Katlanır bisikletinizle otobüse binebilirsiniz

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin yeni uygulaması kapsamında, 26 Ağustos’tan itibaren belirli saatlerde katlanır bisikletlerle belediye otobüslerinde yolculuk yapmak mümkün olacak.

Katlanır bisikletinizle otobüse binebilirsiniz

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin yeni uygulaması kapsamında, 26 Ağustos’tan itibaren belirli saatlerde katlanır bisikletlerle belediye otobüslerinde yolculuk yapmak mümkün olacak. ESHOT Genel Müdürlüğü’nün aldığı karar çerçevesinde bisiklet kullanıcıları, yarından itibaren belirli saat dilimlerinde katlanır bisikletlerle toplu ulaşım hizmetinden yararlanabilecek. Buna göre, hafta içi 09.00-16.00 ve 21.00-06.00 saatleri arasında, hafta sonları ve resmi tatillerde ise tüm gün katlanmış haldeki bisikletlerle kentteki belediye otobüslerine binilebilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi geçmiş yıllarda yaptığı düzenlemelerle raylı sistem ve deniz ulaşımından bisikletli yolcuların yararlanmasını sağlamış, bazı otobüslere ise katlanma özelliği olmayan bisikletlerin taşınması için özel aparatlar monte etmişti.

Hedef, 453 kilometre

Çevreci ulaşım modellerine yönelen İzmir Büyükşehir, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak istiyor. Bisiklet yolları ve bisiklet kiralama sistemi ‘BİSİM’in devreye girmesiyle bisiklet kullanımı arttı. Büyükşehir, 2030’a kadar kentteki mevcut bisiklet yolunu 453 kilometreye çıkarmayı planlıyor. l İZMİR DHA

Gümüşhane’nin İHA’sı HÜMA göklerdeGümüşhane Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve cennette sürekli uçan kuş anlamına gelen ‘Hüma’ adlı insansız hava aracı Teknofest Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivalinde yarışacak.
15 Eylül 2019 Magazin Bülteni15 Eylül 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber