Paris’te iz bıraktık

Türk heyeti EXPO’da ilk sınavını, BIE delegelerine verdiği resepsiyonla verdi. Geceye, San Paulo’nun belediye başkanı da katıldı

Paris’te iz bıraktık

EXPO 2015 yarışında Milano’ya karşı kaybeden İzmir, 2020 EXPO’suna evsahipliği yapabilmek için yeni ve zorlu bir maratona daha başladı. BIE Genel Kurul toplantısı nedeniyle Paris’te bulunan İzmir heyeti, oylarıyla EXPO adayını belirleyecek BIE delegelerini, ünlü Four Seasons Oteli’ndeki resepsiyonda ağırladı.

Tam kadro karşılama
Vali M.Cahit Kıraç ile CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun evsahipliğinde gerçekleştirilen resepsiyona BIE’nin Fransız Başkanı Jan Pierre La Fon, Genel Sekreter Vicente Gonzalez Loscartales, EXPO 2020’de İzmir’in rakiplerinden birisi olan Sao Paulo’nun Belediye Başkanı Gilberto Kassab, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu, İzmir milletvekilleri Prof.Dr. Oğuz Oyan, İlknur Denizli ve Ahmet Kenan Tanrıkulu, 2016 Botanik Exposu’nun evsahibi kenti Antalya’nın Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, CHP’li Antalya Belediye Başkanı Prof.Dr. Mustafa Akaydın, Paris’te görev yapan çok sayıda yabancı diplomat ve BIE delegesi katıldı.

Açılışı Kıraç yaptı
Gecenin açılış konuşmasını yapan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, 2020 adayları arasında neden İzmir’in öne çıktığını anlattı. Vali Kıraç, BIE Genel Sekreteri Loscartales’e bir de armağan sundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile sıcak bir sohbet gerçekleştiren BIE Başkanı La Fon ise İzmir’in yeniden aday olması karşısında duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Misafirler, PUZZLE başından kopamadı
Ankara Devlet Opera Bale sanatçılarından 3 tenor, 1 piyanist ve 1 sopranodan oluşan 5 kişilik sanatçı ekibi içinde Ege Türküleri, Karadeniz Havası, seferad şarkısı ve opera parçalarından seçkilerden oluşan ve büyük beğeni kazanan bir müzik dinletisi gerçekleştirdi. Gecede Loscertales’in dahi oynadığı, İzmir fotoğraflarından hazırlanan puzzle oyunu büyük ilgi gördü. Çeşitli milletlerden insanların Saat Kulesi’nden, Efes’e İzmir’in birçok bölgesinin fotoğraflarını birleştirmeye çalışması keyifli anlara sahne oldu.

“Barış Pınarı Harekatı’nda, sahadaki gerçekleri dünyaya anlattık”İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İletişim Başkanlığı’nın 2019 Yılı Değerlendirme Programında yaptığı konuşmada, ülkenin ihtiyacı olan birçok önemli çalışmaya imza attıklarını söyledi.“Derdimiz, bölgede ve dünyada söz sahibi olan ülkemizin yükselişine yakışır nitelikli ve değerli çalışmalar gerçekleştirmek ve milletimizin sesini, devletimizin haklı mücadelesini bütün dünyaya duyurmaktır.”
7 Aralık 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber