Geri Dön

Yılın son toplantısında Fed'in karar ne olacak?

Temmuz ve eylülde faizleri indiren ABD Merkez Bankası (Fed) son olarak ekim ayında faizi 25 baz puan indirerek yüzde 1.75 - 1.50 bandına çekti. Fed, yılın son toplantısında faizleri değiştirmeyerek pas geçecektir.

Yılın son toplantısında Fed'in karar ne olacak?

Küresel piyasalar Fed faiz kararına ve perşembe günü yapılacak olan Avrupa Merkez Bankası’nın para politikası kurulu toplantısına odaklandı. Fed gerçekleştireceği bu son toplatışında faizde değişikliğe gitmeyerek pas geçecektir.

SİNYALLER ÖNEMLİ

Piyasalar Fed’in faizde bir değişiklik yapmasını beklemiyor. Ancak bu toplantı Fed’in ekonomiye ve 2020 para politikasına ilişkin yapacağı açıklamalar açısından önemli olacak.

Politikalar üzerinde veri akışı belirleyici rol oynuyor. Fed’in verileri nasıl okuduğu izlenecek. Bu toplantının bir önemi de GSYH ve işsizlik gibi önemli verilere ilişkin tahminlerin yayınlanacak olması. Analistler bu toplantı ile birlikte Fed’in 2020 para politikası rotasını görmeye çalışacak.

Polis olduğunu söyleyerek genç kızı kaçırıp dövdü, tecavüze kalkıştıAntalya'da evine gitmek üzere otobüsten inen Lale U.'ya (23) kendisini polis olarak tanıtan Mehmet G. (32), bilgi almak istediğini söylediği genç kızı bindirdiği aracında dövüp, tecavüze kalkıştı. Lale U.'nun direnmesi üzerine genç kızı ormanlık alanda bırakıp kaçan Mehmet G., polisin titiz çalışmasıyla yakalandı. Tanınmayacak şekilde dövülen Lale U. ise hastanede tedaviye alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber