Geri Dön

Spordan kopamıyor

İZMİR’de oturan emekli havacı binbaşı Birsen İnan (82) yaklaşık 2.5 ay önce ‘Bocce’ (İri metal güllelerle oynanan kuka) sporuna başladı.

Spordan kopamıyor

İZMİR’de oturan emekli havacı binbaşı Birsen İnan (82) yaklaşık 2.5 ay önce ‘Bocce’ (İri metal güllelerle oynanan kuka) sporuna başladı. Yaşamı boyunca atletizmle ilgilenen ve kırılamamış üç Balkan şampiyonluğu bulunan İnan’ın, 2002 yılında Avustralya’da katıldığı Dünya Şampiyonası’nda da 4’üncülüğü bulunuyor. İnan, ilk turnuvasını geçen hafta Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen 11’inci Uluslararası Bocce Turnuvası’nda oynadı. 30 yılın ardından yavaşlamaya başladığını anlatan İnan, “1.5 yıl önce Neslihan Sertkaya’yı öğrencilerini bocce çalıştırırken gördüm. ‘Acaba bunu biz yapabilir miyiz’ diye sordum. ‘Tabii, bizde de masterlar var 60-65 yaş üstü’ dedi. 2.5 aydır beraber çalışıyoruz” diye konuştu.
Sertkaya da, “Kendisi zaten milli atlet, temeli olduğu için çok fazla zorlanmadı. 2.5 aylık çalışmayla turnuvaya katıldı” dedi.

Bakan Soylu ve Bakan Koca çalışma yapan ekiplerden bilgi aldıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki depremde 21 kişinin hayatını kaybettiğini, 1015 kişinin de yaralandığını bildirdi.
25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni25 Ocak 2020 Magazin Haberleri Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber