Epdk

Epdk

Son dakika epdk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan epdk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan epdk haber sayfamızda...

Epdk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.223 epdk haberi bulunmuştur.
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklaması
Bakan Dönmez'dan kademeli elektrik tarifesi ve İran'dan yapılan doğalgaz kesintisi açıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, gündeme ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Bakan Dönmez, kademeli elektrik tarifesi için, 'Tüketim limitine ilişkin gerçekten ihtiyaç varsa değişikliğe gidebiliriz. 150 kilovatsaat kalacak diye bir kaidemiz yok' açıklamasında bulunarak İran'dan yapılan doğalgaz kesintisinin ise geçici olduğunu belirtti.
24.01.2022Ekonomi
Rezervasyonla şarj, saate göre fiyat
Rezervasyonla şarj, saate göre fiyatElektrikli araçlara şarj hizmetinde altyapı mevzuatı hazırlandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) taslak düzenlemesine göre, elektrikli otomobil sahipleri rezervasyonla şarj yapılabilecek, istasyonlarda her türlü araca elektrik verecek altyapı bulunacak.
21.01.2022Ekonomi
EPDK elektrik faturalarını mercek altına aldı
EPDK elektrik faturalarını mercek altına aldıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık ayı faturalarına yansıtıldığı yönünde şikayetler aldıklarını belirterek, "Her tüketici, kullandığı ayın tarifesine göre elektrik faturası öder. Farklı ayın tarifesini uygulayan şirket ağır bedel ödemek durumunda kalır. Süreci titizlikli takip edeceğiz" dedi.
12.01.2022Ekonomi
EPDK'dan 'elektrik tarifeleri' açıklaması
EPDK'dan 'elektrik tarifeleri' açıklamasıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2022 yılı için elektrik tarifelerinin belirlenip Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiğini açıkladı.
31.12.2021Gündem
Kademeli faturalar nasıl işleyecek?
Kademeli faturalar nasıl işleyecek?Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrikte geçilecek kademeli tarife ile birinci kademede ödemenin herkes için aynı olacağını, belirlenen tutarın üzeri için ikinci kademe üzerinden fark hesaplanacağını bildirdi.
24.12.2021Ekonomi
Akaryakıt fiyatlarında ciddi düşüş bekleniyor!
Akaryakıt fiyatlarında ciddi düşüş bekleniyor!Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Başkanı Fesih Aktaş, dolarda yaşanan sert düşüşün akaryakıt fiyatlarını da etkileyeceğini belirterek "Cumhurbaşkanımızın açıklamalarının ardından hesaplamalarımıza göre akaryakıt fiyatlarına kısa zamanda yansıyacak ciddi bir düşüş bekliyoruz." dedi.
21.12.2021Ekonomi
'Akaryakıtta fiyat artışı durduruldu'
'Akaryakıtta fiyat artışı durduruldu'Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına yapılacak artışların durdurulduğunu açıkladı.
21.12.2021Ekonomi
EPDK'dan akaryakıt kararı
EPDK'dan akaryakıt kararıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamada "Dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına dün geceden itibaren yapılacak artışlar, sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur" denildi.
21.12.2021Uzmanpara
Son dakika! EPDK duyurdu: Akaryakıt fiyatlarına artış yapılmayacak
Son dakika! EPDK duyurdu: Akaryakıt fiyatlarına artış yapılmayacakEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına bu geceden itibaren yapılacak artışların sektörün desteği ile durdurulduğunu açıkladı.
20.12.2021Ekonomi
EPDK'dan 'zam' açıklaması
EPDK'dan 'zam' açıklamasıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK) "Akaryakıt piyasamızdaki fiyat hareketleri serbest piyasa koşullarında, kamu otoritesinin herhangi bir müdahalesi ya da kararı olmadan oluşmaktadır" açıklaması yapıldı.
25.11.2021Uzmanpara
Son dakika: EPDK'dan akaryakıt zammı açıklaması
Son dakika: EPDK'dan akaryakıt zammı açıklamasıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK) "Akaryakıt piyasamızdaki fiyat hareketleri serbest piyasa koşullarında, kamu otoritesinin herhangi bir müdahalesi ya da kararı olmadan oluşmaktadır" açıklaması yapıldı.
25.11.2021Ekonomi
Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Haberler
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklaması
Son dakika: Bakan Dönmez'den kış saati açıklamasıEnerji Bakanı Dönmez, 11.Türkiye Enerji Zirvesi'nde konuştu. Dönmez, "Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz hafta dördüncü geminin alımını müjdeledi, dünyada sadece 5 benzeri var, gemimiz önümüzdeki yılın bahar aylarında ülkemize doğru demir alacak." dedi.
22.11.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışı: Karşı çıkmak ihanet değilse gaflettir
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'nükleer santral' çıkışı: Karşı çıkmak ihanet değilse gaflettirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreni”nde konuşma yaptı. 'Sayın Berat Albayrak ve Fatih Dönmez'in filomuza kattığı gemiler ile tarihimizin en büyük keşfini yaptık' diyen Erdoğan, 'Dünyanın 32 ülkesinde 443 nükleer güç santrali halen faaliyetteyken 'Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın' demek ihanet değilse gaflettir. Asıl sorgulanması gereken Türkiye'nin bu adımı neden 20-30 sene evvel atmadığıdır. Bizim dünyada 60 yıldır kullanılan bu enerjiye yeni kavuşuyor olmamız büyük bir kayıptır.' dedi.
9.11.2021Siyaset
EPDK 8 şirkete lisans verdi
EPDK 8 şirkete lisans verdiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 8 şirkete lisans verdi, 1 şirketin lisans süresini uzattı ve 2 şirketin lisansını iptal etti.
6.11.2021Uzmanpara
EPDK, 2020 yılı ortalama elektrik toptan satış fiyatını belirledi
EPDK, 2020 yılı ortalama elektrik toptan satış fiyatını belirlediEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK), 2020 yılına ait Türkiye Ortalama Elektrik Toptan Satış Fiyatının (TORETOSAF) kilovatsaat başına 28,56 kuruş olmasına karar verildi.
3.11.2021Ekonomi
Ortalama elektrik toptan satış fiyatı belirlendi
Ortalama elektrik toptan satış fiyatı belirlendiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK), 2020 yılına ait Türkiye Ortalama Elektrik Toptan Satış Fiyatının (TORETOSAF) kilovatsaat başına 28,56 kuruş olmasına karar verildi.
3.11.2021Uzmanpara
GES'ler için reaktif güç destek performans test prosedürleri belirlendi
GES'ler için reaktif güç destek performans test prosedürleri belirlendiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), güneş enerjisine dayalı fotovoltaik üretim tesisleri için reaktif güç destek hizmeti performans test prosedürlerini belirledi.
31.10.2021Ekonomi
Elektrik üretimi arttı
Elektrik üretimi arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,5 artışla 31 milyon 447 bin 77 megavatsaat oldu.
27.10.2021Ekonomi
Elektrikte son kaynak tarifesine düzenleme
Elektrikte son kaynak tarifesine düzenlemeEnerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrikte mesken, tarımsal sulama ve diğer tüketici gruplarına yönelik son kaynak tedarik tarifesi tüketim miktarları belirlendi. EPDK’nin konuya ilişkin kararı Resmi Gazete’de sayısında yayımlandı.
24.10.2021Ekonomi
EPDK elektrikte son kaynak tedarik tarifesi tüketim miktarlarını belirledi
EPDK elektrikte son kaynak tedarik tarifesi tüketim miktarlarını belirlediEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nca (EPDK), elektrikte mesken, tarımsal sulama ve diğer tüketici gruplarına yönelik son kaynak tedarik tarifesi tüketim miktarları belirlendi.
23.10.2021Ekonomi
Elektrik enerjisi satın alınacak
Elektrik enerjisi satın alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre elektrik enerjisi satın alınacak.
10.10.2021Ekonomi
EPDK 8 şirkete lisans verdi
EPDK 8 şirkete lisans verdiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 8 şirkete lisans verdi, 1 şirketin lisans süresini uzattı, 5 şirketin lisansını iptal etti.
10.10.2021Uzmanpara
EPDK, ön lisans süreleri ve tesis tamamlama tarihlerinde değişikliklere gitti
EPDK, ön lisans süreleri ve tesis tamamlama tarihlerinde değişikliklere gittiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), ön lisans süreleri ile tesis tamamlama tarihinin belirlenmesinde referans alınacak inşaat sürelerine ilişkin değişikliklere gitti.
7.10.2021Ekonomi
Elektrik-gazda kritik dönemeç
Elektrik-gazda kritik dönemeçAvrupa’da doğal gaz fiyatları yüzde 4 yükselişle 90 euro’nun üzerine çıkarken TÜİK de fiyat istatistiklerini açıkladı. Bu yılın ilk 6 ayında elektrik yüzde 11.7, doğal gaz yüzde 5.3 zamlandı.
1.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Epdk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.