Geri Dön

Apple tahtını kaybetti

iPhone ve iPad talebine ilişkin zayıflama sinyaliyle Apple hisseleri Aralık 2011'den beri ilk kez 400 doların altına indi. Apple böylece dünyanın en değerli şirketi unvanını kaybetti.

Apple tahtını kaybetti

Teknoloji devi Apple'ın hissesi dün Aralık 2011'den bu yana ilk kez 400 doların altına indi. Apple'ın ana tedarikçilerinden çip üreticisi Cirrus Logic'in gelir öngörüsünün hayalkırıklığı yaratması iPhone ve iPad talebine ilişkin zayıflama sinyali olarak algılandı. Talep kaygıları ile Apple günü yüzde 5.5 ekside 402 dolarda kapattı.

EYLÜL'DEN BERİ YÜZDE 40 ERİDİ
Apple, hissesindeki düşüşle birlikte Eylül ayından bu yana piyasa değerinin yüzde 40'tan fazlasını yitirdi. Hisselerdeki kayıpla Apple dünyanın en değerli şirketi unvanını da kaybetti. 378 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Apple, 386 milyar dolarlık Exxon Mobil'in arkasında kaldı. Apple, iPhone 5S ve 'ucuz' iPhone'u yıl sonuna kadar piyasaya sürerek pazarda yeniden canlanma yaratmayı hedefliyor.

Herkesin takdirini kazanmıştı! Bakan Kurum Ahmet'le görüştüÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara'da halı sahada gördüğü çöplere tepki gösteren 8 yaşındaki çevre dostu Ahmet Akif Uslu ve sınıf arkadaşları ile bakanlıkta bir araya geldi. Bakan Kurum, öğrencilere 'Çevre Müfettişi' kartı verip, bisiklet hediye etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber