gelen acenteler, yeni bir kazanç kapısı elde etti.
24.09.2020Sigorta
Son dakika: Bankada skandal! Binlerce kişi kabusu yaşadı...
Son dakika: Bankada skandal! Binlerce kişi kabusu yaşadı...39 banka çalışanının, müşterilerin kredi kayıt bilgilerini oto galerici, emlakçı gibi firma ve kişilere el altından sattığı ortaya çıktı. Skandal olay sonrası bazı çalışanlar hakkında dava açıldı
7.09.2020Ekonomi
Sigorta acenteleri müşterilerine Findeks paketleri satabilecek
Sigorta acenteleri müşterilerine Findeks paketleri satabilecekTürkiye’de birçok sektörle birlikte sigorta sektörünü de etkileyen Koronavirüs (Covid-19) salgını sürecinde satışları azalan ve sıkıntılı günler yaşayan acenteler, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu (TÜSAF) işbirliği kapsamında Findeks paketlerinin satış noktası haline geliyor.
23.06.2020Sigorta
Azerilerin kredi notunu hesaplayacak
Azerilerin kredi notunu hesaplayacakKredi Kayıt Bürosu (KKB), Azerbaycan tüketicilerinin kredi skorunu öğrenmeleri için Azerbaycan Kredi Bürosu ile ‘Bireysel Kredi Skor Modeli Geliştirme Projesi’ni hayata geçirdi.
17.06.2020Ekonomi
Mahalle kültürüne ‘Mahall’le dokunuş
Mahalle kültürüne ‘Mahall’le dokunuşBoğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin geliştirdiği “Mahall” projesi, mahalle kültürünü dijital ortamda yeniden canlandırmayı amaçlıyor. Yerel olarak küçük esnaftan alışveriş yapma ve kullanıcılar arasında iletişim kurmaya imkan tanıyan projenin tam anlamıyla hayata geçmesi için desteğe ihtiyacı var.
7.05.2020Teknoloji
Acenteler ‘Findeks’ hizmet noktası oluyor
Acenteler ‘Findeks’ hizmet noktası oluyorKredi Kayıt Bürosu (KKB) ve Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) imzaladıkları protokol ile sigorta acentelerinin Findeks ürün ve hizmetlerini kendi müşterilerine sunabilmeleri mümkün hale geldi. Bugüne kadar Findeks Paketlerine banka şubeleri, Findeks dijital kanalları ve Müşteri İletişim Merkezi aracılığıyla sahip olunabiliyordu.
18.02.2020Sigorta
Bankalar mobil şubeyi devreye aldı
Bankalar mobil şubeyi devreye aldıÜlkemizde yaşanan daha önceki depremlerden tecrübeli olan Türk bankacılık sistemi, önceki gün Elazığ ve bölge illerde meydana gelen 6.8 ölçekli deprem sonrasında acil eylem planlarını devreye soktu.
26.01.2020Ekonomi
“Steptember Gönüllü Buluşması”nda bir araya geldiler
“Steptember Gönüllü Buluşması”nda bir araya geldilerTürkiye Spastik Çocuklar Vakfı - Cerebral Palsy Türkiye, engelli çocukların ihtiyaç duydukları özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetlerine ücretsiz ulaşmalarını sağlayan gönüllüleri ile bir araya geldi.
Yılbaşı kredisinde en avantajlı dönem
Yılbaşı kredisinde en avantajlı dönemFaizlerin düşmesiyle bankalar yılbaşına özel ihtiyaç kredisi kampanyasına hız verdi. Bir yıl önce aylık yüzde 1.79, altı ay önce 1.40 olan faizler, 0.98’e kadar geriledi. 3 ay ertelemeli kredilerin vadesi ise 5 yıla kadar çıktı
19.12.2019Ekonomi
Bankalar depreme hazır
Bankalar depreme hazırTürkiye’nin en büyük veri merkezlerinden birini oluşturan KKB (Kredi Kayıt Bürosu), deprem gibi doğal afetler ve siber saldırıda bankaların ayakta kalması için hizmet verecek. KKB, yasal yükümlülük göreviyle bu konularda yılda bir kez tatbikat yapıyor
16.12.2019Ekonomi
Hayaller gerçek oluyor
Hayaller gerçek oluyorKredi Kayıt Bürosu (KKB) gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmeleri, toplumsal ihtiyaçları fark etmeleri ve harekete geçmelerini sağlamak amacıyla “Hayal Edin Gerçekleştirelim” başlıklı yarışma düzenliyor.
6.11.2019Gündem
Şeker’de mektup artık dijitalde
Şeker’de mektup artık dijitaldeŞekerbank, e-teminat mektubu ile posta ve kağıt giderlerinden tasarruf sağlayacak.
30.10.2019Ekonomi
Son dakika | Milyonları ilgilendiriyor! Kamuda yeni dönem bugün başladı
Son dakika | Milyonları ilgilendiriyor! Kamuda yeni dönem bugün başladıTürkiye'nin ekonomide gelecek 3 yıllık yol haritası niteliğindeki Yeni Ekonomi Programı (YEP) çerçevesinde kamu maliyesinde gelir performansının yükseltilmesi için teşvik ve destek sistemi sadeleştirilecek, performans esaslı bütçeleme hayata geçirilecek.
30.09.2019Ekonomi
Erkeklerin gözü kredi skorunda
Erkeklerin gözü kredi skorundaKredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz, bireylerin kredi riskini ölçen Findeks’e üye olanların sayısının 3,1 milyon olduğunu, üyelerin yüzde 81’inin erkek, yüzde 19’unun kadın olduğunu söyledi.
28.09.2019Ekonomi
Yapı Kredi’de gümrük teminatı elektronik oldu
Yapı Kredi’de gümrük teminatı elektronik olduYapı Kredi, gümrük teminat mektuplarını elektronik ortama taşıdı.
3.09.2019Ekonomi
e-Teminat Mektubu uygulaması
e-Teminat Mektubu uygulamasıElektronik belge olarak oluşturulan teminat mektuplarına ilişkin izlenecek süreçler belirlendi.
11.05.2019Ekonomi
Vatandaşın kredi karnesi çıktı: İYİ!
Vatandaşın kredi karnesi çıktı: İYİ!BDDK ve KKB verilerine göre vatandaş kart ve kredi kullanımında bilinçli hareket ediyor. Her 100 liralık yasal takibin 82 lirası şirketlerin, kalan 18 lira ise vatandaşın borcu
25.02.2019Ekonomi
OHAL Komisyonu, faaliyet raporu yayımlandı
OHAL Komisyonu, faaliyet raporu yayımlandıOlağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu'nun raporuna göre; komisyona yapılan 125 bin 600 başvurudan 50 bin 500'ü karara bağlanırken, 46 bin 750'si reddedildi, sadece 3 bin 750 başvuru kabul edildi. Raporda, bir başvurucunun FETÖ çağrısının ardından Bank Asya'ya, "Arkandayız Bank Asya Diren" notuyla para yatırdığı da gözler önüne serildi.
29.01.2019Gündem
Gençlerin hayallerini gerçekleştiren yarışma
Gençlerin hayallerini gerçekleştiren yarışmaKredi Kayıt Bürosu, gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmeleri, toplumsal ihtiyaçları fark etmeleri ve bu alanlarda harekete geçmelerini sağlamak amacıyla “Hayal Edin Gerçekleştirelim” başlıklı sosyal sorumluluk proje fikir yarışması düzenliyor.
6.11.2018Gündem
Eximbank kredisine elektronik teminat
Eximbank kredisine elektronik teminatTeminat mektuplarının elektronik ortamda paylaşılmasına imkan tanıyan Elektronik Teminat Mektubu Platformu’nun (ETMP) pilot uygulaması, Kredi Kayıt Bürosu (KKB), Türk Eximbank ve Vakıfbank arasında imzalanan protokol ile başlatıldı. Türk Eximbank ve Vakıfbank sistemin ilk kullanıcıları olacak.
4.07.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Bankakredikredi kayıt bürosuFindeksekonomi

Kredi Kayıt Bürosu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.