Çocuklara sıcak yuva

Çocuklara sıcak yuva

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı, eğitim hakkı risk altındaki kız çocuklara hizmet verecek Koruncukköy Urla’yı İzmir’de açtı. Açılışa, projeye başından bu yana destek veren Muhteşem Yüzyıl dizisi oyuncularından Halit Ergenç, Selma Ergeç, Selim Bayraktar, Berrak Tüzünataç ve Pelin Karahan da katıldı. Koruncuk Vakfı İstanbul ve İzmir yönetim kurulunun, Muhteşem Yüzyıl dizisi yapımcısı TİMS Productions sahibi Timur Savcı ve eşi Banu Savcı’nın, cemiyet ve iş hayatının önde gelen isimlerinin katıldığı anlamlı etkinliğe, Cihan Okan ve orkestrası renk kattı.

Her türlü destek var

Eğitim hakkı risk altında olan kız çocuklarına hizmet verecek olan Koruncukköy Urla’da, ihtiyaç sahibi olan ailelerin okumak isteyen çocuklarına barınma, okul ihtiyaçları, etüt, kişisel gelişimi güçlendirecek sosyal, kültürel ve sportif etkinlik, rehberlik ve kariyer danışmanlığı desteği sağlanıyor.


Çocuklara sıcak yuva

Çocuklara sıcak yuva

Unkapanı'nın "Cici Baba"sıydıİstanbul'daki sel felaketinde su dolan Unkapanı alt geçidinde cesedi bulunan kişinin kimliği henüz tespit edilemedi. Ölen kişi, Unkapanı'nda "Cici Baba" lakabıyla tanınıyor. Onunla aynı yerde yatan arkadaşları o anları anlattı.
Hayvanlar "buzlu menüler"le serinliyorHava sıcaklıklarının yaz aylarında zaman zaman yüksek seyrettiği İzmir'deki Doğal Yaşam Parkı'nda farklı türdeki hayvanlar, kendilerine özel olarak hazırlanan "yaz menüsü" ile serinliyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber