Geri Dön

Havayollarına devlet garantisi

Havayollarına devlet garantisi

Havayollarına devlet garantisi

ANKARA Milliyet

Ulaştırma Bakanlığı, ABD’deki saldırıların ardından sigorta şirketlerinin iptal ettiği sigortaların savaş riski kısmının Türk havayolu taşımacıları için bir ay devlet garantisi altına alınmasının kararlaştırıldığını açıkladı.
Ulaştırma Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, "Türk tescilli havayolu taşımacıları için uçak başına 50 milyon dolardan arta kalan üst miktarın, diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bir ay süreyle devlet garantisi altına alınmasına ilişkin Bakanlığımız tarafından yapılan başvuru değerlendirilmiş ve Başbakanımız tarafından uygun görülerek onaşlanmıştır" denildi.
Sigorta şirketleri poliçelerin toplam teminatlarını 50 milyon dolara indirmiş, geri kalan kısmı (uçak büyüklüğüne gire 400 - 950 milyon dolar) karşılayamayan havayolu şirketlerinin 25 Eylül’den itibaren uçuşları tehlikeye girmişti.
EKONOMİBirlikte yaşadığı kadını öldürdü!Çanakkale'nin Bayramiç ilesinde evli olan Nuri E. (32), imam nikahlı ikinci eşi Şerife Beceren'i (26) av tüfeğiyle vurarak öldürdü. Gözaltına alınan Eroğlu, ilk ifadesinde, sabah ava gitmek için tüfeğini kontrol ederken kazayla ateş aldığını ileri sürdü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber