Sağlığın formülü beslenme ve spor

Özel Egepol Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Rida Berilğen, teknolojideki gelişmeler ve günümüz insanının yoğun temposunun, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşama yol açtığını söyledi.

Sağlığın formülü beslenme ve spor

Özel Egepol Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Dr. Rida Berilğen, teknolojideki gelişmeler ve günümüz insanının yoğun temposunun, sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşama yol açtığını söyledi. Birçok insanın hasta olana kadar yaşam tarzına dikkat etmediğini belirten Berilğen, birkaç kurala uyularak başta diyabet (şeker hastalığı) olmak üzere; birçok hastalığın önlenebileceğini dile getirdi. Berilğen, şöyle konuştu: “Herhangi bir hastalığı bulunmayan bireylerde beslenmenin ağırlığını sebze, meyve, salata, az yağlı süt ürünleri oluşturmalıdır. Haşlama, ızgara, fırınlama benzeri yöntemler tercih edilmelidir. Tuz tüketimi günde 5 gramı geçmemelidir. Ayrıca haftada 2 buçuk ile 5 saat arası, orta yoğunlukta egzersiz yapılmasını öneriyoruz.”

İzmit’te fuhuş baskını! Kıskıvrak yakalandılarİzmit’te, bir evde fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine polis ekiplerince operasyon düzenlendi. Operasyonda fuhşa aracılık ettiği iddia edilen M.S. (31) ve sevgilisi H.A. (47) ile fuhşa zorlandıkları iddia edilen Azerbaycan uyruklu 2 kadın gözaltına alındı.
20 Eylül 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber