Geri Dön

Üniversiteli oldular

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 7-14 yaş aralığındaki öğrencilerin ifade becerilerini artırmak, sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla “İletişim Atölyesi” projesini hayata geçirdi.

Üniversiteli oldular

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 7-14 yaş aralığındaki öğrencilerin ifade becerilerini artırmak, sosyal gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla “İletişim Atölyesi” projesini hayata geçirdi. İzmir genelinde ilk kez gerçekleştirilen proje kapsamında, İEÜ İletişim Fakültesi’nde görevli akademisyenler tarafından, öğrencilere iletişim uygulamaları, yaratıcı yazı atölyesi, çocuk felsefesi ve medya okur yazarlığı dersleri veriliyor.

Kapsamı genişleyecek

İEÜ Medya ve İletişim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökçen Karanfil, “Öğrencilerin ufkunu genişletmek, onlara analitik ve eleştirel düşünme alışkanlığı kazandırıp tek başlarına sorumluluk alma bilinçlerinin oluşmasına yardımcı olmak bizleri çok mutlu ediyor. Önümüzdeki süreçte projenin kapsamı genişletilip daha fazla öğrenciye ulaşılması düşünülüyor” dedi.
Projeye dahil edilen tüm öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlendi. Öğrencilerin, İzmir’in farklı bölgelerinde eğitim görmesi ve özellikle sanat, spor gibi çeşitli alanlarda başarılı olması üzerinde duruldu. Proje kapsamında öğrendiklerini uygulamaya da başlayacak olan öğrenciler, öykü yazacak ve buna ilişkin video çekecek.

Kavga ettiği kişiyi döner bıçağıyla kovaladıAdıyaman'da iki kişi arasında çıkan kavgada taraflardan birisi diğerini sokakta döner bıçağı ile kovaladı, yaşananlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Bu tezgaha gelenler, oynamadan gitmiyorİstanbul'da şarkılar söyleyerek pazarcılık yapan Mevlüt Akın, eğlenceli halleriyle sosyal medyada fenomen haline geldi. Akın’ın pazar tezgahına gelen müşteriler alışverişini oynayarak ve göbek atarak yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber