‘EPDK’ yabancılara piyasayı anlatacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Türk enerji  piyasasını yabancı yatırımcılara anlatmak için Enerji Uzmanları Derneği iş birliğinde “Invest in Turkish Energy” projesinin hayata geçirildiğini bildirdi.

‘EPDK’ yabancılara piyasayı anlatacak

Türkiye’nin enerji piyasalarının yabancı yatırımcılar için  büyük fırsatlar sunduğu belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“OECD’nin en büyük onuncu enerji piyasası Türkiye, Avrupa’nın altıncı  büyük petrol piyasası, dördüncü büyük elektrik piyasası ve üçüncü büyük gaz  piyasasına sahip. Ayrıca Türkiye, bugün otogaz kullanımı açısından dünyada Güney Kore’den sonra ikinci sırada. Otogazlı araç ve istasyon sayısı bakımından ise  lider konumdayız. ‘Invest in Turkish Energy’ projesinin hedefi de dünyanın dört bir yanındaki yabancı yatırımcılara ulaşmak,yatırım fırsatlarını paylaşmak olarak belirlendi.”

‘Yatırımcı kaybetmez’

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, “Kurumumuzun performans kriterlerinden biri de yatırımcılara ne kadar  yardımcı olabildiğimiz, önlerini ne kadar açabildiğimizdir. Potansiyel ortada, yatırım yapan kaybetmez. EPDK sadece lisans veren, mevzuat hazırlayan bir kurum değil. Bir yatırım danışmanı gibi de çalışıyor, yabancı yatırımcılara  yol gösteriyoruz. Enerji piyasalarımıza kazandıracağımız her yatırım, vesile  olacağımız her istihdam bizim için mükafat niteliğindedir” açıklamasını yaptı.

 

Sivrihisar'da akrobasi heyecanı sürüyor Eskişehir'de bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Sivrihisar Hava Gösterileri'nin ikinci günü akrobasi pilotlarının nefes kesen gösterileriyle devam ediyor. Gösterilerde en çok dikkati ise 60 yaşında olan ve MD 500 tipi helikopter kategorisi dünyada tek İngiliz pilot Martin Lovell çekiyor. İlerlemiş yaşına rağmen helikopterle yaptığı güç manevralar büyük beğeni topluyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber